مجلس ایران دات كام
شورای نگهبان:

رعایت مفاد سیاست های كلی انتخابات از طرف مسئولان لازم است

رعایت مفاد سیاست های كلی انتخابات از طرف مسئولان لازم است

به گزارش مجلس ایران دات کام شورای نگهبان با صدور اطلاعیه ای آورده است: رعایت مفاد سیاست های کلی انتخابات از طرف مسئولان خصوصاً ریاست جمهوری و وزارت کشور ضروری می باشد.به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از مهر، شورای نگهبان درباره اظهارنظرهای صورت گرفته درباب مصوبه اخیر این شورا که در اجرای بند (۵-۱۰) سیاست های کلی انتخابات به تصویب رسیده است، اطلاعیه ای صادر کرد.
متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:
باسمه تعالی
با توجه به اظهارنظرهای صورت گرفته درباب مصوبه اخیر شورای نگهبان نسبت به تعیین شرایط و مدارک لازم جهت ثبت نام داوطلبان ریاست جمهوری به اطلاع می رساند.
شورای نگهبان در قالب اصول قانون اساسی و در اجرای بند (۵-۱۰) سیاست های کلی انتخابات ابلاغی از طرف مقام معظم رهبری «مدظله العالی» در خصوص «تعریف و اعلام معیارها و شرایط لازم برای تشخیص رجل سیاسی، مذهبی و مدیر و مدبر بودن نامزدهای ریاست جمهوری توسط شورای نگهبان» به وظیفه قانونی و شرعی خود عمل و شرایط لازم برای تشخیص رجل سیاسی و مذهبی و مدیر و مدبر بودن داوطلبان ریاست جمهوری را برای ثبت نام تعیین و اعلام نموده است.
این مصوبه بر طبق صلاحیت های قانونی این نهاد به تصویب رسیده و لازم الاجرا است همچنان که مصوبات سایر نهادها در حدود صلاحیت های قانونی آنها معتبر و لازم الاجرا می باشد.
با توجه به مسئولیت و صلاحیت شورای نگهبان بر طبق تصریح بند (۵-۱۰) سیاست های کلی انتخابات، رعایت مفاد سیاست های مذکور از طرف مسئولان و مدیران کشور خصوصاً ریاست محترم جمهوری و وزارت کشور ضروری می باشد.
شورای نگهبان ضمن تاکید بر لازم الاجرا بودن مصوبه فوق اعلام می دارد ثبت نام داوطلبان بدون ارائه مدارک مذکور در مصوبه این شورا فاقد اعتبار می باشد.


منبع:

1400/02/21
10:51:51
0.0 از 5
3813
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لینک دوستان مجلس ایران دات كام