مجلس ایران دات كام
فلاحی:

كرونا در انتخابات تأثیر ندارد

كرونا در انتخابات تأثیر ندارد

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اعتقاد دارد که کرونا به هیچ وجه در میزان مشارکت در انتخابات تأثیر ندارد و روند رای گیری از بامداد تا شب یعنی در زمان برگزاری، آن هم در چند دقیقه رای دادن هر شخص در حوزه انتخابیه باعث تجمع نخواهد شد.


حجت الاسلام احمد حسین فلاحی در گفت و گو با ایسنا، در ارزیابی از فضای انتخاباتی کشور اظهار داشت: سیر مشارکت در انتخابات از اوایل پاییز افزایش پیدا کرده بود اما در اسفند ماه به علت بی تدبیری ها در زمینه عدم کنترل بازار و صف های طویل اقلام غذایی و بدبینی ای که به وجود آمد، این سیر صعودی مشارکت متوقف گردید، باآنکه مردم ما همیشه ثابت کردند که در زمان خودش و در پایبندی به ارزش ها پای نظام و انقلاب ایستاده اند.
وی با اشاره به اینکه پیشبینی می کنم ان شاءالله مشارکت بالای ۵۰ درصد در انتخابات داشته باشیم، اضافه کرد: آنچه مشخص است این است که مردم از عملکرد ۸ ساله جریان اصلاح طلب که دولت را در اختیار داشته ناراحت هستند، نمی توان گفت دولت کنونی اصلاح طلب نبود، از معاونت اول تا خیلی از وزارت خانه ها و مدیریت ها در دست جریان اصلاح طلب بود، اگر ناامیدی در کشور بوجود آمده به علت عملکرد برخی مدیران اصلاح طلب بوده که در بدنه دولت حضور داشتند، حالا مردم به دنبال شخصی هستند که مشکلات را رفع کند این فرد را هم در جریان اصلاح طلب جست و جو نمی کنند.
فلاحی اظهار داشت: اما همیشه جریان اصلاح طلب از امواج فضای جامعه بهره برده و توانسته تغییراتی در افکار عمومی و افکار قشر خاکستری ایجاد نماید، این احتمال بازهم وجود دارد، همین دوگانه دیپلماسی و میدان قابل پیشبینی بود که مقرر است چنین دوگانه ای در آستانه انتخابات ایجاد کنند که اگر در این چند ساله در برجام موفق نبودیم به علت میدان بوده است، امیدوارم مردم با بصیرت کافی شخصی را انتخاب کنند که به دنبال حل مشکلات باشد نه سیاسی کاری.
نماینده مردم همدان درباره اینکه میزان تأثیر عوامل موثر بر نحوه برگزاری انتخابات ۱۴۰۰ همچون کرونا چقدر و چگونه است؟ اظهار داشت: کرونا به هیچ وجه در میزان مشارکت تأثیر ندارد، روند رای گیری از بامداد تا شب یعنی در زمان برگزاری، آن هم در چند دقیقه رای دادن هر شخص در حوزه انتخابیه باعث تجمع نخواهد شد و معتقدم این امر هیچ تاثیری در میزان مشارکت نخواهد داشت، این ها بهانه هایی است که برخی مطرح می کنند.
منبع:

1400/02/18
11:01:15
0.0 از 5
4260
تگهای خبر: آموزش , انتخابات , دولت , طرح
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲