مجلس ایران دات كام
با اعلام آغاز بررسی شكایات در هیات عالی نظارت

نادری: سلایق سیاسی در بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات شوراها مدنظر نبوده است

نادری: سلایق سیاسی در بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات شوراها مدنظر نبوده است

به گزارش مجلس ایران دات کام رئیس هیات عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستای استان تهران ضمن اشاره به آغاز بررسی شکایات داوطلبان در هیات عالی نظارت اظهار داشت که بررسی صلاحیت داوطلبان حضور در انتخابات شوراها در هیات های نظارت استان تهران بدون توجه به سلایق سیاسی آنها بوده و به مر قانون عمل شده است.


احمد نادری در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: از هشتم تا دوازدهم اردیبهشت ماه زمان ثبت شکایات برای داوطلبانی بود که به روند بررسی صلاحیت شان اعتراض داشتند یا این که پرونده آنها نقض مدرک داشت. از امروز به مدت ۱۰ روز یعنی تا ۲۲ اردیبهشت ماه زمان بررسی این شکایات در هیات سه نفره عالی نظارت بر انتخابات استان تهران است که کار بررسی صلاحیت ها در این هیات شروع شده است.
وی توضیح داد که در ۲۲ اردیبهشت ماه اسامی تایید صلاحیت و رد صلاحیت شده ها به هیات مرکزی نظارت و استانداری و فرمانداری ها اعلام می شود. اگر آن زمان هم باز هم کسی شکایتی داشت می تواند مبحث را به هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها اعلام نماید.
رییس هیات عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستای استان تهران تصریح کرد: هیات های نظارت سخت مشغول کار بودند تا حقی از کسی ضایع نشود البته امکان دارد در فرایند تایید صلاحیت ها در شهرستان های شانزده گانه تهران مشکلات یا اشتباهاتی بوده و یا نقض مدرک باشد بنابراین قانون برای ثبت شکایت به هیات عالی نظارت مهلت داده است که از امروز به دقت پرونده ها بررسی می شود. ما قول می دهیم که این کار با دقت صورت بگیرد.
نادری در واکنش به انتقادات به بررسی صلاحیت ها خاطرنشان کرد: هیات های نظارت مطابق قانون عمل کرده، قانون مشخص کرده که چه کسانی تایید و یا رد صلاحیت شوند. ما باید از مراجع امنیتی و نظارتی مصرح در قانون استعلام گرفته طبق آئین نامه و بخشنامه های هیات مرکزی بررسی صلاحیت می کردیم. موظف هستیم که طبق آن عمل نماییم قانون معیارها را مشخص کرده، پس همانطور که قبلا گفتم هیچ رویکرد سیاسی در بررسی صلاحیت ها وجود نداشته است.
وی افزود: بعنوان رئیس هیات عالی نظارت بر انتخابات شوراها در استان تهران از هیات های نظارت خواسته بودم که در بررسی صلاحیت هیچ تمایزی بین سلایق سیاسی درون جمهوری اسلامی قائل نشده و همه را به صورت یکسان نگاه کنند، بنابراین همه سلایق سیاسی، فرهنگی و اجتماعی در جمهوری اسلامی ایران برایمان محترم است و فرقی نمی کند چه کسی اصولگرا و چه کسی اصلاح طلب است. ما باید به مر قانون عمل کرده و همین کار را انجام دادیم. هیچ برتری سلایق سیاسی نسبت به هم نداشتند. این روند در هیات عالی سه نفره مدنظر قرار می گیرد.
رییس هیات عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستای استان تهران اظهار نمود که در میان کاندیداهای تایید صلاحیت شده در استان تهران از همه سلایق، ادیان و مذاهب وجود دارند، بنابراین جهت گیری های سیاسی که به هیات نظارت نسبت داده می شود ناشی از آن است که هیات ها کار خویش را دقیق انجام داده و افراد برای فرار از قانون مبحث را سیاسی جلوه می دهند. حال این که چنین چیزی درست نیست ما تنها به قانون عمل کردیم.

منبع:

1400/02/14
14:02:32
0.0 از 5
3909
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲