مجلس ایران دات كام
قاضی زاده هاشمی:

نظم دهی واكسیناسیون برای امنیت خاطر مردم پیگیری شود

نظم دهی واكسیناسیون برای امنیت خاطر مردم پیگیری شود

به گزارش مجلس ایران دات کام نایب رییس مجلس با تاکید بر ضرورت تسریع واکسیناسیون همگانی برای مقابله با کرونا، اظهار داشت: باید ساز و کار نظم دهی واکسیناسیون جهت ایجاد امنیت خاطر مردم برای واکسینه شدن بسیار جدی پیگیری شود.


به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از ایسنا، سید امیر حسین قاضی زاده هاشمی در جمع پزشکان، در سخنانی با اشاره به تدابیر لازم جهت مقابله با جهش های نوظهور ویروس کرونا، اظهار داشت: جهش های پایداری وجود دارد که می تواند از حیث شدت، کشندکی و سرعت سرایت، الگوی شدیدتر و پیچیده تری نسبت به قبل داشته باشد و نظام مراقبت و پیشگیری را به چالش بکشد.
وی ادامه داد: حال چگونه می توان با پیش بینی های لازم و تدابیر بموقع، به سمت مدیریت علمی و تمام عیار رفتارهای جدید ویروس کرونا رفت و پیش از تحمیل لطمه جدی، بحران را به حداقل رساند.
نایب رئیس اول مجلس اشاره کرد: نظام دیده وری دقیق و رصد سریع تغییرات ژنتیکی ویروس جایگاه ویژه ای در مدیریت موفق این بیماری داشته و در نظام دیده وری، بیماران مشکوک بموقع شناسایی و تصمیمات لازم اتخاذ می شود و با قرنطینه موثر بیماران زنجیره انتقال بموقع کنترل می شود.
قاضی زاده هاشمی افزود: اما متاسفانه بر اساس گزارش ها در کشور ما هزاران بیمار مبتلا، نقض قرنطینه کرده و سبب نشر بیماری شدند که از عواقب سوء مدیریت بوده است.
وی اشاره کرد: همین طور رصد سریع تغییرات ژنتیکی نقش کلیدی را در کاهش لطمه و کنترل چرخه بیماری ایفا می نماید و نیاز به بازبینی اساسی دارد.
قاضی زاده هاشمی با اعلان اینکه تسریع در امر واکسیناسیون همگانی نیز می تواند مکمل برنامه های نظام مراقبت و مدیریت صحیح از پیشگیری طغیان در خیزهای احتمالی بیماری باشد، اظهار داشت: در ضمن جهت ایجاد امنیت خاطر مردم برای واکسینه شدن بایستی ساز و کار نظم دهی واکسیناسیون بسیار جدی پیگیری شود.
وی اشاره کرد: با پیش گیری از طغیان بیماری بوسیله بیماریابی، رهگیری و ایزوله صحیح بیماران در قالب نظام دیده وری می تواند موجب کاهش بار بستری و به حداقل رساندن مرگ و میر شود، همین طور کاهش ورودی بیمارستان ها از فرسودگی مدافعان سلامت و نیز سایر ارگان های مرتبط جلوگیری می نماید. مشکلات سنگین مالی حاصل از بیماری کووید را در بخش درمان به حداقل رسانده و چنین اعتباراتی می تواند در راه ارتقای فاکتورهای سلامت کشور هزینه گردد. همین طور با جلوگیری از همه گیری ویروس های نوپدید کرونا، می توان موجب رونق مجدد اقتصاد در بازار و اصناف کل کشور شد.
قاضی زاده هاشمی در آخر اشاره کرد: با هماهنگی های دقیق از لطمه های جدی به معیشت مردم جلوگیری می شود و در نهایت شاهد آرامش و حفظ سلامت در تمام اقشار مردم بوده و مقدمه ای برای ایرانی بدون کرونا خواهد بود.
منبع:

1400/02/12
20:15:04
0.0 از 5
3987
تگهای خبر: اقتصاد , پیگیری , قاضی , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵