مجلس ایران دات كام
نماینده رشت و خمام در مجلس:

مردم پس از اقتصاد و كرونا توان تحمل بحران خشكسالی را ندارند

مردم پس از اقتصاد و كرونا توان تحمل بحران خشكسالی را ندارند

به گزارش مجلس ایران دات کام نماینده مردم رشت و خمام در مجلس ضمن اشاره به وجود دو بحران کرونا و اقتصاد در کشور، اظهار داشت: با عنایت به شرایط مردم دیگر توان یک بحران دیگر همانند خشکسالی را ندارند.به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از مهر، جبار کوچکی نژاد بامداد چهارشنبه در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران ضمن اشاره به وجود دو بحران بزرگ در کشور، اظهار نمود: یکی کرونا و دیگری بحران اقتصاد بوده و مردم به شدت درگیر تأمین آذوقه خود هستند که از کرونا هم بدتر است.
نماینده مردم رشت و خمام در مجلس با اشاره به اینکه مردم طاقت یک بحران دیگر یعنی خشکسالی را ندارند، بیان نمود: حال مردم خوب نیست و بخصوص در روستاها به شدت از وضعیت فعلی عصبانی هستند.
کوچکی نژاد ضمن اشاره به اینکه بیشتر از ۳۵ سد بالای سفیدرود ساخته شده که اصولی نبوده است، اضافه کرد: تنها مدیریت سد سفیدرود به استان مربوط است و معضل سایر سدها باید در سطح کشور حل شود.
وی با اشاره به اینکه اگر آب از نهم رهاسازی شود، از ۱۵ اردیبهشت به رشت می رسد و عملاً گرفتار گرفتاری می شویم، اظهار داشت: شرق و غرب استان از چشمه ها بهره می گیرد اما رشت چشمه و رودخانه ندارد و تنها به سفیدرود وابسته است.
نماینده رشت و خمام در مجلس با تکیه بر اینکه بیمه محصولات کشاورزی از ضروری می باشد، افزود: هم اکنون کمتر از ۱۵ درصد مزارع کشاورزی استان بیمه هستند و ۱۱۵ میلیارد تومان منابع برای بیمه اراضی کشاورزی نیاز داریم.
ضرورت اطلاع رسانی معضل کم آبی به مردم
محمدرضا احمدی نماینده مردم رشت در مجلس هم در این نشست ضمن اشاره به لزوم اطلاع رسانی معضل کم آبی به مردم، خاطرنشان کرد: اگر مردم بدانند که کشت برای آنها فایده ندارد، سرمایه خویش را صرف این کار نمی کنند.


منبع:

1400/02/09
20:52:41
0.0 از 5
3980
تگهای خبر: اقتصاد , مجلس , نماینده
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱