مجلس ایران دات كام
رئیسی:

حاج قاسم یك دیپلمات انقلابی به معنای واقعی كلمه بود

حاج قاسم یك دیپلمات انقلابی به معنای واقعی كلمه بود

به گزارش مجلس ایران دات کام رئیس قوه قضاییه اظهار داشت: حاج قاسم فقط یک فرمانده و سردار نظامی نبود بلکه یک دیپلمات انقلابی به معنای واقعی کلمه بود و حقیقتا در کار دیپلماسی انقلابی اثربخش، گره گشای در میدان بود.به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از مرکز رسانه قوه قضاییه، سید ابراهیم رئیسی در جمع قضات تهران ایستادگی و مجاهدت قضات را در رسیدگی شجاعانه و عادلانه به پرونده ها بخصوص پرونده های در ارتباط با فساد اقتصادی و اعاده حقوق بیت المال عنوان نمود.

رئیس قوه قضاییه تصریح کرد: اقدامات شما در مبارزه با فساد و اجرای عدالت، اعتماد مردم به سازمان اداری کشور و کارآمدی مجموعه نظام بخصوص نظام قضایی را زیاد می کند که این اعتماد پشتوانه امنیت ملی ماست.

رئیسی در ادامه از سردار شهید حاج قاسم سلیمانی بعنوان نماد ایستادگی و مجاهدت یاد کرد و اظهار داشت: حاج قاسم یک استراتژیست بزرگ بود که در ۴۰ سال قبل و بخصوص در تحولات اخیر منطقه نقش بسیار روشن و موثر داشت.

رئیس قوه قضاییه اظهار داشت: حاج قاسم فقط یک فرمانده و سردار نظامی نبود بلکه یک دیپلمات انقلابی به معنای واقعی کلمه بود و حقیقتا در کار دیپلماسی انقلابی اثربخش، گره گشای در میدان بود.

رئیسی اضافه کرد: شهید سلیمانی یک مجاهد اثرگذار بود که بین میدان و دیپلماسی پیوند برقرار کرده و کاری کرده بود که مشکل میدان را با کار دیپلماسی و مشکل دیپلماسی را در میدان حل کند و در اتاق در بسته ننشسته بود.

رئیس قوه قضاییه اظهار داشت: حاج قاسم منطقه را با حضور خود از وجود تروریست ها پاکسازی کرد و اگر کسی می خواهد بفهمد که او چه کرده است، باید به مردم منطقه رجوع کند تا ببیند از او چگونه یاد می کنند.

رئیسی به سفر اخیر خود به عراق اشاره نمود و اظهار داشت که در جلسه ای که مسؤلان عراقی و هیئت سیاسی اقلیم کردستان عراق با او داشتند از حاج قاسم یاد می کردند و می گفتند که امروز امنیت منطقه مرهون حاج قاسم و آقای المهندس است.

رئیس قوه قضاییه افزود: آنها در دیدارهایشان از جمهوری اسلامی ایران و حاج قاسم تشکر می کردند و می گفتند که ما هیچ زمانی خدمات سردار سلیمانی را از یاد نخواهم برد و امنیت امروز عراق مرهون جوانان عراقی و کمک ها و رهنمودهای بی دریغ حاج قاسم است.

رئیسی اضافه کرد: حاج قاسم با کار دیپلماسی و حضور فعال در صحنه کاری کرد که به نماد و نمود مجاهدت تبدیل شد و یقینا آثار آن باقی خواهد ماند و عصرها و نسل ها باید حاج قاسم را بعنوان الگوی مجاهدت و چهره انقلابی که دیپلماسی را با انقلابی گری در کنار هم دنبال کرد بشناسند.

رئیس قوه قضاییه اظهار داشت: قاضی انقلابی ما هم امروز باید قضاوت و نظارت را با انقلابی بودن در هم آمیزد تا یک قاضی انقلابی و بازرس انقلابی و یک مدیر انقلابی اثربخش باشد که جامعه را پیش ببرد.

رئیسی با اشاره به اینکه ما اصحاب می‎ توانیم هستیم افزود: حاج قاسم نماد ما می توانیم بود و با همه وجود در مقابل دشمن ایستاد درحالیکه خیلی ها می گفتند مگر می شود با داعش با آن همه امکانات و تجهیزات روبرو شد.
رئیس قوه قضاییه اظهار داشت: داعش مولود صهیونیست ها و غربی ها بود و پول هایش را سعودی ها می دهند و بهترین سلاح ها را غربی ها در اختیارشان می گذارند و پشتیبانی جدی آمریکایی ها را دارند، اما حاج قاسم اظهار داشت که ما می توانیم در مقابل آنها بایستیم.

رئیسی اضافه کرد: داعش تا نزدیک حرم مطهر حضرت زینب (س) و تا نزدیک مرزهای خیلی از کشورها آمده بودند، اما حاج قاسم گفت ما می توانیم آنها را شکست دهیم و شد.

رئیس قوه قضاییه بر همین مبنا به قضات سفارش کرد که با پیروی از طریق حاج قاسم در با صلابت، رشادت و مدد گرفتن از خاندان عصمت و طهارت (ع) و امیرالمومنین (ع) شهید بزرگوار ماه رمضان و امام حسن مجتبی (ع) به پرونده ها رسیدگی کنند.

منبع:

1400/02/09
14:46:45
0.0 از 5
3876
تگهای خبر: اقتصاد , پرونده , خدمات , قاضی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳