مجلس ایران دات كام
در نامه ای مطرح شد؛

كمیسیون تلفیق وظایف خویش را قانونی و در موعد مقرر انجام داده است

كمیسیون تلفیق وظایف خویش را قانونی و در موعد مقرر انجام داده است

به گزارش مجلس ایران دات کام اعضای هیئت رئیسه کمیسیون تلفیق در نامه ای تاکید نمودند که وظایف خویش را قانونی و در موعد مقرر انجام داده و در مقابل نمایندگانی که ابهام دارند، وظیفه خویش را روشنگری می دانند.به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از مهر، به دنبال نامه برخی از نمایندگان مجلس برای رفع برخی ابهام ها درباره جداول بودجه ۱۴۰۰، هیئت رئیسه کمیسیون تلفیق توضیحات مفصلی درباره این جداول ارائه نمود. متن نامه هیئت رئیسه کمیسیون تلفیق به شرح زیر است:
"ملت شریف و بزرگ ایران
با عرض سلام و آرزوی قبولی طاعات و عبادات
اخیرا در فضای مجازی و رسانه ای مطالبی در مورد نحوه تدوین جداول بودجه سال ۱۴۰۰ انتشار یافته است. بنابراین اولا اعلام می نماییم که اعضای هیئت رئیسه کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۰ آمادگی دارند در هر مکان و زمان و به هر نحوی که همکاران بزرگوارمان لازم بدانند اطلاع رسانی کرده و به شبهات و ابهامات پاسخ دهند. همینطور یادآور می شود در مقابل نمایندگانی که ابهام دارند، مستقل از تعدادشان، وظیفه خویش را روشنگری و عرضه توضیحات می دانیم تا کلیه مسائل بر طرف شود.
لازم به ذکر است شرایط بودجه پیشنهادی اولیه و ناهم تراز دولت، رد کلیات در صحن علنی، اصرار بر ابلاغ بودجه پیش از آخر سال و از دست رفتن فرصت سه هفته ای مجلس همه و همه سبب محدودیت زمانی جدی در بررسی بودجه شد. هر چند، با زحمات شبانه روزی همه نمایندگان در جلسات صحن علنی مجلس و اعضای کمیسیون تلفیق، بودجه سال ۱۴۰۰ تا آخر سال نهایی و ابلاغ گردید تا کشور، سال جدید را با بودجه بندی مناسب آغاز کند. بنابراین ضمن تشکر از همه عزیزان، اعلام می دارد که کمیسیون تلفیق و هیئت رئیسه این کمیسیون، کار خویش را قانونی و در موعد مقرر انجام داده و بودجه هم در موعد قانونی خود به دولت ابلاغ گردیده است.
همچنین ذکر چند نکته زیر در این رابطه، ضروری می باشد؛
۱. در شرایط موجود کشور که کمر مردم زیر بار گرانی های ناشی از ناکارآمدی مدیریتی و تحریم های ظالمانه خم شده و کشور درگیر مشکل فراگیر کرونا و مذاکرات هسته ای وین است، بیشتر از هر زمان دیگر به همدلی و حل مسائل و ابهامات از راه گفتگو نیاز داریم. حاشیه سازی برای مجلس انقلابی و دولت غیر همسو، حتی اگر کاستی هم وجود داشته باشد منجر به نگرانی بیش تر دلسوزان انقلاب شده و به مصلحت جریان انقلاب نیست. بنابراین همگان را به خویشتن داری و بررسی جامع تر اظهارات و اثر اجتماعی آن دعوت می نماییم.
۲. در بودجه بحمدالله، با مشورت نمایندگان کمیسیون های تخصصی در کمیسیون تلفیق، قدم های بزرگی برداشته شده که اگر دولتِ کمربسته و با همتی بر سر کار بیاید آینده خوشی را برای کشور نوید می دهد:
برای نخستین بار بیشتر از ۱۹ هزار میلیارد تومان به امر مبارک محرومیت زدایی اختصاص یافته که نحوه توزیع آن بین شهرستان ها، پیش از تصویب بودجه در صحن، به استحضار روسای مجامع استانی رسیده است.
مبلغ ۷ هزار میلیارد تومان برای آب رسانی روستایی اختصاص یافته و اگر سال دیگر معادل همین مبلغ اختصاص پیدا کند دیگر در کشور، روستای بالای بیست خانوار فاقد آب شرب بهداشتی نخواهیم داشت.
مبلغ ۵ هزار میلیارد تومان برای راه روستایی اختصاص یافته که افق تکمیل کل راه های روستایی بالای بیست خانوار ۴ ساله پیشبینی شده است. بدیهی است در سال آینده میتوان تمرکز بیشتری بر راه های روستایی داشت.
۳. مبلغ ۳۲ هزار میلیارد تومان برای تقویت تولید و اشتغال در بخش های کشاورزی، صنعت و معدن، نفت و نیرو، زیربناهای توسعه و گردشگری و... پیشبینی شده که تحقق هدف یک میلیون شغل خالص را به سادگی ممکن می سازد.
۴. در تبصره ۱۶ در امر ازدواج، مسکن و تعالی خانواده ده ها و بلکه صدها هزار میلیارد تومان منابع بانکی هدفمند در نظر گرفته شده است تا زمینه افزایش نرخ زاد و ولد و تشکیل خانواده را فراهم سازد.
۵. برای نخستین بار آن قدر بودجه و اختیارات و رفع موانع تولید در حوزه کشاورزی اختصاص یافته که به شهادت رئیس محترم کمیسیون کشاورزی مجلس، بودجه سال ۱۴۰۰ بوی کشاورزی می دهد.
۶. در ارتقا و تقویت بنیه فرهنگی و رفع صدمه های اجتماعی، هزاران میلیارد اختصاص یافته که به اظهار نمایندگان این کمیسیون ها بی سابقه بوده است.
۷. در مورد مسائل آموزشی، چه در سطح آموزش عالی و چه در آموزش وپرورش اعتبارات بی نظیری اختصاص یافته است.
۸. در مورد بازنشستگان تأمین اجتماعی، صندوق های بازنشستگی، مددجویان عزیز کمیته امداد و بهزیستی، حقوق و البسه سربازان و سایر اقشار بیشتر از دویست هزار میلیارد تومان اختصاص یافته است. کارشناسان این حوزه می توانند گواهی دهند که این کار در چند سال قبل بی سابقه بوده است.
۹. در تقویت بنیه دفاعی، توانمندی های هسته ای، اعتبارات قوه قضائیه، صدا و سیما و دستگاه هایی که حکم قوانین دائمی و برنامه ششم در مورد آنها در لایحه بودجه عنایت جدی نشده بود، بیشتر از همه، نمایندگان این کمیسیون ها در کمیسیون تلفیق بودجه می توانند شهادت دهند که چه راهگشایی هایی صورت گرفته است.
در برابر بزرگی و صبوری ملت بزرگ ایران بی گمان مجموعه کارهای شبانه روزی تک تک اعضای کمیسیون تلفیق بودجه و ده ها کارشناسی که ما را در این راه یاری دادند اساسا کاری نبوده است و ما همچنان خویش را بدهکار این ملت، بخصوص محرومان و رنج کشیدگان می دانیم.
آنچه که ما کرده ایم لطف خدا بوده است. همچنان پذیرای انتقادات، پیشنهادات و اصلاح ساختاری بودجه و تدوین چارچوبی برای برنامه هفتم و بودجه های سالهای آتی هستیم.منبع:

1400/02/07
18:35:17
0.0 از 5
3878
تگهای خبر: آموزش , ابلاغ , بودجه , تصویب
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲