مجلس ایران دات كام

انتخابات مجلس 98 الكترونیكی می شود

انتخابات مجلس 98 الكترونیكی می شود

وزیر كشور در مشهد اظهار داشت: بیشتر از 85 درصد انتخابات مجلس به صورت الكترونیكی برگزار می گردد كه با این اقدام نود درصد از تخلفات انتخاباتی به صفر می رسد.


عبدالرضا رحمانی فضلی ظهر پنجشنبه در حاشیه اختتامیه همایش استانداران سراسر كشور در مشهد در جمع خبرنگاران افزود: مهمترین قسمت انتخابات احراز هویت است و بیشترین تخلفات در این بخش رخ می‌دهد از این رو  با شورای نگهبان به توافق رسیدیم كه از سیستم الكترونیكی برای این بخش استفاده كنیم.
وی اضافه كرد: همچنین به توافق اولیه رسیده ایم كه اخذ و شمارش آرا در  ۱۴۰ شهر نیز الكترونیكی باشد.
وزیر كشور گفت: تمام برنامه‌ریزی‌ها برای برگزاری انتخاباتی امن، سالم و با شكوه صورت گرفته است و قانون محور و ملاك خواهد بود.
رحمانی فضلی با بیان اینكه هماهنگ كردن دستگاه های مختلف در برگزاری انتخابات از وظایف وزرات كشور و استانداران است افزود: استانداران نقش مهمی در برگزاری انتخابات امن و سالم دارند لذا در همایش استانداران در مشهد نكات لازم در این خصوص مورد بحث قرار گرفت.
وی ادامه داد: به رغم وجود تحریم ها آمار اشتغال و صادرات از رشد خوبی نسبت به سال گذشته برخوردار است و اشتغال صادرات نشان دهنده رشد موثر در سال ۱۳۹۸ نسبت به سال ۱۳۹۷ است كه نتیجه تلاش دستگاه های اجرایی و استانداری هاست.
 
 

پولهای نامشخص برای انتخابات مساله ساز است

وزیر كشور در خصوص ورود پول‌های كثیف به عرصه انتخابات نیز گفت: پول با هر منشا نامعلوم و نامشخصی كه وارد انتخابات و هر جریان سیاسی شود می تواند مشكل ایجاد كند.
رحمانی فضلی افزود: برای جلوگیری از این مهم لایحه ای توسط دولت و وزارت كشور تهیه و به مجلس ارسال شده است كه بر اساس آن هر فردی كه در انتخابات نامزد می شود باید صورت مالی داشته و منابع، محل و مسیر درآمدش مشخص باشد.
وی ادامه داد: در حال حاضر قانون خاصی برای مقابله با ورود پول‌های نامشخص به عرصه انتخابات نداریم اما این به معنای بسته بودن دست در حوزه نظارت نیست و هر گروه و حزبی گزارشی از ورود پولهایی با منشا نامشخص و منابع نامناسب در انتخابات ارائه دهند در محاكم بدان رسیدگی می‌شود.
او اضافه كرد: قانون را در مقوله انتخابات قانون اجرا می كنیم و با شورای نگهبان هم همكاری جدی داریم و بنا بر این است كه از هیچ محلی در هیچ مرحله ای حقی از كسی ضایع نشود از این رو شخصا شكایات را پیگیری می‌كنم.
 

تامین نقدینگی برای شركت پدیده

 
وزیر كشور در خصوص پروژه پدیده شاندیز نیز گفت: روزی كه پرونده پدیده به وزارت كشور واگذار شد اشكالات متعددی در مواردی نظیر فروش سهام، تصرفات، تراكم و بدهی های زیاد وجود داشت و زحمات زیادی برای حل و فصل پرونده پدیده توسط دستگاه قضا و مدیران استانی و كشوری كشیده شد.
 
رحمانی فضلی افزود: هم اینك فعالیت این شركت آغاز شده است ولی موضوع تامین نقدینگی این شركت مطرح است و اخیرا نشست هایی در سطح ملی برگزار و مقرر شده است یكی از بانك‌ها برای این پروژه تامین مالی كند تا كارهایش پیش برود.
همایش دو روزه استانداران سراسر كشور در مشهد با  حضور وزیر كشور و معاونانش از دیروز در قالب برپایی سه كمیسیون تخصصی برگزار شد.
عنوان كمیسیون‌های تخصصی این همایش "كمیسیون سیاسی، انتخابات و اجتماعی، كمیسیون تخصصی امنیتی و مدیریت بحران و كمیسیون تخصصی توسعه و مدیریت منابع اقتصادی و عمرانی" بود.
1398/08/02
14:30:38
3.8 از 5
12761
این مطلب را می پسندید؟
(10)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱