مجلس ایران دات كام
گودرزی :

روحانی مدام آدرس غلط می دهد

روحانی مدام آدرس غلط می دهد

به گزارش مجلس ایران دات کام نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس اظهار داشت: اظهاراتی که این روزها آقای روحانی و دولتی ها مطرح می کنند، صرفاً با هدف به حاشیه بردن مسائل اصلی کشور و آدرس غلط دادن است.عباس گودرزی در گفتگو با خبرنگار مهر در واکنش به اظهارات اخیر رئیس جمهور در خصوص اینکه ما همان هایی هستیم که کشور را از رشد اقتصادی منفی به بالاترین رشد اقتصادی در همه جهان رساندیم و در سال ۹۵ رشد اقتصادی ما بالاترین رشد اقتصادی در سطح جهان بود، عنوان کرد: همه به خوبی می دانند که وضعیت اقتصادی کشور بسیار نامطلوب است.
وی با اشاره به اینکه توافق برجام با این هدف منعقد شد که تحریم ها برداشته شود و وضع معیشتی مردم بهتر و اقتصاد کشور رونق پیدا کند اما حقیقت آن است که این اتفاق نیفتاد، خاطرنشان کرد: اظهاراتی که این روزها آقای روحانی و دولتی ها مطرح می کنند، صرفاً با هدف به حاشیه بردن مسائل اصلی کشور و آدرس غلط دادن است.
نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به اینکه رویکرد این دولت منتهی به شکست شد، اظهار داشت: دولتمردان باید صریح و صادقانه بگویند که رویکرد نگاه به بیرون و غربی ها، عدم اتکا به ظرفیت های داخلی و امید بستن به کدخدا شکست خورده و هیچ نتیجه ای نداشته است.
وی اضافه کرد: دولتمردان باید صادقانه به مردم بگویند که برجام گشایشی در زندگی اقتصادی ملت ایجاد نکرده است و اگر این گونه به شکست خود اعتراف کنند، اساسا مردم هم این مورد را می پذیرند. ما باید اشکالات خویش را بپذیریم و اصراری بر ادامه مسیر غلط نداشته باشیم چون که سبب خسران بیشتر می شود.
گودرزی بیان نمود: جای تاسف دارد که دولتمردان به جای آنکه با مردم صریح صحبت کنند، اصرار دارند که همان نسخه منتهی به شکست را باردیگر برای ملت بنویسند که جز ضرر، عایدی برای کشور ندارد.
نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: بهتر است دولتمردان با کلمات بازی نکنند و همه می دانند که برجام برای بی آبرو کردن و رسوا کردن دشمنان ما و آمریکا نبود و صرفا با این هدف منعقد شد که تحریم ها برداشته شود اما دیدیم که تحریم ها برداشته نشد و برجام تجربه موفقیت آمیزی نبود.
وی عنوان کرد: ما باید از تجربه کشورهایی که به سمت غربی ها و آمریکا رفتند، عبرت بگیریم چونکه نه تنها این کشورها عزت خویش را از دست دادند، بلکه مسیر پیشرفتشان هم گرفتار مشکل شد. برای مثال، عربستان سعودی بیشتر از دیگر کشورها مطابق با سیاست های آمریکا فعالیت می کند و دلارهای نفتی خویش را خرج آنان می کند اما در نهایت آمریکایی ها عربستان را گاو شیرده خود می دانند.
گودرزی خاطرنشان کرد: به جای توجه به کشورهای غربی، بهتر است تمرکز خویش را روی ارتباط با کشورهایی مانند روسیه و چین بگذاریم. ما باید بن بست ارتباط با غربی ها را کنار بگذاریم و قدم در راه تقویت ارتباط با کشورهای همسو بگذاریم.
نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: انتظار ما از دولتمردان آن است که در این ماه های پایانی، صراحتاً اعلام کنند که رویکرد نگاه به غربی ها برای حل مشکلات کشور رویکرد غلطی بوده است.


منبع:

1400/02/03
13:18:03
0.0 از 5
4154
تگهای خبر: اقتصاد , دولت , طرح , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲