مجلس ایران دات كام
سخنگوی كمیسیون تلفیق:

جداول بودجه 1400 طبق رویه هر سال جمع بندی و ابلاغ گردیده است

جداول بودجه 1400 طبق رویه هر سال جمع بندی و ابلاغ گردیده است

به گزارش مجلس ایران دات کام سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه 1400 اظهار داشت: جداول بودجه1400 طبق رویه هر سال جمع بندی و ابلاغ گردیده است و البته برای پیگیری انتقاد تعدادی از نمایندگان جلسه ای در این زمینه انجام می شود.به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از مهر، رحیم زارع درباره اظهارات یکی از نمایندگان مجلس درباب جداول بودجه توضیحاتی به خبرنگاران ارائه داد.
وی با اشاره به هشت سال حضور خود در مجلس، اظهار داشت: در همه مجالس تصمیم گیری درباره جداول بودجه که حدود هزار صفحه است، با تفویض صحن به کمیسیون تلفیق واگذار می شد تا با مشورت روسای کمیسیون ها تصمیم گیری شود. از روزی که لایحه ارجاع می شود تا روز ابلاغ، بارها و بارها به سبب تصمیمات صحن و بررسی کارشناسان و نظرات شورای نگهبان تغییر می کند.
سخنگوی کمیسیون تلفیق اشاره کرد: مهم آنست که تغییرات جداول بودجه با احکام مصوب صحن تعارضی نداشته باشد و طبق درخواست کلیه نمایندگان مردم برای حوزه های انتخابیه آنها بوده است که جداول بودجه ۱۴۰۰ اینطور است.
زارع با اعلان اینکه تاخیر در ابلاغ جداول هم در بعضی سال ها یک رویه بوده تا موارد مدنظر شورای نگهبان خصوصاً برای پروژه های جدید مرتفع شود، اشاره کرد: تصویب بودجه حق مجلس است و همه دقت نظر برای برقراری عدالت بودجه ای در کلیه مناطق خصوصاً مناطق محروم بوده است.
وی با اعلان اینکه آنچه در صحن رأی گیری شده است ماده واحده لایحه بودجه و احکام و ضوابط مندرج در تبصره های ذیل و همین طور ارقام کلی منابع و مصارف و سرفصل های کلی ذیل آنست، اشاره کرد: جداول بودجه ۱۴۰۰ نیز طبق رویه هر سال جمع بندی و ابلاغ گردیده است.
سخنگوی کمیسیون تلفیق اظهار داشت: رئیس مجلس هم در جلسه علنی روز سه شنبه ۳۱ فروردین اظهار داشت که برای پیگیری انتقاد برخی نمایندگان با هیئت رییسه کمیسیون تلفیق جلسه ای اجرا شود که این مهم صورت خواهد گرفت.


منبع:

1400/02/02
13:24:50
0.0 از 5
4095
تگهای خبر: ابلاغ , بودجه , پیگیری , تصویب
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳