مجلس ایران دات كام
عضو كمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی:

وضعیت مطلوبی در كشور به لحاظ بیماری كرونا نداریم

وضعیت مطلوبی در كشور به لحاظ بیماری كرونا نداریم

به گزارش مجلس ایران دات کام لرستان عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: وضعیت مطلوبی در کشور به لحاظ بیماری کرونا نداریم.


دکتر یحیی ابراهیمی در گفتگو با ایسنا با اشاره به اینکه پیک چهارم کرونا ویروس در کشور شروع شده است، اظهار نمود: عدم برخورد با افراد متخلف و افرادی که تذکرات وزیر بهداشت را جدی نگرفتند و عدم رعایت موازین بهداشتی توسط مردم از عوامل ایجاد این پیک بوده است.
وی با اشاره به اینکه کرونا بیماری عفونی است که موضوعی تخصصی است که متاسفانه شاهدیم هرکسی با هر سلیقه ای که به این مورد ورود پیدا کرده و اظهارنظر می کند، اضافه کرد: این درحالیست که وزارت بهداشت بعنوان متولی این کار باید در صدر باشد.
عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه تصمیماتی که گرفته می شود باید اجرایی شود، اظهار داشت: از پیش از عید هشدارها، تذکرات و سخنرانی ها داشتیم در خصوص اینکه رعایت فاصله اجتماعی و موازین بهداشتی صورت گیرد که متاسفانه مورد توجه قرار نگرفت و امروز شاهد پیک چهارم در کشور هستیم.
ابراهیمی راه مقابله با این بیماری را واکسیناسیون دانست و ضمن اشاره به اینکه هم اکنون امکان تزریق یک میلیون دز واکسن وجود ندارد، اظهار داشت: گرچه افراد های ریسک، پرستاران و پزشکان و افرادی که بیماری زمینه ای دارند در اولویت واکسیناسیون قرار گرفتند.
وی افزود: این عفونت نه تنها افراد دارای بیماری زمینه ای بلکه افراد با سیستم ایمنی سالم را درگیر می کند که متاسفانه سهل انگاری صورت گرفت که مسئولین با متخلفین برخورد نکردند و گویا مردم برای سلامت خود اهمیتی قائل نیستند.
عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی افزود: یک سال است شبانه روزی داریم تاکید می نماییم رعایت فاصله گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و شست وشوی مکرر دست ها صورت گیرد که راحتترین راه جلوگیری از مبتلا شدن به این عفونت است اما متاسفانه کسی گوش نداد و شاهد بودیم که باوجود تاکیدات برای منع سفرهای نوروزی و حضور نیافتن در تجمعات(عروسی و ترحیم) بازهم مردم رعایت نکردند تا به یک وضعیت ثابت برسیم.
ابراهیمی تصریح کرد: با تلاش شبانه روزی کادر درمان و هزینه های هنگفت توانستیم تعداد مبتلایان از 500 نفر در شبانه روز به 50 نفر رسید اما باز سهل انگاری ها سبب شعله ور شدن و جهش این ویروس منحوس شد.
وی بیان نمود: چه کسی باید پاسخگو باشد؟ این همه هزینه از بیت المال برای مقابله با این بیماری صرف شد! باید با افرادی که رعایت نمی کنند برخورد قضایی و جدی صورت گیرد.
عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی اظهار نمود: پیشبینی کرده بودیم درصورتیکه در روزهای عید نوروز فاصله گذاری اجتماعی رعایت نشود و مردم به دید و بازدید و مسافرت بپردازند شاهد پیک چهارم خواهیم بود و براین اساس در کمیسیون و زوارت بهداشت هشدارها داده شد اما کسی گوش شنوا نداشت.
ابراهیمی با اشاره به اینکه وضعیت مطلوبی در کشور به لحاظ بیماری کرونا نداریم، اظهار داشت: تا زمانیکه مردم نخواهند و مجموعه دولت و ستاد ملی مبارزه با کرونا قوانین بازدارنده ای گرفته نشود این بیماری مهار نخواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: بهترین راه آسان برای جلوگیری از این بیماری رعایت فاصله گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، شست وشوی مکرر دست ها، حضور نیافتن در تجمعات(عروسی و ترحیم)، منع مسافرت و... ضروریست چون که شدت سرایت پذیری کرونای انگلیسی بسیار بالاست.
عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: شاهد روزهای بدتری در آینده خواهیم بود چون که مردم در روزهای نوروز به مسافرت رفته و موارد فوق را رعایت نکردند؛ لزوم دارد همه هموطنان همکاری لازم را داشته تا این بیماری مهار شود.
منبع:

1400/01/28
10:08:29
0.0 از 5
4100
تگهای خبر: بازدید , دولت , سیستم , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴