مجلس ایران دات كام
رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس:

مسؤلان هرمزگان به فكر جبران خسارت كشاورزان سیاهو باشند

مسؤلان هرمزگان به فكر جبران خسارت كشاورزان سیاهو باشند

هرمزگان رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی خواهان پیگیری جبران خسارت باغداران و کشاورزان منطقه سیاهو بعد از آتشسوزی روزهای اخیر شد.احمد مرادی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اینکه به دنبال خسارت آتشسوزی به منطقه سیاهو امروز عازم شده و دغدغه های شهروندان را شنیدم، اضافه کرد: مردم منطقه به شدت از نبود آتش نشانی خاص منطقه سیاهو گله مند هستند چونکه به دنبال آتشسوزی سالیان گذشته و روزهای اخیر تا رسیدن آتشسوزی مناطق اطراف هم زمان برده و همین مساله بر شدت آتش می افزاید.

وی با اشاره به اینکه درصحبت با استاندار هرمزگان این دغدغه مطرح و همتی قول پیگیری تحقق آنرا در اسرع وقت داد، تصریح کرد: متأسفانه از علت آتشسوزی روز گذشته در سیاهو و روزهای اخیر روستای ماشاری در همین منطقه اطلاعی از در دسترس نیست.

این نماینده مجلس افزود: خسارت فراوانی به باغات نخیلات و کشاورزی مردم منطقه وارد شده و باید دولتمردان و بخصوص سازمان جهاد کشاورزی علاوه بر ارزیابی خسارت پیگیری لازم جهت جبران خسارت وارده را انجام دهند.

مرادی ضمن اشاره به اینکه امیدوارم در اسرع وقت شاهد استقرار ایستگاه آتش نشانی در این منطقه که امکان آتشسوزی زمین های کشاورزی و باغات آن وجود دارد، باشیم تا اینچنین آتشسوزی گسترده نشده و باعث افزایش خسارت نشود، اظهار داشت: بطور حتم دغدغه های مردم منطقه سیاهو را از راه مسؤلان کشوری و استانی تا حصول نتیجه لازم پیگیری می کنم.

به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از ایسنا، شعله های آتش از شنبه گذشته تابحال ۱۸ هکتار اراضی باغات و نخیلات دهستان سیاهو سوزانده و بیش از۵۱ میلیارد ریال خسارات به بار آورد. در حریق وز گذشته باغات و نخیلات سیاهو که اطفا آن ۱۴ ساعت به طول انجامید ۱۱ هکتار اراضی به ارزش تقریبی ۴۶ میلیارد ریال از بین رفت. به قول مهرداد حسن زاده ۷و نیم هکتار ازاین اراضی نخیلات، ۲ و نیم هکتار انبه و یک هکتار نارنگی بوده است. همینطور شنبه گذشته هم ۷ هکتار از اراضی روستای ماشاری در آتش سوخت اضافه کرد: کل اراضی نخیلات بوده که خسارات آن حدود ۵ میلیاردو ۵۰۰ میلیون ریال برآورده شده است.

منبع:

1400/01/26
11:12:05
0.0 از 5
4187
تگهای خبر: پیگیری , دولت , طرح , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱