مجلس ایران دات كام
وكیلی:

مجوزی برای انتقال آب خزر صادر نشده است

مجوزی برای انتقال آب خزر صادر نشده است

به گزارش مجلس ایران دات كام یك عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی اظهار داشت كه بررسی های انجام شده درباره مبحث انتقال آب خزر به فلات مركزی نشان داده است كه چنین مجوزی صادر نشده و این طرح فعلا در حد یك طرح مطالعاتی است.


محمد علی وكیلی در گفتگو با ایسنا، با اشاره به برخی انتقادات درباره مبحث انتقال آب خزر به فلات مركزی اظهار داشت: هفته گذشته رئیس سازمان محیط زیست نامه ای به وزارت نیرو ارسال می كند و این نامه بگونه ای است كه گویا بلامانع بودن انتقال آب را اعلام می كند. برداشت نمایندگان خطه شمال هم این بوده كه این نامه مجوزی برای انتقال آب است.
وی تصریح كرد: روز گذشته جلسه ای با وزیر نیرو، رئیس سازمان محیط زیست، استانداران استان های شمالی و نمایندگان مناطق شمالی داشتیم كه با بحث و بررسی های انجام شده روشن شد نامه سازمان محیط زیست مجوز انتقال آب به حساب نمی آید، بلكه این نامه شروطی را بر وزارت نیرو تكلیف كرده كه اگر بنا است این مورد بررسی شود شروط شش گانه ای باید از جانب وزارت نیرو محقق شود.
وكیلی تصریح كرد: برای صدور مجوز انتقال آب مراحل طولانی نیاز است كه هنوز قدمی برای آن برداشته نشده بنابراین جنجالی كه بر روی پروژه انتقال آب خرز به فلات مركزی بوجود آمده یك جنجال بلاوجه است.
این عضو هئیت رئیسه مجلس شورای اسلامی افزود: این كه فرایند مطالعه این طرح چقدر زمان خواهد برد، آیا در فرایند مطالعه مجوزی صادر خواهد شد یا نه و آیا كمیته ماده 2 قانون در آینده چنین مجوزی می دهد اما و اگرهای بسیاری است كه احتیاج به مقدمات طولانی مطالعات بسیار و پاسخگویی به سوالات زیادی دارد.
وكیلی با بیان این كه درباره انتقال آب خزر ذهن مردم بی جهت مشوش شده و موجبات نگرانی مردم فراهم شده، تصریح كرد: این طرح فعلا در حد یك طرح مطالعاتی است كه هنوز مقدمات مطالعات آن هم فراهم نشده و نمایندگان هم متوجه شدند كه چیزی به نام مجوز برای انتقال آب صادر نشده است.
منبع:

1398/08/01
17:24:20
5.0 از 5
11483
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
لینک دوستان مجلس ایران دات كام