مجلس ایران دات كام
الهیان :

شرط بازگشت آمریكابه برجام لغو تحریم ها است

شرط بازگشت آمریكابه برجام لغو تحریم ها است

به گزارش مجلس ایران دات کام عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت: شرط بازگشت آمریکا به مذاکرات، لغو تمام تحریم های ایران است و تا زمانی که تحریم ها برداشته نشود، غنی سازی ۲۰ درصد را تعطیل نمی نماییم.زهره الهیان در گفتگو با خبرنگار مهر، با تکیه بر اینکه طرف های برجامی باید تعهدات خود در برابر ایران را به صورت دقیق انجام دهند، اظهار داشت: پیش از سفر هیئت مذاکره کننده ایران به وین، کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس جلسه ای را با مسؤلان وزارت امور خارجه و عباس عراقچی برگزار کرد و نمایندگان انتظارات خویش را از هیئت مذاکره کننده ایرانی مطرح نمودند.
وی بیان نمود: نکته مشترک اظهارات نمایندگان مجلس خطاب به مسؤلان وزارت امور خارجه این بود که به هیچ وجه با هیئت آمریکایی مذاکره مستقیم و غیرمستقیم انجام نشود و پیش شرط بازگشت آمریکا به مذاکرات، لغو تمام تحریم های ایران است و تا این شرط محقق نشود، بازگشت آمریکا به مذاکرات و مذاکره با این کشور به هیچ وجه پذیرفتنی نیست.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: نمایندگان مجلس پیگیر حقوق مسلم ملت ایران هستند چونکه تحریم هایی که در این سال ها از جانب آمریکا و بعضی از کشورهای اروپایی ضد کشورمان اعمال شده، حقوق اساسی ملت ایران را زیر پا گذاشته است.
الهیان اظهار داشت: تا زمانی که همه تحریم های ایران برداشته نشود، سیاست نظام جمهوری اسلامی ایران این نیست که به تعهدات برجامی بازگردد و یا آنکه غنی سازی اورانیوم ۲۰ درصد را تعطیل کند.
وی خاطرنشان کرد: در شرایط حاضر هیئت مذاکره کننده ایران باید صرفا به دنبال رفع تحریم ها در عمل باشند چون که بعد از گذشت این همه سال، زمان آن رسیده است که غربی ها دست از حرف و ادعاهای خوب بردارند و در عمل تعهدات خویش را انجام دهند.
نماینده مردم تهران در مجلس تصریح کرد: مجلس شورای اسلامی به شکل جدی پیگیر مذاکرات است و آنرا رصد می کند. کوچک ترین تخلف از قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها مستلزم مجازات برای مستنکفین از قانون در هر سطح و مقامی است و ما هشدارهای لازم را به وزارت امور خارجه داده ایم و به هیچ وجه تمرد از قانون را نمی پذیریم.
منبع:

1400/01/20
21:57:39
0.0 از 5
4031
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲