مجلس ایران دات كام
علی پور:

دام های استان آذربایجان غربی به كشورهای حاشیه خلیج فارس قاچاق می شود

دام های استان آذربایجان غربی به كشورهای حاشیه خلیج فارس قاچاق می شود

مجلس ایران دات کام: نماینده ماکو در مجلس شورای اسلامی با اعلان اینکه مشکل اساسی در مدیریت کلان کشور است اظهار داشت که دام های استان آذربایجان غربی بصورت قاچاق روانه کشورهای حاشیه خلیج فارس می شود.


به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از ایسنا، محمد علی پور در جلسه علنی امروز (سه شنبه) و در جریان بررسی علل گرانی های اخیر در مجلس اظهار داشت: دولتی که می خواست مشکلات کشور را در ۱۰۰ روز حل کند پس از گذشت ۸ سال به شکلی مدیریت داشته که در ماه های آخر فعالیتش، کل کابینه به کار گرفته شده اما باز هم نمی توانند مشکل صف مرغ و تخم مرغ را حل کند.

وی افزود: مشکل اصلی در مدیریت کلان کشور است، تامین کالاهای اساسی همچون مرغ از وظایف دولت بوده که بودجه در اختیار دارد. چندین وزارتخانه متکلف به تامین نیازهای کشور هستند. قاعدتا دولت باید از شروع سال نیازهای کشور را برآورد کرده و درآمدهایی را اختصاص دهد.
این نماینده مجلس با اعلان اینکه مجلس یازدهم همیشه مشکلات را به دولت گوشزد می کرد، اظهار داشت: ما از دولت خواستیم که برنامه خودرا برای تامین کالاهای اساسی ارائه کند، مشکل امروز را ما ۸ ماه قبل به دولت گفتیم اما مشکل اصلی در مدیریت کلان کشور است. با ظرفیت و پتانسیل موجود می توان خیلی از کالاهای اساسی را در داخل تامین نماییم.
علی پور افزود: نزدیک به ۳۵۰۰ واحد مرغداری با بهره مندی از ارز ۴۲۰۰ فعالیت دارند اما چرا باید در تامین مرغ و تخم مرغ مشکل داشته باشیم؟ در اثر بی توجهی و کم لطفی دولت در حوزه انتخابیه ام دام های استان آذربایجان غربی بصورت قاچاق روانه کشورهای حاشیه خلیج فارس می شود.

او در آخر اظهار داشت: دولت از چهار سال قبل به ظاهر پروژه سد کرم آباد و سیستم آبیاری تحت فشار را برای ۵۰ هزار هکتار از دشت های حوزه انتخابیه ام با پرداخت ۱۴۰۰ میلیارد تومان اجرا کرد و دو بار نیز توسط رئیس جمهور راه اندازی شد اما هنوز این زمین ها که مستعد کشت دانه های روغنی شامل ذرت، جو و کنجاله هستند به بهره برداری نرسیده اند.
منبع:

1400/01/17
12:26:02
0.0 از 5
4112
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴