مجلس ایران دات كام
نماینده مردم اسدآباد در مجلس:

بانكها منابع را در اختیار تولید قرار دهند

بانكها منابع را در اختیار تولید قرار دهند

به گزارش مجلس ایران دات کام همدان نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی با اعلان اینکه امروزه متأسفانه بانکهای کشور به بنگاه های معاملاتی تبدیل شدند که با جمع کردن سرمایه های مردمی و ملی دنبال سود بیشتر از راه هایی هستند که نقشی در تولید کشور ندارد، اظهار داشت: بانک ها باید به نحوی نظارت شوند که مشخص شود منابع را درچه زمینه ای تزریق می کنند و بانک ها ملزم شوند که منابع را در اختیار تولید قرار دهند.


کیومرث سرمدی در گفت و گو با ایسنا، درباب شعار سال جدید، اظهار نمود: بیانات مقام معظم رهبری در شروع هرسال یک مرام نامه و راه حل برای اداره کشور است و مؤلفه های قدرت و استقلال هرکشوری امروز گوناگون بوده اما یکی از اصلی ترین مؤلفه های قدرت بحث تولید و استقلال اقتصادی آن کشور است.
وی با اعلان اینکه در سال جدید لزوم توجه به تولید، پشتیبانی از آن و رفع موانع بر طبق یک تجربه، عملیات میدانی و کار کارشناسی مطرح گردیده است، اضافه کرد: سال قبل بعنوان جهش تولید نامگذاری شده و خیلی از گره های تولید در کشور باز شدند اما در کف بازار و در زندگی و معیشت مردم این گشایش احساس نشد پس ماموریت جهش تولید به نحو دقیق و اساسی صورت نگرفته است.
تولید در کشور نیاز به پشتیبانی دارد
نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: ایران کشوری است که از لحاظ منابع انسانی، مادی و امکانات کمبودی نداشته ودر دنیا در زمینه درصد برخوردداری از منابع رتبه خوبی دارد اما درباب بهره برداری از این منابع با مشکل مواجه می باشد و باید به آن توجه گردد.
سرمدی با اعلان اینکه تولید در کشورما نیاز به پشتیبانی دارد، مطرح کرد: موانع مختلفی در بخش تولید وجود دارد که باید به آن توجه گردد.
وی با اعلان اینکه واردات بی رویه به کشور و قاچاق کالا یکی از اصلی ترین موانع تولید است، اشاره کرد: اگر کالای داخلی در کشور تولید می شود نباید به مشابه خارجی آن اجازه واردات داده و قاچاق باید کاملا کنترل شود.
سرمدی با تاکید بر توجه به کیفیت تولیدات داخلی بیان کرد: هرچه کالای داخلی کیفیت داشته باشد و رقابت سالم ایجاد شود مردم از تولید حمایت خواهند کرد.
مدیران ناکارآمد یکی از موانع تولید هستند
سرمدی مراحل سخت گرفتن مجوز و بروکراسی حاکم را یکی دیگر از موانع تولید برشمرد و اظهار داشت: من نماینده شهرستانی هستم که مشکلات زیادی در زمینه اشتغال و زیرساخت های صنعتی دارد و کاملاً مشاهده کردم که گرفتن مجوز برای یک سرمایه گذار چه خُرد و چه کلان مشکلات و معضلاتی دارد و راه چندین ماهه که سرمایه گذار باید برای گرفتن مجوز طی نماید و پیچ وخم سختی که دارد باید بعنوان مانع تولید از بین رفته واین امور تسهیل شوند.
وی با اعلان اینکه یکی از موانع تولید نیز معدود مدیران ناکارآمدی هستند که به سبب مشکلاتی که دارند نمی توانند راه تولید را تسهیل کنند و خود بعنوان به مانع در این قسمت محسوب می شوند، اضافه کرد: موانع تولید از شهرستان به شهرستان متفاوت می باشد بعنوان مثال در شهرستان اسدآباد نبود زیرساخت و امکانات کافی و عدم تامین بموقع برق مورد نیاز کارگاه های تولیدی از مشکلات تولید است.
نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی با اعلان اینکه ستاد مانع زدایی و پشتیبانی تولید به تفکیک هر شهرستان تشکیل گردد و موانع کلان کشور توسط مجلس و دولت حل شده و موانع منطقه ای توسط این ستاد رفع گردد، افزود: امیدوارم در این دولت و در دولت آینده که دولتی انقلابی و پای کار خواهد بود بتوانیم موانع اساسی تولید در کشور را بر طرف نماییم.
سرمدی بیان کرد: در اسدآباد یک شهرک صنعتی وجود دارد که این شهرک صنعتی از لحاظ مکان استقرار در راه جاده اصلی و راه کربلا، داشتن زیرساخت های لازم و منابع امکانات شرایط خوبی دارد و الان از مجموع کارگاه های فعال در شهرک حدود ۱۸ کارگاه فعال می باشند و امسال تلاش می نماییم کارگروهی با همکاری فرماندار اسدآباد تشکیل دهیم و مشکلات و موانع این کارگاه ها را اصلاح نماییم.
مجلس معیشت و اقتصاد مردم را در دستور کار قرار داده است
وی با اعلان اینکه مجلس شورای اسلامی معیشت و اقتصاد مردم را در دستور کار قرار داده است و در بودجه سال ۱۴۰۰ نیز به آن توجه شده است، اظهار داشت: اهرم های نظارتی در کشور گوناگون هستند و نمایندگان تلاش می کنند در قالب تصویب قوانین و نظارت میدانی در کنترل قیمت ها و تنظیم بازار به وظیفه خود عمل کنند تا شاهد رونق بازار و کاسته شدن تورم امسال باشیم.
سرمدی اضافه کرد: نخستین اهرم در بحث مبارزه با قاچاق تقویت واحدهای نظارتی بر واردات از مبادی غیر رسمی بوده وسعی بر این است که امسال با کمک قوه قضائیه با افراد یا تشکل هایی که با بهره گیری از رانت کالای قاچاق وارد می کنند برخورد شود.
وی با اعلان اینکه امروزه متأسفانه بانکهای کشور به بنگاه های معاملاتی تبدیل شدند که با جمع کردن سرمایه های مردمی و ملی دنبال سود بیشتر از راه هایی هستند که نقشی در تولید کشور ندارد، مطرح کرد: بانک ها باید به نحوی نظارت شوند که مشخص شود منابع را درچه زمینه ای تزریق می کنند و بانک ها ملزم شوند که منابع را در اختیار تولید قرار دهند و تسهیلات را راحت پرداخت کنند تا پول های انباشته شده در بانک ها را در زمینه تولید به کار بگیریم که موجب رونق کسب وکار، بهبود معیشت مردم و کاهش تورم خواهد شد.منبع:

1400/01/10
11:20:40
0.0 از 5
4339
تگهای خبر: اقتصاد , بودجه , تصویب , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵