مجلس ایران دات كام
كریمی :

سوءمدیریت دولت موجب تشدید تحریم ها شد

سوءمدیریت دولت موجب تشدید تحریم ها شد

به گزارش مجلس ایران دات کام نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت:  دولت با سوءمدیریت خود نه فقط موجب مشکلات زیادی برای مردم شد بلکه اثرگذاری تحریم ها را هم تشدید کرد.علی اکبر کریمی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به سخنان رئیس جمهور در خصوص اینکه مشکلات کشور به سبب جنگ اقتصادی، تحریم و کاهش درآمدهای نفتی است، اظهار داشت: تأثیر ضعف و ناکارآمدی دولت در همه امور کشور بر هیچ کس پوشیده نیست و درست است که فشارهای خارجی و بیماری کرونا موجب قسمتی از مشکلات کشور شد اما سوءمدیریت دولت تأثیر بیشتری در مشکلات کشور داشته است.
وی بیان کرد: با توجه به این که مشکلات موجود در کشور در دولت روحانی طی سالهای گذشته همیشه استمرار داشته، پس می توان نتیجه گرفت که فشارها و تحریم های خارجی تأثیر کمتری روی وضعیت کشور داشته است و باید برای عملکرد دولت سهم بیشتری قائل شویم.
نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: عملکرد ضعیف دولت حتی موجب تشدید میزان اثرگذاری تحریم ها و فشارهای خارجی شد. چونکه دولتمردان، سیاست های اقتصاد مقاومتی را اجرا نکردند و عدم کنترل بازار در این شرایط موجب شد که تأثیر جنگ اقتصادی و تحریم ها افزایش یابد.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: با این وجود، این توجیه که همه مشکلات را گردن تحریم ها و عوامل خارجی بیندازیم به هیچ وجه قابل قبول و منطقی نیست و مردم ناکارآمدی و ضعف دولت روحانی را با گوشت و پوست خودشان احساس می کنند.
کریمی اظهار داشت: در جلسات مختلفی که خصوصاً اخیراً نمایندگان مجلس با مسئولان دولت برگزار کردند، خود دولتمردان اعتراف کردند که ما در تامین کالاها چه تولید داخلی و چه واردات مشکلی نداریم و مشکل ما عدم نظارت و کنترل و مدیریت بازار است که این کار دقیقاً وظیفه دولت می باشد اما آنان با سوءمدیریت خود موجب مشکلات زیادی در این حوزه شده اند.
وی در واکنش به بخش دیگری از صحبت های رئیس جمهور در خصوص اینکه کشور در این سال ها به خوبی اداره شده و هیچ کس نباید واقعیت ها را تحریف کند، اشاره کرد: باید پاسخ این صحبت رئیس جمهور را افکار عمومی و مردم دهند و وضعیت معیشتی و مشکلات مردم ملاک بسیار خوبی است تا این ادعای رئیس جمهور به قضاوت گذاشته شود.
نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: انبوه پیام های انتقادی مردم به عملکرد دولت در فضای رسانه ای و جامعه به خوبی نشان دهنده آنست که میزان نارضایتی مردم از عملکرد این دولت بسیار گسترده است.منبع:

1400/01/08
12:00:16
0.0 از 5
4240
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳