مجلس ایران دات كام
حسین زهی:

رفت و آمد های غیر ضروری تهدیدی برای سلامتی عزیزانمان است

رفت و آمد های غیر ضروری تهدیدی برای سلامتی عزیزانمان است

به گزارش مجلس ایران دات کام یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: انتظار میرود مردم در روزهای نوروز دستورالعمل های بهداشتی را با جدیت دنبال کرده و حدالامکان از رفت و آمدهای غیر ضروری پرهیز کنند.


اسماعیل حسین زهی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به ضرورت رعایت پروتکلهای بهداشتی و پرهیز از برگزاری دورهمی ها در روزهای نوروز، بیان کرد: باتوجه به اوج گرفتن شیوع ویروس کرونا در بعضی از استان های کشور و ورود گونه جهش یافته ویروس به داخل کشور، رعایت پروتکل ها و دستورالعمل های بهداشتی بیش از هر زمانی اهمیت دارد. برمبنای آمار روزانه وزارت بهداشت در بعضی از مناطق شاهد افزایش مراجعات به بیمارستان ها هستیم.
وی اظهار نمود: برای حفظ سلامتی خود و جامعه لازم است از ترددهای غیر ضروری در سطح شهر ها و برگزاری دورهمی ها در روزهای نوروز و رفتن به سفرهای تفریحی بطور جد پرهیز کرد. سلامتی افراد جامعه از هر چیزی مهمتر است. ما در سال 99 تعداد زیادی از هموطنان خودرا بر اثر این بیماری ازدست دادیم. اگر پروتکل ها و دستورالعمل های بهداشتی با جدیت دنبال می شد شاید امروز هیچ کس عزیزی را از دست نداده بود.
نماینده مردم خاش در مجلس اشاره کرد: رفتن به سفرهای نوروزی می تواند تهدیدی برای جان عزیزان ما باشد. بهتر است امسال نیز مردم وضعیت را تحمل کرده و در سال آینده بعد از بهبود شرایط راهی سفر شوند. باتوجه به پیشرفت تکنولوژی نیز می توان بجای برگزاری دورهمی های نوروزی از تماس تصویری بهره برد.
وی اشاره کرد: اگر در یک دورهمی خانوادگی یک نفر به ویروس مبتلا باشد می تواند سلامتی همه افراد را به خطر بیاندازد و پشیمانی به بار آورد. انتظار می رود مردم دستورالعمل های بهداشتی را با جدیت دنبال کرده و حدالامکان از تردد های غیر ضروری پرهیز کنند.
منبع:

1399/12/30
14:41:13
0.0 از 5
4114
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱