مجلس ایران دات كام
حوزه رودبار

حوزه انتخابیه رودبار

درباره حوزه انتخابیه رودبار

تعداد کرسی: یک کرسی

کاندیداهای پر طرفدار حوزه رودبار

کاندیداهای حوزه رودبار

تبلیغات انتخاباتی
تبلیغات انتخاباتی

حوزه رودبار

شهرستان رودبار جنوبی ترین، وسیع ترین و متنوع ترین شهرستانِ استان گیلان در کشور ایران است. مرکز این شهرستان شهر رودبار است. شهرستان رودبار بخاطر داشتن باغ های زیتون شهرت فراوانی دارد. به سبب وجود رودهای فراوان در این ناحیه، آن را «رودبار» نامیدند که به معنی سرزمین رودها می باشد. اصلی ترین رودخانه شهرستان رودبار سفید رود است که از طلاقی قزل اوزن و شاهرود دز سد منجیل تشکیل می شود سرچشمه شاخه اصلی سفید رود (قزل اوزن) از کوه های کردستان است. جمعیت شهرستان رودبار ۱۲۶۳۱۵ نفر است که از این تعداد ۶۹۶۲۰ نفر درمناطق شهری و ۵۶۶۹۵ نفر در مناطق روستایی سکونت دارند.
حوزه رودبار یکی از پر شورترین حوزه های انتخابیه در انتخابات مجلس است. تبلیغات انتخاباتی در این حوزه در موعد قانونی برگزار می شود و کاندیداهای حوزه رودبار پس از ثبت نام در وزارت کشور (یا فرمانداریها) و تایید صلاحیت، به تبلیغات می پردازند. کاندیداهای انتخابات مجلس یازدهم ( انتخابات مجلس 98 ) می توانند با ثبت نام در سایت مجلس ایران، از خدمات سایت اعم از معرفی (بیوگرافی کاندیدا، سوابق مدیریتی و اجرایی، برنامه های کاندیدا وغیره) ، ارتباط با کاندیدا ، اعلام طرفداری برای اطلاع رسانی به مردم شریف حوزه انتخابیه رودبار استفاده کنند.حوزه رودبار دارای یک کرسی یا صندلی در مجلس شورای اسلامی می باشد. انتخابات رودبار در هر دوره انتخابات از مشارکت بالای مردم برخوردار است و امید می رود در انتخابات مجلس 98 یا همان انتخابات مجلس یازدهم مشارکت بالایی با فعالیت تبلیغات انتخاباتی کاندیداهای رودبار داشته باشد. تایید صلاحیت شده های قطعی رودبار را در تایید صلاحیت رودبار مجلس یازدهم دنبال کنید. تایید صلاحیت قطعی مجلس 98

تازه های رودبار در مجلس

نظرات مردم رودبار

مردم شریف حوزه انتخابیه رودبار، می توانید در این قسمت نظرات و پیشنهادات، مشکلات و دغدغه های خود را در مورد رودبار و انتظارات خود از کاندیداهای رودبار بنویسید تا نمایندگان شما در مجلس یازدهم به این مسایل توجه بیشتری داشته باشند.