مجلس ایران دات كام
حوزه قم

حوزه انتخابیه قم

درباره حوزه انتخابیه قم

تعداد کرسی: سه کرسی

کاندیداهای پر طرفدار حوزه قم

کاندیداهای احتمالی حوزه قم

حوزه قم

قم تنها شهرستان استان قم در مرکز ایران است؛ بنابراین، موقعیت، مساحت و جمعیت آن با استان قم برابر است. مرکز این شهرستان شهر قم است. جمعیت شهرستان قم بر اساس سرشماری سال ۱۳۹۰، برابر با ۱٬۱۱۵٬۶۷۲ نفر بوده است. وسعت این شهرستان برابر با وسعت استان قم می باشد.
حوزه قم یکی از پر شورترین حوزه های انتخابیه در انتخابات مجلس است. تبلیغات انتخاباتی در این حوزه در موعد قانونی برگزار می شود و کاندیداهای حوزه قم پس از ثبت نام در وزارت کشور (یا فرمانداریها) و تایید صلاحیت، به تبلیغات می پردازند. کاندیداهای احتمالی انتخابات مجلس یازدهم ( انتخابات مجلس 98 ) می توانند با ثبت نام در سایت مجلس ایران، از خدمات سایت اعم از معرفی (بیوگرافی کاندیدا، سوابق مدیریتی و اجرایی، برنامه های کاندیدا وغیره) ، ارتباط با کاندیدا ، اعلام طرفداری برای اطلاع رسانی به مردم شریف حوزه انتخابیه قم استفاده کنند.حوزه قم دارای سه کرسی یا صندلی در مجلس شورای اسلامی می باشد. انتخابات قم در هر دوره انتخابات از مشارکت بالای مردم برخوردار است و امید می رود در انتخابات مجلس 98 یا همان انتخابات مجلس یازدهم مشارکت بالایی با فعالیت تبلیغات انتخاباتی کاندیداهای قم داشته باشد.

تازه های قم در مجلس

نظرات مردم قم

مردم شریف حوزه انتخابیه قم، می توانید در این قسمت نظرات و پیشنهادات، مشکلات و دغدغه های خود را در مورد قم و انتظارات خود از کاندیداهای قم بنویسید تا نمایندگان شما در مجلس یازدهم به این مسایل توجه بیشتری داشته باشند.
رضا شادنوش:

استان قم قطعا به افراد متخصص غیر سیاسی نیاز دارد. امیدوارم مردم دقت کنند. جوانان متخصص در اولویت باشند.


اباذر آبادگر:

با آرزوی موفقیت برای کاندیداهای مردمی و به معنای واقعی کلمه دلسوز و خادم
امیدوارم در روز دوم اسفندماه 98 پیرو دعوت عمومی رهبر معظم انقلاب امام خامنه ای مدضله العالی
انتخابات پرشور با حضور حداکثری ملت شریف ایران اسلامی
که موجب اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی و قوت قلب امت مسلمان و محور مقاومت در منطقه گردد
هر رای یک تایید بر ادامه راه شهدا و امام راحل و سردارشهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و یاران شجاعش در عرصه نبرد حق علیه باطل


راضیه فراهانی:

آقای دکتر ملاتقی چه رزومه خوبی دارند. امیدوارم مردم قم امسال به متخصصین توجه ویژه داشته باشند.