مجلس ایران دات كام
حوزه قم

حوزه انتخابیه قم

درباره حوزه انتخابیه قم

تعداد کرسی: سه کرسی

کاندیداهای پر طرفدار حوزه قم

کاندیداهای حوزه قم

تبلیغات انتخاباتی
تبلیغات انتخاباتی

حوزه قم

قم تنها شهرستان استان قم در مرکز ایران است؛ بنابراین، موقعیت، مساحت و جمعیت آن با استان قم برابر است. مرکز این شهرستان شهر قم است. جمعیت شهرستان قم بر اساس سرشماری سال ۱۳۹۰، برابر با ۱٬۱۱۵٬۶۷۲ نفر بوده است. وسعت این شهرستان برابر با وسعت استان قم می باشد.
حوزه قم یکی از پر شورترین حوزه های انتخابیه در انتخابات مجلس است. تبلیغات انتخاباتی در این حوزه در موعد قانونی برگزار می شود و کاندیداهای حوزه قم پس از ثبت نام در وزارت کشور (یا فرمانداریها) و تایید صلاحیت، به تبلیغات می پردازند. کاندیداهای انتخابات مجلس دوازدهم ( انتخابات مجلس 1402 ) می توانند با ثبت نام در سایت مجلس ایران، از خدمات سایت اعم از معرفی (بیوگرافی کاندیدا، سوابق مدیریتی و اجرایی، برنامه های کاندیدا وغیره) ، ارتباط با کاندیدا ، اعلام طرفداری برای اطلاع رسانی به مردم شریف حوزه انتخابیه قم استفاده کنند.حوزه قم دارای سه کرسی یا صندلی در مجلس شورای اسلامی می باشد. انتخابات قم در هر دوره انتخابات از مشارکت بالای مردم برخوردار است و امید می رود در انتخابات مجلس 1402 یا همان انتخابات مجلس دوازدهم مشارکت بالایی با فعالیت تبلیغات انتخاباتی کاندیداهای قم داشته باشد. تایید صلاحیت شده های قطعی قم را در تایید صلاحیت قم مجلس دوازدهم دنبال کنید. تایید صلاحیت قطعی مجلس 1402

تازه های قم در مجلس

نظرات مردم قم

مردم شریف حوزه انتخابیه قم، می توانید در این قسمت نظرات و پیشنهادات، مشکلات و دغدغه های خود را در مورد قم و انتظارات خود از کاندیداهای قم بنویسید تا نمایندگان شما در مجلس دوازدهم به این مسایل توجه بیشتری داشته باشند.
علی:

چرا اسم همه داوطلبین نیست. **** که جزء تأیید صلاحیت شده ها هست در لیست شما نیست


یک قمی:

با سلام
به نظر بنده بهتر است به نماینده ای رای دهیم که هم در قم بدنیا آمده باشد و هم در قم زندگی کرده باشد و بعد از ۴ سال نمایندگی نیز به همان شهری که برای آبادانی آن کوشیده بازگردد و زندگی کند.
بنده ضمن مطالعه و بررسی رزومه و بازدید از گروه تلگرامی و دیدن برنامه ها و اهداف کاندیداها و با توجه به صحبتهای اخیرالذکر اینجانب که در فوق ذکر گردید، (حذف) را اصلح میدانم و به ایشان رای میدهم.
پیش بسوی #مجلس_جوان
#از_قم_برای_قم


دانیال:

اقای (حذف) اصلا مناسب این کار نیستن کاش مردم دقت داشته باشن هرکسی از هر راهی که برسه نمیتونه توی شورای شهر باشه


علیزاده:

ان شا الله مردم برای آغازتحول به پایان تکرار رای خواهند داد؛ پایان تکرار آغاز تحول است.


رضا شادنوش:

استان قم قطعا به افراد متخصص غیر سیاسی نیاز دارد. امیدوارم مردم دقت کنند. جوانان متخصص در اولویت باشند.


اباذر آبادگر:

با آرزوی موفقیت برای کاندیداهای مردمی و به معنای واقعی کلمه دلسوز و خادم
امیدوارم در روز دوم اسفندماه 98 پیرو دعوت عمومی رهبر معظم انقلاب امام خامنه ای مدضله العالی
انتخابات پرشور با حضور حداکثری ملت شریف ایران اسلامی
که موجب اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی و قوت قلب امت مسلمان و محور مقاومت در منطقه گردد
هر رای یک تایید بر ادامه راه شهدا و امام راحل و سردارشهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و یاران شجاعش در عرصه نبرد حق علیه باطل


راضیه فراهانی:

آقای دکتر ملاتقی چه رزومه خوبی دارند. امیدوارم مردم قم امسال به متخصصین توجه ویژه داشته باشند.