مجلس ایران دات كام
صفحه عمومی کاندیدا

محمد حسن باقریان

محمد حسن باقریان

نام: محمد حسن

نام خانوادگی: باقریان

کاندیدای قم انتخابات مجلس شورای اسلامی

کاندیدای حوزه انتخابیه قم

بیوگرافی (زندگینامه) محمد حسن باقریان:

متولد سال 1358 در یکی از محلات اصیل و خانواده ای کاملا مذهبی در قم دیده به جهان گشود. پدر ایشان از طریق کسب حلال همواره تلاش می نمود تا رزق خانواده خود را با رعایت دستورات مذهبی، پاک نگه دارد و مادر ایشان از سادات شمس بوده و با قلبی سرشار از محبت اهل بیت(ع) همواره در تربیت فرزندان می کوشید. در نتیجه دوران کودکی ایشان دوره آشنایی با قرآن و نماز و معارف اهل بیت(ع) بود. دایی وی سید حسین قمی جنگی (شمس نیا) در عملیات کربلای 5 منطقه شلمچه در سال 1365 به شهادت رسیدند.

محمد حسن باقریان تحصیلات متوسطه خود را در همان شهر به پایان رساند و در همین حین و از سن 18 سالگی در مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی مشغول به کار شده و سپس موفق به اخذ کارشناسی حسابداری و کارشناسی ارشد مدیریت گردید و بعد از فارغ التحصیلی در یکی از ادارات اقتصادی استان قم مشغول به خدمت رسانی به مردم غیور و انقلابی زادگاه عزیز خود شد. در سال های اخیر به علت پاره ای از مشکلات و همچنین مشغله کاری از مصاحبه دکتری صرف نظر نموده و به کسب تجربه در زمینه شغلی خود پرداخته است.

ایشان علاوه بر تدریس در دانشگاه، دارای دو کتاب در دست چاپ به نام های «بودجه به زبان» و «مالیات به زبان» و همچنین دارای دو مقاله علمی پذیرفته شده با عنوان های «بررسی مزایا و اهمیت کارایی حسابداری تعهدی» و «بررسی رابطه تفکر استراتژیک با استقرار مدیریت دانش در سازمان» است می باشد. پایان نامه ایشان با عنوان «تاثیر مولفه های یادگیری سازمانی بر سرمایه فکری کارکنان» دارای موضوعی کاربردی بوده است.

مطمئنا تجربیات اقتصادی ایشان در حل مشکلات امروزه جامعه می تواند تاثیرگذار باشد. در ضمن ایشان بازیکن نیمه حرفه ای فوتسال و تعدادی مقام بوده و به ورزش اهتمام جدی می ورزند.
 

سوابق اجرائی و مدیریتی محمد حسن باقریان

- 15 سال سابقه فعالیت اجرایی در دستگاههای اجرایی

- مدرس دانشگاه

- کارمند سابق مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی

- دارای کتاب و مقالات علمی

- ورزشکار

افتخارات محمد حسن باقریان

برنامه های محمد حسن باقریان پس از انتخاب شدن

1. شفافیت در آرای نمایندگان

2. تشکیل وزارت خانواده

3. بازیابی جایگاه اصلی قوه مقننه

4. دارا بودن کشور عزیزمان از مجلسی جوان و پویا

5. شفافیت در هدایا

6. شفافیت در امضا در قبل، حین و بعد از استیضاح

معرفی قم و فرصتها و تهدیدهای آن

شهر مقدس قم سابقه مذهبی و در عین حال ملی داشته و دارای سبقه ای تاریخی نیز می باشد. و لیکن تا به امروز آنطور که باید دیده نشده و با وجود جمعیت زیاد و کلانشهر بودن آن، به چشم استانی کوچک دیده می شود و متاسفانه از نظر بودجه و مطالب مالی در رده های آخر می باشد که نمونه بارز آن بحث مترو است که در بین کلانشهرها در ردیفهای آخر جای گرفته است. در بحث کارخانجات و اشتغال زایی و مولد سازی نیز مورد توجه نبوده و سرمایه گذاری های اندک و لو هیچ از این استان یک جایگاه پایین نشان داده است. چه آنکه از نظر علمی و حوزوی در رده های اول و تعیین کننده و تاثیرگذار کشور است ولی از مابقی جهات مغفول مانده است. امید است که بتوانیم همانطور که از نظر مذهبی دارای جایگاه است از مابقی نظرها نیز به جایگاه شاخص برسانیم.

جاذبه های فرهنگی و توریستی قم

- حرم حضرت معصومه (س)

- کاروانسراها

- خانه یزدان پناه

- گنبد سبز

- امامزاده موسی مبرقع فرزند بلافضل امام جواد (ع)

-محله هایی با بافت های بسیار قدیمی