مجلس ایران دات كام
حوزه مشهد و کلات

حوزه انتخابیه مشهد و کلات

درباره حوزه انتخابیه مشهد و کلات

تعداد کرسی: 5 کرسی

کاندیداهای پر طرفدار حوزه مشهد و کلات

کاندیداهای احتمالی حوزه مشهد و کلات

حوزه مشهد و کلات

مشهد یکی از شهرستان های استان خراسان رضوی در شمال شرقی ایران است. مرکز این شهرستان شهر مشهد است. شهرستان مشهد دارای سه بخش، یازده دهستان و سه شهر است. بزرگترین مرکز جذب گردشگر در شهرستان مشهد، حرم امام رضا در شهر مشهد است. افزون بر مراکز تفریحی مشهد، جاذبه های تاریخی و طبیعی گوناگونی در شهرستان مشهد وجود دارند.
کلات از شهرستان های استان خراسان رضوی می باشد. مرکز این شهرستان شهر کلات نادر است و شهرزو دیگر شهر آن است. جمعیت این شهرستان در سال نود ۳۸۲۳۲ نفر بوده است. بیشتر جمعیت این شهر را قومیت های ترک، کرد، و فارس و لک تشکیل می دهند.
حوزه مشهد و کلات یکی از پر شورترین حوزه های انتخابیه در انتخابات مجلس است. تبلیغات انتخاباتی در این حوزه در موعد قانونی برگزار می شود و کاندیداهای حوزه مشهد و کلات پس از ثبت نام در وزارت کشور (یا فرمانداریها) و تایید صلاحیت، به تبلیغات می پردازند. کاندیداهای احتمالی انتخابات مجلس یازدهم ( انتخابات مجلس 98 ) می توانند با ثبت نام در سایت مجلس ایران، از خدمات سایت اعم از معرفی (بیوگرافی کاندیدا، سوابق مدیریتی و اجرایی، برنامه های کاندیدا وغیره) ، ارتباط با کاندیدا ، اعلام طرفداری برای اطلاع رسانی به مردم شریف حوزه انتخابیه مشهد و کلات استفاده کنند.حوزه مشهد و کلات دارای 5 کرسی یا صندلی در مجلس شورای اسلامی می باشد. انتخابات مشهد و کلات در هر دوره انتخابات از مشارکت بالای مردم برخوردار است و امید می رود در انتخابات مجلس 98 یا همان انتخابات مجلس یازدهم مشارکت بالایی با فعالیت تبلیغات انتخاباتی کاندیداهای مشهد و کلات داشته باشد.

تازه های مشهد و کلات در مجلس

نظرات مردم مشهد و کلات

مردم شریف حوزه انتخابیه مشهد و کلات، می توانید در این قسمت نظرات و پیشنهادات، مشکلات و دغدغه های خود را در مورد مشهد و کلات و انتظارات خود از کاندیداهای مشهد و کلات بنویسید تا نمایندگان شما در مجلس یازدهم به این مسایل توجه بیشتری داشته باشند.