مجلس ایران دات كام
حوزه مرند و جلفا

حوزه انتخابیه مرند و جلفا

درباره حوزه انتخابیه مرند و جلفا

تعداد کرسی: یک کرسی

کاندیداهای پر طرفدار حوزه مرند و جلفا

کاندیداهای حوزه مرند و جلفا

توجه: لطفا اگر کاندیدای حوزه انتخابیه مرند و جلفا که می شناسید هنوز در سایت ثبت نام نکرده اند، به ایشان اطلاع دهید.
تبلیغات انتخاباتی
تبلیغات انتخاباتی

حوزه مرند و جلفا

شهرستان مرند در ۵۷ کیلومتری شمال غرب تبریز و در محور ارتباطی اروپا و آسیای میانه قرار گرفته ودارای ۲ بخش و پنج شهر و ۹ دهستان و ۱۲۹ آبادی بوده که ۱۱۳ آبادی دارای سکنه و ۱۶ آبادی آن خالی از سکنه است. شهرستان مرند با جمعیتی بالغ بر ۲۴۵ هزار نفر سومین شهرستان پرجمعیت استان پس از شهرستان های تبریز و مراغه می باشد. اهالی شهرستان مرند آذربایجانی بوده و عموما به زبان ترکی آذربایجانی صحبت می کنند.
شهرستان جلفا در شمال کوه کیامکی داغ و در حاشیه جنوبی رود ارس واقع است. این شهرستان از جنوب به شهرستان مرند و شهرستان ورزقان، از شرق به شهرستان کلیبر، از غرب به استان آذربایجان غربی و از شمال به جمهوری آذربایجان و ارمنستان محدود است. این شهرستان در گذشته تابع شهرستان مرند بود که بعداً با الحاق برخی روستاهای دیزمار ارسباران به مرکزیت خاروانا تحت عنوان بخش سیه رود یا دیزمار غربی به شهرستان تبدیل شد. قرار گرفتن شهرستان جلفا در حاشیه رود ارس، قرار گرفتن این شهرستان در مرز ایران با جمهوری آذربایجان و ارمنستان و قرار گرفتن این شهرستان در یک منطقه تجاری این شهرستان را به یکی از قطب های مهم تجاری جمهوری اسلامی ایران تبدیل کرده است.
حوزه مرند و جلفا یکی از پر شورترین حوزه های انتخابیه در انتخابات مجلس است. تبلیغات انتخاباتی در این حوزه در موعد قانونی برگزار می شود و کاندیداهای حوزه مرند و جلفا پس از ثبت نام در وزارت کشور (یا فرمانداریها) و تایید صلاحیت، به تبلیغات می پردازند. کاندیداهای انتخابات مجلس دوازدهم ( انتخابات مجلس 1402 ) می توانند با ثبت نام در سایت مجلس ایران، از خدمات سایت اعم از معرفی (بیوگرافی کاندیدا، سوابق مدیریتی و اجرایی، برنامه های کاندیدا وغیره) ، ارتباط با کاندیدا ، اعلام طرفداری برای اطلاع رسانی به مردم شریف حوزه انتخابیه مرند و جلفا استفاده کنند.حوزه مرند و جلفا دارای یک کرسی یا صندلی در مجلس شورای اسلامی می باشد. انتخابات مرند و جلفا در هر دوره انتخابات از مشارکت بالای مردم برخوردار است و امید می رود در انتخابات مجلس 1402 یا همان انتخابات مجلس دوازدهم مشارکت بالایی با فعالیت تبلیغات انتخاباتی کاندیداهای مرند و جلفا داشته باشد. تایید صلاحیت شده های قطعی مرند و جلفا را در تایید صلاحیت مرند و جلفا مجلس دوازدهم دنبال کنید. تایید صلاحیت قطعی مجلس 1402

تازه های مرند و جلفا در مجلس

نظرات مردم مرند و جلفا

مردم شریف حوزه انتخابیه مرند و جلفا، می توانید در این قسمت نظرات و پیشنهادات، مشکلات و دغدغه های خود را در مورد مرند و جلفا و انتظارات خود از کاندیداهای مرند و جلفا بنویسید تا نمایندگان شما در مجلس دوازدهم به این مسایل توجه بیشتری داشته باشند.
م میرنصیری:

سلام و سپاس از این امکانی که فراهم شده.فقط خواهشی که از کاندیدهای محترم و نماینده ای که انتخاب خواهد شد دارم این هست که اولاً شفاف باشن ثانیا برای هر رای که در مجلس به طرح ها و لوایح میدن خودشون رو در برابر همه ی مردم ایران مسئول بدونن، این کشور مفت و الکی به اینجا نرسیده خودشون رو در برابر مردم، تاریخ و آینده ی ایران و بلکه جهان مسئول بدونن.