مجلس ایران دات كام
صفحه عمومی کاندیدا

نوروزعلی واحد

نوروزعلی واحد

نام: نوروزعلی

نام خانوادگی: واحد

کاندیدای مرند و جلفا انتخابات مجلس شورای اسلامی

کاندیدای حوزه انتخابیه مرند و جلفا

بیوگرافی (زندگینامه) نوروزعلی واحد:

من نوروزعلی واحد فرزند مرحوم محمد تقی متولد 1344 شمسی در روستای دیزج حسین بیک شهرستان مرند استان آذر بایجانشرقی هستم . دارای دیپلم تجربی و فوق دیپلم زبان انگلیسی و لیسانس علوم اجتماعی گرایش تعاون و رفاه اجتماعی و دانشجوی کارشناسی ارشد تاریخ و تمدن اسلامی (ناتمام) می باشم . متاهل و دارای دو فرزند هستم .

سوابق اجرائی و مدیریتی نوروزعلی واحد

1- دبیر ، معاونت ، مدیریت مدارس در شهرستان مرند

2- حدود 7 سال کارشناس حراست اداره آموزش و پرورش مرند

3- حدود یکسال مامور در فرمانداری شهرستان مرند در پست حراست فرمانداری و دومین دهدار استان در دهستان کشکسرای با 11 روستای تحت پوشش

4- نزدیک 3 سال جانشین بسیج دانش آموزی شهرستان مرند

5- 6 سال مدیر (فرمانده) کانون بسیج فرهنگیان شهرستان مرند 

6- بیش از 10 سال فرمانده گردان عاشورا

7- بیش از 15 سال فرمانده پایگاه مقاومت بسیج روستا

8- عضو شورای اسلامی دوره چهارم در روستا

9- موسس و مدیر شورای اجرائی موسسه خیریه فدک روستا (10 سال ) با حدود 500 میلیون تومان خدمات ارائه شده به نیازمندان روستا (با همت و ایثار خیّران روستا )

10- همکاری داوطلبانه با جهاد سازندگی و سازمان تبلیغات اسلامی در اوایل سالهای پیروزی انقلاب اسلامی

11- حضور داوطلبانه در جبهه های جنگ هشت سال دفاع مقدس (5 بار اعزام) در حدود 20 ماه و مجروحیت (جانباز) در عملیات والفجر 4

 با افتخار تمام در طول هشت سال دفاع مقدس از 16 سالگی  5 نوبت در جبهه های دفاع مقدس حضورداوطلبانه بسیجی داشتم و در عملیات والفجر 4 مجروح شده ام (البته این کمترین کاری بود که در دفاع از میهن اسلامی به عنوان یک ایرانی مسلمان وظیفه ام را انجام داده ام ) و اینک با همان نیّت حضور در جبهه به عنوان تکلیف شرعی خود را آماده خدمت رسانی و نوکری ملت فهیم و بزرگ و صبور ایران بخصوص شهرستان های مرند و جلفا نموده ام با همان نگرش و با همان عزم و اراده. انجام وظیفه تا سر حد توانائی (تلاش مجاهدانه ) با حس وظیفه شناسی (پاسخگوی عملکرد خود ) با دلسوزی عاشقانه (نوکری ملت )

افتخارات نوروزعلی واحد

برنامه های نوروزعلی واحد پس از انتخاب شدن

اهداف  انتخاباتی بنده رسیدن به :

عزت اسلامی ، کرامت انسانی ، رفاه اجتماعی  مبتنی بر صداقت در گفتار و سلامت در کردار و پاک دستی است

با روش مدیریتی با رویکرد ، تلاش مجاهدانه ، خدمت مسئولانه و نوکری متواضعانه

 

تفصیل افکار و عقاید و طرح های بنده حقیر به عنوان سرباز ولایت  و جانثار و خادم ملت

هدف اقدام :

«قُل إنَّما أَعِظُکُم بِواحِدَة أَن تَقُومُوا لِلّهِ مَثنی وَ فُردی؛

[ای پیامبر!] بگو: شما را تنها به یک چیز اندرز می دهم و آن اینکه: دو نفر دو نفر و یا یک نفر یک نفر برای خدا قیام کنید» (سوره سباء، آیه 46)

راه کار :

وَالَّذينَ جاهَدوا فينا لَنَهدِيَنَّهُم سُبُلَنا  وَإِنَّ اللَّهَ لَمَعَ المُحسِنينَ

و آنها که در راه ما (با خلوص نیّت) جهاد کنند،  قطعاً به راه‌های خود، هدایتشان خواهیم کرد؛ و خداوند با نیکوکاران است.  ( سوره مبارکه العنكبو ت آیه ۶۹  )

راه و رسم  :

مِنَ المُؤمِنينَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَيهِ  فَمِنهُم مَن قَضى نَحبَهُ وَمِنهُم مَن يَنتَظِرُ  وَما بَدَّلوا تَبديلًا﴿ سوره مبارکه الأحزاب ۲۳

در میان مؤمنان مردانی هستند که بر سر عهدی که با خدا بستند صادقانه ایستاده‌اند؛ بعضی پیمان خود را به آخر بردند (و در راه او شربت شهادت نوشیدند)، و بعضی دیگر در انتظارند؛ و هرگز تغییر و تبدیلی در عهد و پیمان خود ندادند.

قسمتی از خطبه 131 امام علی ع در نهج البلاغه :

اللّهُمَّ اِنَّكَ تَعْلَمُ اَنَّهُ لَمْ يَكُنِ الَّذى كانَ مِنّا مُنافَسَةً فى سُلْطان، وَ لاَ الْتِماسَ شَىْء مِنْ فُضُول الْحُطامِ، وَلكِنْ لِنَرُدَّ الْمَعالِمَ مِنْ دينِكَ، وَ نُظْهِرَ الاِْصْلاحَ فى بِلادِكَ، فَيَأْمَنَ الْمَظْلُومُونَ مِنْ عِبادِكَ، وَ تُقامَ الْمُعَطَّلَةُ مِنْ حُدُودِكَ.

خدایا تو مى دانى که آنچه انجام دادیم نه براى رغبت به قدرت بود، و نه براى زیاده خواهى از مال بى ارزش دنیا، بلکه براى آن بود که نشانه هاى دینت را به جایش بازگردانیم، و برنامه اصلاح را در شهرهایت آشکار کنیم، تا بندگان ستم کشیده ات ایمنى یابند، و حدود معطّل شده ات اقامه گردد.

 

مقدمه :

1.     اسلام به عنوان دین جهانی به واسطه پیامبر اعظم (ص) برای هدایت تمامی انسانها به ویژه معتقدین به آن از سوی خداوند رب العالمین آورده شده به عنوان دین کامل در بر گیرنده سعادت دنیا و اخرت انسان می باشد

2.     برای فهم آموزه های دین نیازمند معلمان دانا و عامل به آن هستیم که بعد از پیامبر اعظم (ص) ، امامان معصوم (ع) و در استمرار خط آنان علمای آگاه و عامل می باشند

3.     انقلاب اسلامی در ادامه مسیر انبیاء الهی می باشد

4.     در جمهوری اسلامی ایران تمامی شهروندان آن دارای حقوق متناسب به خود هستند که حاکمیت باید نسبت به برآوردن حق آنان نهایت تلاش خود را بنماید

5.     قانون تنها راه رسیدن به این حقوق است و رعایت آن وظیفه همه افرادی است که در این کشور زندگی می کنند .

6.     قانون اساسی به عنوان چراغ راهنمای این کشور باید همیشه مورد نظر همه ما باشد .

7.     تمامی مسئولین در این کشور از بالاترین رده خدمتی تا پایین ترین آن متوجّه این امر باشند که در قبال تمامی شهروندان جمهوری اسلامی مسئولیت دارند .

8.     کشور جمهوری اسلامی ایران بنا به هویت ذاتی خود که از اسلام عزیز و تمدن چندین هزار ساله حاصل شده است کشوری است با شرایط خاصّ خود ( دارای حکومتی بر مبنای آموزه های دینی ، پیامی نو برای بشریت ، مکان جغرافیائی ذی قیمت و منحصر به لحاظ قرار گیری و دسترسی به ... ،  دارای دشمنانی قسم خورده و دوستانی جان فشان ، مشکلاتی منحصر به خود ، فرهنگی خاصّ خود، با فرهنگ رایج جهانی دارای نکاتی مشترک و غیر مشترک می باشد )

9.     شرایط خاصّ جمهوری اسلامی مدیریت منحصر به خود را طلب می کند که بی توجهی به این موضوع و عدم درک صحیح و ژرف نگرانه از مطلب   و قبول مسئولیت در آن موجبات عدم موفقیت مسئول ، حل نشدن مشکلات مردم ، ایجاد نارضایتی ملت ، تلف شدن سرمایه مادی و معنوی کشور و به یک معنا عدم دست یابی به اهداف بلند ملت بزرگ ایران خواهد بود که این مسئولین باید در مقابل مردم جوابگو باشند و در محضر خدا مورد بازخواست قرار خواهند گرفت .

** نکته کلیدی **

کشور جمهوری اسلامی ایران بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ، کشوری است مستقل با آرمان های بلند مادی و معنوی ، اما :

 1 دارای  مشکلات و نارسائی های انباشت شده رژیم ساقط شده قبلی (پهلوی)

 2 الزاماتی که انقلاب اسلامی با خود دارد (توجه عمیق و جدی به محرومین جامعه در تمامی زمینه ها ، جوابگوئی منطقی به خواسته های عموم اقشار ملت ، در هم ریختگی ساختار حکومتی و روابط اجتماعی کشور به واسطه پیروزی انقلاب )

3- در حوزه روابط خارجی ایجاد یا قطع  رابطه با ملت ها و کشورهائی که هزینه خواهند داشت

 4- به وجود آوردن ساختار حکومتی با حرف نو و ناشناخته برای کشورهای دنیا (نظام ولایت فقیه ) و ایجاد و نظم دهی به ساختار های اداری کشور با نیروهای انقلابی که اساسا تجربه حکمرانی ندارند

  5 قطع دست و منافع چپاول گران داخلی و خارجی از سرمایه های مادی و معنوی ملت و ....

6- فردای پیروزی ایجاد مزاحمت های ضدانقلاب و مشغول سازی سران و نیروهای انقلاب به رفع موانع آنان در نقاط مختلف کشور (عدم فرصت برنامه ریزی برای مسائل کشور توسط رهبریت و نیروهای انقلاب )

 7- آغاز تحریم های ظالمانه دشمنان انقلاب و تهدید منافع ملی توسط آنان

 8- آغاز جنگ تحمیلی سنگین و شبه جهانی علیه ملت ایران و وارد ساختن میلیاردها میلیارد تومان هزینه و ضرر به کشور

 9- ادامه خصومت های ظالمانه با اتحاد کشورهائی که منافع خود را در ایران اسلامی از دست داده اند و .... 

حال با این توصیف کوتاه می خواهیم کشوری بسازیم که آن مشکلاتش حل شود ورضایت مندی ملت فراهم شود و بستر پیشرفت و توسعه هم برای حال و هم برای آیندگان فراهم شود و برای ملت ها و دولت های آزادی خواه و محروم جهان نمونه و الگو باشد و زمینه مقصد نهائی آرزوی موحّدان و مومنان دنیا را برای ظهور منجی جهانی فراهم آورد ؟؟؟؟!!!

برای ساختن چنین کشوری و دست یابی به چنان اهدافی

اولا، برنامه می خواهد - کوتاه ، میان و بلند مدت ( با سبک و سنگین کردن نیازها ی جامعه ، اولویت بندی آن نیازها و ... )

دوما ، سرمایه می خواهد  ( نیروی انسانی و ملی و لجستیکی و .. )

سوما ،  نیروهای پای کار معتقد به این مشکلات و آن اهداف ( این نیروها الزاما باید دارای روحیه جهادی ، مسئولیت پذیر و عاشق خدمت باشند . مسئول ساعتی ، بی برنامه و بی پاسخ به کارکرد خود ، منت گزار بر مردم و ... به درد این کشور نمی خورد

10. با توجه به وسعت سرزمینی که خود از مجموع وسعت چند کشور جهان بزرگتر است و با پانزده کشور همسایه است در میان دو دریای بزرگ در شمال و جنوب خود با دسترسی به دورترین مناطق جهان از نظر قرار گیری جغرافیائی از حیث اقتصادی ِ نظامی  و وجود فرهنگ تمدنی هزاران ساله و مردمی با ایمان و صبور و معتقد به آرمان ها و کشور ، وجود ذخایر عظیم زیر زمینی نفتی و گازی و معادن ، کشوری چهار فصل ، نیروی انسانی جوان و مبتکر و فعال ، پتانسیل دینی و مذهبی  بی مثال و رهبری دانشمند و حکیم و دلسوز ومردمی و مجاهد و دور اندیش و شجاع ، حل آن معضلات و دست یابی به اهداف با تمام مشکلاتش  امکان پذیر است .

11. تمامی مسئولین این نظام انقلابی خدمت گزار این ملت هستند و افتخاری بالاتر از این ندارند .

12. سه ویژگی مهم و تاثیر گذار،  برای این خدمت گزاری باید مورد توجه همه مسئولین باشد : الف - تلاش مجاهدانه  ( نهایت تلاش شبانه روزی بدون منّت )

 ب- خدمت مسئولانه (خدمت گزاری صادقانه همراه با پذیرش مسئولیت کارهای خود ) ج - نوکری عاشقانه ( خدمت به مردم با نهایت عشق ورزی )

(( ادامه مطلب ...  ))

 

 

معرفی مرند و جلفا و فرصتها و تهدیدهای آن

جاذبه های فرهنگی و توریستی مرند و جلفا