مجلس ایران دات كام
حوزه مراغه و عجب‌شیر

حوزه انتخابیه مراغه و عجب‌شیر

درباره حوزه انتخابیه مراغه و عجب‌شیر

تعداد کرسی: یک کرسی

کاندیداهای پر طرفدار حوزه مراغه و عجب‌شیر

کاندیداهای حوزه مراغه و عجب‌شیر

توجه: لطفا اگر کاندیدای حوزه انتخابیه مراغه و عجب‌شیر که می شناسید هنوز در سایت ثبت نام نکرده اند، به ایشان اطلاع دهید.
تبلیغات انتخاباتی
تبلیغات انتخاباتی

حوزه مراغه و عجب شیر

شهرستان مراغه از شهرستانهای استان آذربایجان شرقی است و با تبریز حدود ۱۲۰ کیلومتر، فاصله دارد. مراغه در دوران گذشته، از نظر تاریخی، علمی و سیاسی مورد توجه بوده در دوران حکمرانان ایلخانی پایتخت ایران بوده است. خواجه نصیرالدین طوسی، وزیر هلاکوخان از پادشاهان ایلخانی، در سال۶۵۶ ق. رصدخانه مراغه را بنا نهاد که هم اکنون بخش بسیار اندکی از آن باقی مانده و بسیاری از بنای آن تخریب شده است.
شهرستان عجب شیر در ۸۵ کیلومتری مرکز استان آذربایجان شرقی (تبریز) و در کنار دریاچه ارومیه قرار دارد. مرکز این شهرستان، شهر عجب شیر می باشد. جمعیت این شهرستان ۲۳۰۰۰۰نفر می باشد زبان مردمان این شهر ترکی آذربایجانی است و اقلیت ترکهای بهایی (اغلب در بخش شیشوان) و ترکهای علوی (اغلب در روستای کول تپه) نیز در این شهرستان زندگی می کنند.
حوزه مراغه و عجب‌شیر یکی از پر شورترین حوزه های انتخابیه در انتخابات مجلس است. تبلیغات انتخاباتی در این حوزه در موعد قانونی برگزار می شود و کاندیداهای حوزه مراغه و عجب شیر پس از ثبت نام در وزارت کشور (یا فرمانداریها) و تایید صلاحیت، به تبلیغات می پردازند. کاندیداهای انتخابات مجلس دوازدهم ( انتخابات مجلس 1402 ) می توانند با ثبت نام در سایت مجلس ایران، از خدمات سایت اعم از معرفی (بیوگرافی کاندیدا، سوابق مدیریتی و اجرایی، برنامه های کاندیدا وغیره) ، ارتباط با کاندیدا ، اعلام طرفداری برای اطلاع رسانی به مردم شریف حوزه انتخابیه مراغه و عجب شیر استفاده کنند.حوزه مراغه و عجب شیر دارای یک کرسی یا صندلی در مجلس شورای اسلامی می باشد. انتخابات مراغه و عجب شیر در هر دوره انتخابات از مشارکت بالای مردم برخوردار است و امید می رود در انتخابات مجلس 1402 یا همان انتخابات مجلس دوازدهم مشارکت بالایی با فعالیت تبلیغات انتخاباتی کاندیداهای مراغه و عجب شیر داشته باشد. تایید صلاحیت شده های قطعی مراغه و عجب شیر را در تایید صلاحیت مراغه و عجب شیر مجلس دوازدهم دنبال کنید. تایید صلاحیت قطعی مجلس 1402

تازه های مراغه و عجب‌شیر در مجلس

نظرات مردم مراغه و عجب‌شیر

مردم شریف حوزه انتخابیه مراغه و عجب‌شیر، می توانید در این قسمت نظرات و پیشنهادات، مشکلات و دغدغه های خود را در مورد مراغه و عجب‌شیر و انتظارات خود از کاندیداهای مراغه و عجب‌شیر بنویسید تا نمایندگان شما در مجلس دوازدهم به این مسایل توجه بیشتری داشته باشند.