مجلس ایران دات كام
صفحه عمومی کاندیدا

مهندس نادر ابراهیمی

مهندس نادر ابراهیمی

نام: نادر

نام خانوادگی: ابراهیمی

شهرت: مهندس نادر ابراهیمی

کاندیدای مراغه و عجب‌شیر انتخابات مجلس شورای اسلامی

کاندیدای حوزه انتخابیه مراغه و عجب‌شیر

بیوگرافی (زندگینامه) مهندس نادر ابراهیمی:

وی در سال ۱۳۴۱ در روستای خراجو(شهر خداجوی فعلی )از توابع شهرستان مراغه در یک خانواده مذهبی دیده به جهان گشود. پدرش حسینعلی با شغل کشاورزی امرار معاش می کرد.

دوران ابتدایی را در شهر مراغه در مدرسه ابتدایی باغچه دوره راهنمایی را در مدرسه دکتر شمشیری. دوران متوسطه را در هنرستان کشاورزی سپری نمود.

ایشان از سنین نوجوانی با جریانات انقلاب آشنا بوده و بعد از پیروزی انقلاب همزمان با تحصیل با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی همکاری داشته و بلافاصله بعد از پایان تحصیلات متوسطه از سال ۱۳۶۱ بطور رسمی وارد سپاه پاسداران شد . علاقه و عشق ایشان به امام وآرمانهای انقلاب و نظام جمهوری اسلامی و با آغاز جنگ تحمیلی علیه کشور ایران اسلامی وارد عرصه دفاع مقدس گردید. ودر دوران جنگ مخصوصا در عملیاتهای والفجر ۴-۳-۲ در مناطق گیلانغرب سر پل ذهاب حضور داشت.

در سال ۱۳۶۲ همزمان با حضور در جبهه های حق علیه باطل و بعد از انقلاب فرهنگی دانشگاه ها از دانشگاه تبریز قبول وهمزمان با حضور در سپاه و شرکت در دفاع مقدس تحصیلات دانشگاهی را نیز ادامه داد. در سال ۱۳۶۴ مدرک کاردانی  را در رشته تکنولوژی تولیدات گیاهی از دانشگاه تبریز و در سال ۱۳۷۴ مدرک کارشناسی خود را در رشته مهندسی تولیدات گیاهی از دانشگاه اردبیل اخذ نمود . و با فعالیت در عرصه های صنایع خود کفایی سپاه برای پشتیبانی تامین مهمات جبهه ها نقش آفرینی موثری در سطح استان داشت.

بعداز دوران دفاع مقدس به عنوان مسئول صنایع غذایی سپاه استان آذربایجان شرقی فعالیت های ماندگاری را انجام داد و با مشارکت جدی در رویکرد سپاه برای خود کفایی کشور در عرصه های صنعتی و تولیدی نقش مهمی را ایفا نمود

در سال ۱۳۷۳ در دوران سازندگی عرصه دیگری برای خدمت کردن فراهم گردید و بعنوان مدیر عامل سازمان پارکها  و فضای سبز شهرداری کلان شهر تبریز انتخاب شد و در طول بیش از چهار سال نقش عمده ای در عمران و آبادانی و توسعه سرانه فضای سبز داشت.

در سال ۱۳۷۷ با توجه به فعالیت و عملکرد موثر در عرصه توسعه و رونق فضاهای شهری و زیست محیطی شهر تبریز به عنوان مدیر کل حفاظت محیط زیست استان آذربایجان شرقی مشغول به انجام وظیفه گردید و در طول بیش از چهار سال منشاء خدمات ماندگار و موثر در عرصه های حفاظت از محیط زیست و پایدارسازی  توسعه استان گردید.

در سال ۱۳۸۱ بر حسب نیاز سازمانی به تهران منتقل  و به عنوان مدیر کل دفتر موزه های تاریخی طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست کشور مشغول انجام وظیفه گردید. و در آن سازمان در طول ۶ سال از مدیران ارشد سازمان در دفاتر تخصصی به عنوان مدیر کل در حوزه معاونت محیط طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست ودر سطح ملی فعالیت نمود. در آن ایام از کارهای مهم و برجسته ایشان فعال سازی منطفه فسیلی مراغه، انجام عملیات پژوهشی و اکتشافی در آن منطقه،تحقیقات در موزه فسیل شناسی ایران در مراغه بود که در کنار پتانسیل های مهم منطقه مراغه وجود دفاتر فسیلی مهره داران مراغه که شهرت جهانی یافته بود. در عرصه های علمی تحقیقاتی و گردشگری و واکوتوریسم را بیش از پیش نمایان گردانید.

در سال ۱۳۸۶ بر حسب احساس و وظیفه به زادگاه و منطقه خود مسئولیت شهرداری مراغه را بر عهده گرفت و تا سال ۱۳۹۵ بمدت ۹ سال منشاء خدمات ارزنده و گسترده و ماندگار در شهر تاریخی فرهنگی  مراغه گردید و در این مدت چندین سال به عنوان شهردار نمونه کشوری انتخاب شد و همچنین مدتی به عنوان نماینده شهرداران کل کشور در شورای سازمان شهرداریها ی کشور فعالیت نمود.

نهایتا در سال ۱۳۹۵ بعد از اتمام مسئولیت در شهرداری مراغه و با خدمت حدود ۳۵ سال به افتخار بازنشستگی  نایل گردید.

در کنار فعالیتهای اجرایی و مسئولیت های مختلفی که در طول این مدت بر عهده داشته فعالت علمی آموزشی و پژوهشی  خود را نیز ادامه داده و در سال ۱۳۸۱ کارشناسی ارشد مدیریت دولتی را در مرکز آموزشی مدیریت دولتی  و همچنین مدرک کاشناسی ارشد مدیریت اجرایی را نیز اخذ نموده و در حال حاضر دانشجوی دوره دکتری در رشته مدیریت کار آفرینی می باشد.

از فعالیتهای علمی و پژوهشی ایشان  ارائه مقالات علمی متعددی بجای مانده است از جمله این مقالات مدیریت بحران شهر مراغه و ارائه مدلی برای کنترل و کاهش آسیب های ناشی از وقوع بحران در شهر مراغه و پتانسیلهای گردشگری طبیعی مراغه با نگاه ویژه به منطقه فسیلی در مراغه و سایر دوره های تخصصی و علمی آموزشی در حوزه های مرتبط با مدیریت و موضوعات زیست محیطی و مدیریت شهری میتوان نام برد.

تحصیلات:

 • کارشناس ارشد مدیریت اجرایی
 • کارشناس ارشد مدیریت دولتی
 • کارشناس مهندسی کشاورزی
 • دیپلم هنرستان کشاورزی

سوابق اجرائی و مدیریتی مهندس نادر ابراهیمی

 • عضو سپاه پاسداران انقلاب اسلامی
 • مدیرگروه صنایع غذای وزارت سپاه در استان آذربایجان شرقی
 • مدیر شرکت کشت و صنعت فردوس سپاه
 • مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری کلانشهر تبریز
 • مدیرکل حفاظت محیط زیست استان آذربایجان شرقی
 • مدیرکل دفتر موزه های تاریخ طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست کشور
 • شهردار مراغه
 • عضو شورای نظام مهندسی کشاورزی استان آذربایجان شرقی
 • عضو هیئت مدیره شبکه تشکلهای زیست محیطی استان آذربایجان شرقی

افتخارات مهندس نادر ابراهیمی

 • نماینده شهرداران کل کشور در شورای سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور (سال ۹۰-۹۲)
 • نماینده شهرداران استان آذربایجان شرقی در ۸ سال
 • شهردار نمونه کشور در سال های ۸۸-۸۹-۹۱
 • شهردار نمونه استان در سال های ۸۸-۸۹-۹۰-۹۳
 • عضو مجمع شهرداران صلح جهانی
 • نماینده شهرداران استان آذربایجان شرقی در کارگروه امور زیربنایی استان
 • نماینده شهرداران استان آذربایجان شرقی در کارگروه محیط زیست استان

برنامه های مهندس نادر ابراهیمی پس از انتخاب شدن

معرفی مراغه و عجب‌شیر و فرصتها و تهدیدهای آن

جاذبه های فرهنگی و توریستی مراغه و عجب‌شیر