مجلس ایران دات كام
حوزه کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده

حوزه انتخابیه کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده

درباره حوزه انتخابیه کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده

تعداد کرسی: یک کرسی

کاندیداهای پر طرفدار حوزه کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده

کاندیداهای حوزه کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده

تبلیغات انتخاباتی
تبلیغات انتخاباتی

حوزه کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده

شهرستان کُهگیلویه از شهرستانهای استان کهگیلویه و بویراحمد است. مرکز این شهرستان، شهر دهدشت است. زبان مردم این منطقه لری است. کهگیلویه نام ایل یا قومی نیست بلکه نام منطقه ای باستانی است.
بهمئی از شهرستان های ایران در استان کهگیلویه و بویراحمد است. مرکز این شهرستان، شهر لیکک است که تنها نقطهٔ شهری این شهرستان محسوب می شود.
شهرستان چرام به مرکزیت شهر چرام از ترکیب بخش هایی مرکزی به مرکزیت شهر چرام و سرفاریاب وتشکیل یافته است. جمعیت این شهرستان در سال ۱۳۹۵ برابر با ۳۳٬۵۴۳ نفر در قالب ۸٬۸۹۰ خانوار بوده که ۱۶٬۸۱۱ نفر مرد و ۱۶٬۷۳۲ نفر زن بوده است.
شهرستان لنده یکی از شهرستان های استان کهگیلویه و بویراحمد است. در سال ۱۳۹۵ جمعیت منطقه شهری ۲۱٫۸۱۲ نفر اعلام شد. لنده بتازگی و در سال ۱۳۹۱ شهرستان شد. تا پیش از آن بخش لنده از توابع شهرستان کهگیلویه بشمار می آمد. مرکز این شهرستان، شهر لنده می باشد.
حوزه کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده یکی از پر شورترین حوزه های انتخابیه در انتخابات مجلس است. تبلیغات انتخاباتی در این حوزه در موعد قانونی برگزار می شود و کاندیداهای حوزه کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده پس از ثبت نام در وزارت کشور (یا فرمانداریها) و تایید صلاحیت، به تبلیغات می پردازند. کاندیداهای انتخابات مجلس دوازدهم ( انتخابات مجلس 1402 ) می توانند با ثبت نام در سایت مجلس ایران، از خدمات سایت اعم از معرفی (بیوگرافی کاندیدا، سوابق مدیریتی و اجرایی، برنامه های کاندیدا وغیره) ، ارتباط با کاندیدا ، اعلام طرفداری برای اطلاع رسانی به مردم شریف حوزه انتخابیه کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده استفاده کنند.حوزه کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده دارای یک کرسی یا صندلی در مجلس شورای اسلامی می باشد. انتخابات کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده در هر دوره انتخابات از مشارکت بالای مردم برخوردار است و امید می رود در انتخابات مجلس 1402 یا همان انتخابات مجلس دوازدهم مشارکت بالایی با فعالیت تبلیغات انتخاباتی کاندیداهای کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده داشته باشد. تایید صلاحیت شده های قطعی کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده را در تایید صلاحیت کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده مجلس دوازدهم دنبال کنید. تایید صلاحیت قطعی مجلس 1402

تازه های کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده در مجلس

نظرات مردم کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده

مردم شریف حوزه انتخابیه کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده، می توانید در این قسمت نظرات و پیشنهادات، مشکلات و دغدغه های خود را در مورد کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده و انتظارات خود از کاندیداهای کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده بنویسید تا نمایندگان شما در مجلس دوازدهم به این مسایل توجه بیشتری داشته باشند.