مجلس ایران دات كام
حوزه گرمسار و آرادان

حوزه انتخابیه گرمسار و آرادان

درباره حوزه انتخابیه گرمسار و آرادان

تعداد کرسی: یک کرسی

کاندیداهای پر طرفدار حوزه گرمسار و آرادان

کاندیداهای احتمالی حوزه گرمسار و آرادان

توجه: لطفا اگر کاندیدای حوزه انتخابیه گرمسار و آرادان که می شناسید هنوز در سایت ثبت نام نکرده اند، به ایشان اطلاع دهید.

حوزه گرمسار و آرادان

شهرستان گرمسار یکی از شهرستانهای استان سمنان است. جمعیت این شهرستان براساس سرشماری سال ۱۳۸۵، برابر با ۷۸٫۶۱۹ نفر بوده است. شهر گرمسار مرکز این شهرستان است. فارسی، مازندرانی و تاتی زبان های اصلی شهرستان گرمسار هستند. فارسی در مرکز بخش مرکزی (شهر گرمسار)، و تاتی در مرکز و روستاهای بخش ایوانکی رایج است.
آرادان یکی از شهرستان های استان سمنان که از غرب به شهرستان گرمسار و از شرق به شهرستان سرخه و از شمال به استان تهران محدود می شود و در کشور ایران واقع است. مردم این شهرستان از قومیت تپوری (مازندرانی) هستند و به گویش الیکایی که گویشی از زبان مازندرانی است سخن می گویند.
حوزه گرمسار و آرادان یکی از پر شورترین حوزه های انتخابیه در انتخابات مجلس است. تبلیغات انتخاباتی در این حوزه در موعد قانونی برگزار می شود و کاندیداهای حوزه گرمسار و آرادان پس از ثبت نام در وزارت کشور (یا فرمانداریها) و تایید صلاحیت، به تبلیغات می پردازند. کاندیداهای احتمالی انتخابات مجلس یازدهم ( انتخابات مجلس 98 ) می توانند با ثبت نام در سایت مجلس ایران، از خدمات سایت اعم از معرفی (بیوگرافی کاندیدا، سوابق مدیریتی و اجرایی، برنامه های کاندیدا وغیره) ، ارتباط با کاندیدا ، اعلام طرفداری برای اطلاع رسانی به مردم شریف حوزه انتخابیه گرمسار و آرادان استفاده کنند.حوزه گرمسار و آرادان دارای یک کرسی یا صندلی در مجلس شورای اسلامی می باشد. انتخابات گرمسار و آرادان در هر دوره انتخابات از مشارکت بالای مردم برخوردار است و امید می رود در انتخابات مجلس 98 یا همان انتخابات مجلس یازدهم مشارکت بالایی با فعالیت تبلیغات انتخاباتی کاندیداهای گرمسار و آرادان داشته باشد.

تازه های گرمسار و آرادان در مجلس

نظرات مردم گرمسار و آرادان

مردم شریف حوزه انتخابیه گرمسار و آرادان، می توانید در این قسمت نظرات و پیشنهادات، مشکلات و دغدغه های خود را در مورد گرمسار و آرادان و انتظارات خود از کاندیداهای گرمسار و آرادان بنویسید تا نمایندگان شما در مجلس یازدهم به این مسایل توجه بیشتری داشته باشند.
رضا کرک آبادی:

با عرض سلام و احترام خدمت نماینده ای که قرار است در مجلس یازدهم به کرسی صندلی مجلس بنشیند....فقط ی خواهش دارم تروخدا فقط به داد جوونای شهرمون برسید بخدا تحصیل کرده و بیکار زیاد داریم همین توقع رو دارم ممنون..