مجلس ایران دات كام
حوزه فومن و شفت

حوزه انتخابیه فومن و شفت

درباره حوزه انتخابیه فومن و شفت

تعداد کرسی: یک کرسی

کاندیداهای پر طرفدار حوزه فومن و شفت

کاندیداهای حوزه فومن و شفت

تبلیغات انتخاباتی
تبلیغات انتخاباتی

حوزه فومن و شفت

فومن از شهرستان های استان گیلان در شمال ایران است. شهرستان فومن یکی از چهار شهرستان اولیه استان گیلان در کنار رشت، طالش و انزلی بوده است. جمعیت این شهرستان ۱۰۳٬۱۹۰ نفر (سال ۱۳۸۳خ) و مرکز آن شهر فومن می باشد. اکثر جمعیت شهرستان فومن را مردم گیلک تشکیل می دهند و به زبان گیلکی سخن می گویند. در برخی مناطق نیز تالش ها زندگی می کنند.
شهرستان شَفت از شهرستان های استان گیلان در شمال ایران است. برنج از جمله محصولات کشاورزی این منطقه و باغداری، چای، پرورش دام و طیور و زنبور عسل، شیلات و پرورش آبزیان و کرم ابریشم از دیگر فعالیت های این شهرستان می باشد. علاوه بر موارد مذکور تولید خشکبار از جمله شاه بلوط و صیفی جات و گل و گیاه زینتی نیز از منابع درآمدی مردم منطقه محسوب می شود. صنایع دستی شامل شال و جوراب و بافت حصیر، زیلو و سبد است.
حوزه فومن و شفت یکی از پر شورترین حوزه های انتخابیه در انتخابات مجلس است. تبلیغات انتخاباتی در این حوزه در موعد قانونی برگزار می شود و کاندیداهای حوزه فومن و شفت پس از ثبت نام در وزارت کشور (یا فرمانداریها) و تایید صلاحیت، به تبلیغات می پردازند. کاندیداهای انتخابات مجلس دوازدهم ( انتخابات مجلس 1402 ) می توانند با ثبت نام در سایت مجلس ایران، از خدمات سایت اعم از معرفی (بیوگرافی کاندیدا، سوابق مدیریتی و اجرایی، برنامه های کاندیدا وغیره) ، ارتباط با کاندیدا ، اعلام طرفداری برای اطلاع رسانی به مردم شریف حوزه انتخابیه فومن و شفت استفاده کنند.حوزه فومن و شفت دارای یک کرسی یا صندلی در مجلس شورای اسلامی می باشد. انتخابات فومن و شفت در هر دوره انتخابات از مشارکت بالای مردم برخوردار است و امید می رود در انتخابات مجلس 1402 یا همان انتخابات مجلس دوازدهم مشارکت بالایی با فعالیت تبلیغات انتخاباتی کاندیداهای فومن و شفت داشته باشد. تایید صلاحیت شده های قطعی فومن و شفت را در تایید صلاحیت فومن و شفت مجلس دوازدهم دنبال کنید. تایید صلاحیت قطعی مجلس 1402

تازه های فومن و شفت در مجلس

نظرات مردم فومن و شفت

مردم شریف حوزه انتخابیه فومن و شفت، می توانید در این قسمت نظرات و پیشنهادات، مشکلات و دغدغه های خود را در مورد فومن و شفت و انتظارات خود از کاندیداهای فومن و شفت بنویسید تا نمایندگان شما در مجلس دوازدهم به این مسایل توجه بیشتری داشته باشند.