مجلس ایران دات كام
حوزه بستان‌آباد

حوزه انتخابیه بستان‌آباد

درباره حوزه انتخابیه بستان‌آباد

تعداد کرسی: یک کرسی

کاندیداهای پر طرفدار حوزه بستان‌آباد

کاندیداهای حوزه بستان‌آباد

تبلیغات انتخاباتی
تبلیغات انتخاباتی

حوزه بستان آباد

شهرستان بستان آباد یکی از شهرستان های استان آذربایجان شرقی است. مرکز این شهرستان، شهر بستان آباد می باشد. دمای مرکز این شهرستان گاهی به ۴۶- درجه سانتیگراد رسیده است و به همین دلیل سردترین شهر ایران لقب گرفته است. این شهرستان در زمان قاجار و اوایل پهلوی، به بلوکات ثلاثه اوجان مشهور بوده است که شامل سه بلوک یا محال شامل اوجان، عباس (آباز) و مهرانرود (میدان چای) به مرکزیت روستای حاج آقا بوده است. طبق آخرین تقسیمات کشوری شهرستان بستان آباد دارای دو بخش به نام های مرکزی (شامل دهستان های شبلی، قوریگل، مهرانرود مرکزی، مهرانرود جنوبی و اوجان غربی) و تیکمه داش (شامل دهستان های اوجان شرقی، سهندآباد، عباس شرقی و عباس غربی)، دو نقطه شهری به نام های بستان آباد و تیکمه داش و ۱۸۸ آبادی می باشد.
حوزه بستان‌آباد یکی از پر شورترین حوزه های انتخابیه در انتخابات مجلس است. تبلیغات انتخاباتی در این حوزه در موعد قانونی برگزار می شود و کاندیداهای حوزه بستان آباد پس از ثبت نام در وزارت کشور (یا فرمانداریها) و تایید صلاحیت، به تبلیغات می پردازند. کاندیداهای انتخابات مجلس دوازدهم ( انتخابات مجلس 1402 ) می توانند با ثبت نام در سایت مجلس ایران، از خدمات سایت اعم از معرفی (بیوگرافی کاندیدا، سوابق مدیریتی و اجرایی، برنامه های کاندیدا وغیره) ، ارتباط با کاندیدا ، اعلام طرفداری برای اطلاع رسانی به مردم شریف حوزه انتخابیه بستان آباد استفاده کنند.حوزه بستان آباد دارای یک کرسی یا صندلی در مجلس شورای اسلامی می باشد. انتخابات بستان آباد در هر دوره انتخابات از مشارکت بالای مردم برخوردار است و امید می رود در انتخابات مجلس 1402 یا همان انتخابات مجلس دوازدهم مشارکت بالایی با فعالیت تبلیغات انتخاباتی کاندیداهای بستان آباد داشته باشد. تایید صلاحیت شده های قطعی بستان آباد را در تایید صلاحیت بستان آباد مجلس دوازدهم دنبال کنید. تایید صلاحیت قطعی مجلس 1402

تازه های بستان‌آباد در مجلس

نظرات مردم بستان‌آباد

مردم شریف حوزه انتخابیه بستان‌آباد، می توانید در این قسمت نظرات و پیشنهادات، مشکلات و دغدغه های خود را در مورد بستان‌آباد و انتظارات خود از کاندیداهای بستان‌آباد بنویسید تا نمایندگان شما در مجلس دوازدهم به این مسایل توجه بیشتری داشته باشند.
اکبر اکبری:

به مسائل اقتصادی آشنا باشد