مجلس ایران دات كام
صفحه عمومی کاندیدا

دکتر نظر افضلی

دکتر نظر افضلی

نام: نظر

نام خانوادگی: افضلی

شهرت: دکتر نظر افضلی

کاندیدای نهبندان و سربیشه انتخابات مجلس شورای اسلامیکد انتخاباتی دکتر نظر افضلی 18 است.

کاندیدای حوزه انتخابیه نهبندان و سربیشه

بیوگرافی (زندگینامه) دکتر نظر افضلی:

نظر افضلی در فروردین ماه سال ۱۳۳۷ در منطقه قشلاقی عشایری “بورسفید” واقع در “تگ حسین آباد درح” شهرستان “سربیشه” از استان “خراسان جنوبی” به دنیا آمد. پدرش حاج “ابراهیم افضلی” از عشایر سرشناس تیره‌ “عبداللهی” طایفه “نادی” از ایل بزرگ “بهلولی” است و مادرش از اهالی “چهکند مود” بوده که پدربزرگش از منطقه‌ “نهبندان” به آن دیار کوچ کرده بود.وی پس از گذراندن تحصیلات ابتدایی در شهر “مود”، جهت ادامه تحصیل به “بیرجند” رفت و کلاس های دهم و یازدهم دبیرستان را در مدرسه “شوکتیه” گذراند. سپس دیپلم خود را در سال ۱۳۵۵ اخذ نمود و در همان سال در رشته‌ دامپروری دانشگاه ارومیه پذیرفته شد. به علت مصادف شدن تحصیلات دانشگاهی با انقلاب فرهنگی در سال تابستان ۱۳۵۹ به بیرجند برگشت و به مدت ۹ ماه در مجتمع آموزش عالی بیرجند مشغول به کار شد تا اینکه مجددا به “آذربایجان غربی” جهت ادامه تحصیل برگشت و در نهایت به اخذ مدرک کارشناسی در سال ۱۳۶۲ نائل آمد.در جریان جنگ تحمیلی عراق علیه ایران، افضلی به جبهه های نبرد حق علیه باطل نیز اعزام شد. او در زمستان ۱۳۶۳ به گردان قدس ۱۹۳۳ لشکر ۷۷ خراسان پیوست و به مدت ۶ ماه در جزایر مجنون حضور داشت. پس از پایان جنگ، جهت ادامه تحصیل راهی کشور “هندوستان” شد و به مدت ۶ سال در مقاطع فوق لیسانس و دکتری رشته طیور به تحصیل پرداخت.از اهم سوابق و مسئولیت های اجرایی افضلی نیز می توان به مسئولیت واحد دامپروری دانشکده کشاورزی دانشگاه بیرجند، مسئولیت امور فرهنگی شورای مرکزی اتحادیه انجمن های اسلامی شبه قاره هند، ریاست دانشکده کشاورزی دانشگاه بیرجند، مشاور استاندار خراسان جنوبی در امور دانشجویی و دانشگاه ها، مدیریت استانی جذب اعضای هیئت علمی دانشگاه های استان خراسان جنوبی و… اشاره کرد.

 

انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در ۷ اسفند ماه سال ۱۳۹۴ برگزار شد و نظر افضلی در این دوره از انتخابات با حمایت جبهه اصولگرایان، توانست با کسب ۱۹۵۵۳ رای از مجموع ۵۴۸۶۳ آراء ماخوذه در همان مرحله اول، به عنوان نماینده مردم “نهبندان و سربیشه” از توابع استان “خراسان جنوبی” در خانه ملت حضور یابد.

 

دوران تحصیل:

 

نظر افضلی دوران تحصیلات ابتدایی را در شهر “مود” سپری کرد؛ سپس جهت ادامه تحصیل به “بیرجند” رفت و کلاس های دهم و یازدهم دبیرستان را در مدرسه “شوکتیه” گذراند. در سال ۱۳۵۵ دیپلم طبیعی را با معدل کتبی ۱۷ دریافت نمود و در همان سال ضمن قبولی در رشته پزشکی ارتش، در کنکور سراسری در رشته‌ دامپروری دانشگاه ارومیه پذیرفته شد.به علت مصادف شدن تحصیلات دانشگاهی با انقلاب فرهنگی، وی در تابستان سال ۱۳۵۹ به “بیرجند” برگشت و به مدت ۹ ماه در مجتمع آموزش عالی “بیرجند” مشغول به کار شد تا اینکه مجددا به “آذربایجان غربی” جهت ادامه تحصیل برگشت و به عنوان ناظر دانشجویی جهاد دانشگاهی در دانشکده دامپروری مشغول به خدمت شد. سپس در سال ۱۳۶۲ از دانشگاه ارومیه فارغ التحصیل شد و به “بیرجند” برگشت و بلافاصله همکاری خود را به عنوان مهندس علوم دامی با جهاد سازندگی شروع کرد.در جریان جنگ تحمیلی عراق علیه ایران، افضلی به جبهه های نبرد حق علیه باطل نیز اعزام شد. او در زمستان ۱۳۶۳ به گردان قدس ۱۹۳۳ لشکر ۷۷ خراسان پیوست و به مدت ۶ ماه در جزایر مجنون حضور داشت.بعد از پایان دوران دفاع مقدس، افضلی جهت ادامه تحصیل راهی کشور “هندوستان” شد و به مدت ۶ سال در مقاطع فوق لیسانس و دکتری رشته طیور به تحصیل پرداخت. وی در ایام تحصیل در دانشگاه علوم کشاورزی مسئولیت انجمن اسلامی دانشجویان ایرانی بنگلور را به عهده گرفت و ضمن عضویت انجمن در اتحادیه شبه قاره هند یک دوره به عنوان مسئول امور فرهنگی و یک دوره هم به عنوان دبیر اتحادیه انجمن های اسلامی شبه قاره هند فعالیت داشت.

سوابق اجرائی و مدیریتی دکتر نظر افضلی

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس دهم

افتخارات دکتر نظر افضلی

برنامه های دکتر نظر افضلی پس از انتخاب شدن

معرفی نهبندان و سربیشه و فرصتها و تهدیدهای آن

جاذبه های فرهنگی و توریستی نهبندان و سربیشه