مجلس ایران دات كام
صفحه عمومی کاندیدا

حبیب الله جان نثاری

حبیب الله جان نثاری

نام: حبیب الله

نام خانوادگی: جان نثاری

کاندیدای اصفهان انتخابات مجلس شورای اسلامی

کاندیدای حوزه انتخابیه اصفهان

بیوگرافی (زندگینامه) حبیب الله جان نثاری:

1-کارشناس ارشد قرآن و حدیث

2-کارشناس علوم و معارف قرآن

3-تکنسین قالبسازی

4-کاردانی ساخت و تولید

5-از دانش آموختگان حوزه علمیه اصفهان

6-عضو کوچکی از خانواده بزرگ شهداء و ایثارگران

سوابق اجرائی و مدیریتی حبیب الله جان نثاری

افتخارات حبیب الله جان نثاری

برنامه های حبیب الله جان نثاری پس از انتخاب شدن

 

بسم الله الرحمن الرحیم

حضرت علی (علیه السلام)

چپ و راست گمراهى، و راه ميانه، جادّه مستقيم است كه قرآن و آثار نبوّت، آن را سفارش مى كند، و گذرگاه آن از سنّت پيامبر (ص) است و سرانجام، بازگشت همه بدان سو مى باشد. (قسمتی از خطبه 16 نهج البلاغه)

اهداف:

یکی از مهمترین و اصلی ترین فلسفه ارسال پیامبران (علیهم السلام) مشخص کردن و تبیین حق و حقوق مردم نسبت به خود ، جامعه و خالق هستی است. و اینکه مردم با روشن شدن این موضوع و شناخت حق، جهت احقاق آن  قیام کنند که نص صریح آن در آیه 25 سوره مبارکه حدید ذکر شده است.

"لَقَدْ أَرْسَلْنَا رُسُلَنَا بِالْبَیِّنَاتِ وَأَنزَلْنَا مَعَهُمُ الْکِتَابَ وَالْمِیزَانَ لِیَقُومَ النَّاسُ بِالْقِسْطِ وَأَنزَلْنَا الْحَدِیدَ فِیهِ بَأسٌ شَدِیدٌ وَمَنَافِعُ لِلنَّاسِ وَلِیَعْلَمَ اللَّهُ مَن یَنصُرُهُ وَرُسُلَهُ بِالْغَیْبِ إِنَّ اللَّهَ قَوِىٌّ عَزِیزٌ"

همانا ما پیامبران خود را با دلایل قاطع و معجزاتى که حقانیت رسالت آنان را آشکار مى ساخت فرستادیم، و با آنها کتاب (آسمانى) و میزان (شناسائى حق از باطل و قوانین عادلانه) را نازل کردیم تا مردم قیام به قسط و عدالت کنند; و آهن را نازل کردیم که در آن نیروى شدید و منافعى براى مردم است، تا خداوند بداند چه کسى او و رسولانش را یارى مى کند بى آنکه او را ببینند; خداوند قوى و شکست ناپذیر است!

انقلاب اسلامی که در واقع بر پایه همین فلسفه و مبنا شکل گرفت، نیز در حقیقت دنبال کننده همین راه و سبیل پیامبران و ائمه معصومین (علیهم السلام) می باشد. اما متاسفانه با بروز فتنه های مختلفی که از همان اول انقلاب تا به حال با آن مواجه شدیم، سبب شد این مسولیت خطیر و مهم کم رنگ شود. که البته همین کم رنگ شدن این مسئله مهم خود نیز باعث ایجاد مشکلات زیادی شده که اکنون در جامعه می توانیم آن را بصورت ملموسی درک کنیم. لذا مجلس شورای اسلامی که محل ایجاد سازو کار برای اداره جامعه اسلامی است، باید موضع قسط را بعنوان اصلی ترین دغدغه جامعه مورد توجه قرار دهد و در جهت رسیدن به آن حداکثر تلاش خود را انجام دهد.

در باب اهمیت این موضوع می توان به مسائل و مشکلات جامعه اعم از فقر و عدم توزیع امکانات جامعه به صورت مساوی اشاره کرد. یا در مسئله شهر خودمان اصفهان، می توان به مسئله حق آب رودخانه زایند رود اشاره کرد.

لذا دغدغه اصلی این حقیر پیگیری امور مربوط به قسط در جامعه می باشد.

 

معرفی اصفهان و فرصتها و تهدیدهای آن

جاذبه های فرهنگی و توریستی اصفهان