مجلس ایران دات كام
صفحه عمومی کاندیدا

دکترسیدعظیم جولازاده حسینی

دکترسیدعظیم جولازاده حسینی

نام: سیدعبدالعظیم

نام خانوادگی: جولازاده حسینی

شهرت: دکترسیدعظیم جولازاده حسینی

کاندیدای شهریار و قدس وملارد انتخابات مجلس شورای اسلامی

247 نفر


کد انتخاباتی دکترسیدعظیم جولازاده حسینی 176 است.

کاندیدای حوزه انتخابیه شهریار و قدس وملارد

بیوگرافی (زندگینامه) دکترسیدعظیم جولازاده حسینی:

سیدعبدالعظیم جولازاده حسینی در خانواده ای مذهبی و متدین و در عین حال متوسط در۱۸ اسفند سال ۱۳۶۵ دراستان خوزستان شهرستان دزفول چشم به جهان گشود

او دست پرورده پدری تلاشگر ومادری مومنه است ، از ابتدای کودکی شور و اشتیاق زیادی به ادامه دادن در راه شهید سیدمهدی جولازاده حسینی را داشت که از همان زمان همراه با پدر که فردی مذهبی بود  در مجالس دینی با حُب اهل بیت ( علیهم السلام ) بزرگ شد

در دوران نوجوانی علاوه بر تحصیل در مقطع راهنمایی سالهای ۱۳۷۹ تا ۱۳۸۱ به فعالیتهای فرهنگی و اجتماعی در گروه طرح اسوه ، عضو فعال بسیج و جلسات قرآن ، گروه تواشیح ، سرود ، مسابقات قرآنی ، اذان و غیره درشهرستان دزفول مشغول بود.

او دانش‌آموخته کارشناسی رشته علمی کاربردی حسابداری ، کارشناسی ارشد  رشته بازرگانی بین الملل و دکترای رشته مدیریت دولتی می‌باشد.

قابل ذکر است در تمام سالهای زندگی­ اش از ۱۰ سالگی به بعد به عنوان مداح در کنار مداحان اهل بیت شهرستان دزفول و از ۲۰ سالگی در جلسات مذهبی سطح کشور و مدارس و هیات مذهبی افتخار نوکری اهل بیت ( علیهم السلام ) را دارد که در سال ۱۳۸۷ به عنوان برگزیدگان مداحان استانها به دوره تخصصی مداحی تخصصی کشوری انتخاب شدند و توانستند در این دوره مهم شرکت کنند و گواهینامه پایان دوره تخصصی مداحان بسیجی کشورراکسب کنند.

سوابق اجرائی و مدیریتی دکترسیدعظیم جولازاده حسینی

        

عضوهیئت مدیره موسسه خیریه پیوند زنجیره همدلی شهرستان دزفول

مشاورریاست فدراسیون تنیس روی میز جمهوری اسلامی ایران

مشاور دبیرکل جمعیت حامیان انقلاب اسلامی  استان تهران

حراست شرکت مهستان وابسته به هلدینگ بنیاد مستضعفان

کارمند اداری شرکت خدمات بارهوایی پترواکسیرسیرنگ

کارشناس حسابرسی دفترکارشناس رسمی دادگستری

نماینده موسسه حفاظتی و مراقبتی حافظان امنیت مهر

مدیر دفترحوزه مدیریت شرکت تجارت گستر ویدا

مدیر اداری مالی شرکت هلدینگ آجرامیران نما

حسابرس موسسه حسابرسی آئین محاسبان امین

حسابرس موسسه حسابرسی سیاق نوین جهان

مشاور رئیس هیئت مدیره شرکت ناروپرگاس

مدیراداری شرکت طرح گاز جنوب مهراس

مدیر دفتر حوزه مدیریت شرکت تژه آفتاب

نماینده موسسه حفاظتی ومراقبتی آرتا نظم

کارشناس مالی شرکت عمران سازه صبا

حسابرس موسسه حسابرسی ابتکارنوین

نماینده موسسه حفاظتی نظم آوران راد

حراست موزه های بنیاد مستضعفان

حسابرس موسسه حسابرسی ادیب

افتخارات دکترسیدعظیم جولازاده حسینی

کتاب اصول و فنون مبانی مداحی از نظر علمای شیعه و سنی

کتاب فرهنگ و فلسفه قیام امام حسین

کتاب 40 حدیث در مورد زمین کربلا

کتاب شناخت بسیج

کتاب حسابداری پیمانکاری

 

برنامه های دکترسیدعظیم جولازاده حسینی پس از انتخاب شدن

اهداف و برنامه های سید عظیم جولازاده حسینی کاندیدای یازدهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی

من به عنوان یک جوان انقلابی جبهه نرفته ام ولی آمده ام به جنگ کسانی که  در کشور اسلامی عزیزمان فقط به فکر منافع شخصی خود هستند وبعد از انتخاب واینکه به مقام ومنصبی رسیدند دیگر قشر محروم وآسیب پذیر را فراموش کرده وبه دنبال جبران هزینه های تبلیغاتی خود در زمان قبل از پیروزی هستند باشد که خداوند بزرگ  یار ویاور ما بوده وبتوانیم با پشتیبانی شما مردم فهیم وبزرگوار شهرستان های شهریار ، اندیشه ، شهر قدس ، ملارد  را به  آنچه که باید باشد برسانیم . 

مقدمه :

بدون شک در کنار توانمندی های فردی و تجربه و درایت و کارآمدی که از پیش فرض های مهم خصایص یک نماینده لایق بوده تا بتواند زبان گویا ، چشم بینا ، گوش شنوا ، دستان پربار و قدمهای استوار و پولادین مردمش در خانه ملت باشد، داشتن هدف و برنامه موثر بدور از اغراق خواهد بود.

دوران نمایندگی یک ودیعه و لطف الهیست که در سایه اعتماد و حمایت مردم عزیز و مسئول نسبت به آینده خویش بدست می آید.

نماینده بودن یک ژست و قیافه و فخر فروشی و انحصار طلبی نیست.

در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، شان نمایندگی خدمت صادقانه و بی منت به دور از منفعت طلبی بوده و یک امتحان و امانت و قطعا حق الناس بزرگیست که مسئولیت سنگینی را به دوش انسان میگذارد.

خدای ناکرده ، خاموش بودن و چرت زدن در خانه ملت و بی تفاوتی در رویدادها و وظایف محوله در امر قانونگذاری و نظارت و احقاق حق مردم حوزه انتخابیه ، بهره برداری شخصی و گروهی از موقعیت و فراموش کردن مردمی که با هزار و یک امید ما را روانه مجلس می کنند ، گناهی بس عظیم و نابخشودنی خواهد بود.

تک تک کرسی های مجلس به همت رشادتها و خونهای به زمین ریخته شهدای این سرزمین در سایه مجاهدتهای امام راحل (ره) و شجاعت و هدایت دلسوزانه رهبر فرزانه انقلاب و مردم انقلابی و مومن و بیدار میهن عزیزمان بنا شده تا روز به روز شاهد عزت و آبادانی و اقتدار روز افزون کشورمان باشیم.

جايگاه مجلس شوراي اسلامي در نظام مقدس جمهوري اسلامي جايگاهي بس رفيع و شأنيت آن در قانون اساسي ، به عنوان منشور حاكميت در كشور عزيز اسلاميمان ، كلام گهربارامام امت (ره) و مقام معظم رهبري (زيدعزه) بسيار بلند مرتبه است. در اصل هفتاد ويكم قانون اساسي نيز در خصوص جايگاه مجلس چنين آمده است كه : مجلس شوراي اسلامي در عموم مسائل در حدود مقرر در قانون اساسي مي تواند قانون وضع كند . در اصل هفتاد وششم قانون اساسي اين صراحت وجود دارد كه مجلس شوراي اسلامي حق تحقيق و تفحص در تمام امور كشور را دارد.

معمار كبيرانقلاب حضرت امام خميني(ره) در خصوص جايگاه ويژه مجلس چنين مي فرمايد.«: مجلس در رأس همه امور واقع است. و يا مي فرمايد: «مجلس تنها مرجعي است كه براي يك ملت است». مجلس قوه مجتمع يك ملت است مركز همه قانونها و قدرت مجلس است مجلس از همه مقاماتي كه در يك كشور هست بالاتر است».

رهبر معظم انقلاب نيز در خصوص جايگاه رفيع مجلس شوراي اسلامي چنين فرموده اند : مجلس شوراي اسلامي جايي است كه اميد ملت ما به آن نقطه است اين مجلس براي ملت سنگر است ، اما سنگري در مقابل دشمنان ، در مقابل آمريكا ،‌در مقابل ضد انقلاب .

اهداف و برنامه ها :

1- تشكيل مجلسي مقتدر ، مؤثر و كارآمد ، با رويكرد برقراري حاكميت قانون و اهتمام به اجراي قانون اساسي و عدالت خواهی  .

2- تلاش براي تحقق حقوق مردم شهریار،شهرقدس ، اندیشه ، ملارد در سند چشم انداز توسعه بيست ساله كشور با عنايت به رهنمود ها و تأكيدات مقام معظم رهبري .

3- تلاش در جهت بستر سازي قانوني براي رفاه اجتماعي و ارتقاء سطح معيشتي مردم خصوصاً اقشار محروم و آسيب پذير شهریار،شهرقدس ، اندیشه ، ملارد.

4- تلاش براي ايجاد زمينه شورای راهبردی شهریار، شهرقدس ، ملارد، اندیشه با لحاظ كردن حضور فعال نيروهاي متدين پیشکسوت ومتخصص جامعه جوانان از زن و مرد با تأكيد بر توانمند سازي آنان براي مشاوره ترسیم و تصمیم گیری در برنامه های راهبردی شهرکاشان آران بیدگل .

5- تلاش براي بستر سازي در خصوص ارتقاء سطح سلامت و آرامش جامعه از طرق: بهبود خدمات بهداشت عمومي ، درمان عمومي و تقويت نهادهاي اجتماع تشکیل صندوق های حمایت از زنان و کشاورزان و صنعت گران و تولیدکنندگان .

6- تلاش مداوم براي ارائه برنامه هايي كه بتواند تورم و گراني را مهار و مشكلات اشتغال ، مسكن و ازدواج جوانان را حل نمايد.

7- ارتقاء سطح زندگي و معيشت دهكهاي پايين جامعه با رويكرد توزيع عادلانه ثروت عمومي كشور

8- تلاش براي شفاف سازي روابط اقتصادي به منظور ريشه كني مفاسد اقتصادي،جذب سرمایه ها و سرمایه گذران شهریار،شهرقدس ، اندیشه ، ملارد ، بازنگري قوانين مختلف در حوزه هاي متعدد و تلاش درجهت حذف قوانين ضعيف ناكارآمد و موازي با هدف ارتقاء اعتماد عمومي امنیت در سرمایه گذاری به قانون و رفتار عمومي و عدالت منطبق بر قوانين مترقي كشور.

 9- حفاظت وصيانت از حقوق ملي در عرصه هاي بين المللي با عنايت به سه اصل مهم عزت، حكمت ومصلحت كه در عرصه سياست خارجي توسط مقام معظم رهبري مورد تأكيد قرار گرفته است .

10- عنايت به گسترش فرهنگ ديني و نهادينه شدن فضايل اخلاقي در جامعه و پيگيري مبادلات فرهنگي با ساير كشورها با رويكرد حفظ هويت ملي واسلامي .

11- معتقدم همه امور در سايه امنيت و آسايش عمومي به سرانجام خواهد رسيد. لذا ارتقاء ضريب امنيت اجتماعي و پيشگيري ازبسط و گسترش جرائم و نابساماني هاي امنيتي و اجتماعي را داراي اولويت ويژه ميدانم.همچنين معتقدم براي دفاع از كشور و آرمانهاي مردم رشيد ايران اسلامي الزاماً مي بايست توان دفاع ملي را افزايش داد تا هيچ كشوري فكر تجاوز به آب وخاك ما را در سر نپروراند.

12- حمايت از كار آفريني واشتغال زائی استفاده از ثروت ملي و نيروهاي انساني كارآمد در اين جهت و تقويت فعاليت هاي بخش تعاون شهری و روستایی از برنامه هاي كاري اينجانب خواهد بود

13-ايجاد بستر و زمينه های اقتصادی مناسب براي جذب سرمايه هاي داخلي وخارجي به منظورايجاد كار و اشتغال وبكارگيري نيروهاي جوان در اين زمينه  .

14- تلاش براي ايجاد انضباط هر چه بيشتر اداري و فراهم آوردن زمينه هاي انجام امور مطالبات مردم در ادارات و سازمانها در حداقل زمان.

15 - حمايت از ورزشهاي عمومي و ورزشكاران عزيزبراي بالاتر بردن ضريب سلامت جسمي و رواني جامعه و توجه به ورزش بانوان، ورزشهاي قهرماني، ورزش افراد ميانسال و سالخوردگان با ايجاد پاركها و ميادين اختصاصي ايشان.

16- حمايت از صنايع داخلي و جلوگيري از ورود بي حدوحصر كالاهاي وارداتي براي حمايت از توليدات داخلي.  

17- تلاش براي كم كردن حجم مكاتبات اداري و سرعت بخشيدن به انجام امور مردم در ادارات و سازمانها با نگاه به ( طرح تحول نظام ادراي كشور )  و برنامه هاي هفتگانه اين نظام.

18- توجه به اصل مهم شايسته سالاري و پرهيز از تبارگرايي و توجه به اصل ثبات مديريت كارآمد و ايجاد هماهنگي منطقي بين مديران دستگاههاي اجرايي همكار براي تحقق اصل تعامل و همكاري بين بخشي.

19- تأكيد بر اصلاح مقررات استخدامي و حذف قوانين هم عرض ، مقررات خنثي ، ناكارامد و تضييع كننده حقوق شاغلين (كارگران و كارمندان) .

20- تأكيد و تلاش در راستاي برقراري نظم وانضباط اداري و ارزيابي از عملكرد دستگاههاي اجرايي با نگاه تخصصي و كارشناسانه و بهبود روشها براي جلب رضايت وتكريم ارباب رجوع و كاهش هزينه هاي مترتب بر موضوع.

21- تلاش تأكيد وپیگیری بر اجراي قانون خدمات كشوري و توجه ويژه به حقوق حقه فرهنگيان- بازنشستگان و....

22- تلاش در جهت توانمندسازي دختران و زنان روستايي با تأكيد بر ارتقاء سطح دانش ، بينش و مهارت آنان از طريق : گسترش آموزشهاي فني و حرفه اي ،‌ترويجي ، ايجاد مزارع نمايشي ،‌ ايجاد كارگاههاي كوچك توليدي و مشاغل مولد

23- تأكيد بر توسعه و گسترش NGO هاي بانوان با كاركرد هاي اجتماعي ، فرهنگي و اقتصادي

24- ايجاد و حمايت آموزشي و مشاوره اي از صندوق اعتبارات شهریار،شهرقدس ، اندیشه ، ملارد در جهت حمایت روستاها.

25- تلاش در جهت هر چه توانمند كردن نهاد مردمي شوراي اسلامي شهر و روستا و تقويت شوراهاي فرادستي

26- تلاش براي جذب اعتبارات لازم در خصوص نو سازي مساكن بافت ها فرسوده شهر و روستايي و درنظرگرفتن تسهيلات قابل توجه بانكي با يارانه مناسب براي روستاييان با ضمانت زنجيره اي.

27- تلاش براي بهره مندي كشاورزان ، دامداران و باغداران محترم و تلاشگر براي استفاده از تسهيلات بانكي ارزان قيمت ، تأمين و در اختيار گذاشتن نهاده هاي كشاورزي ( كود و سموم مورد نياز) به ميزان كافي و از بين بردن بازار سياه كه آسيب اصلي آن به توليدكننده مي رسد.

28- تلاش براي توسعه بيمه محصولات كشاورزي و استفاده عموم كشاورزان از كمكهاي دولتي به هنگام بروزخسارت و برداشتن محدوديت هاي موجود در اين خصوص به نحوي كه همه محصولات زراعي و باغي تحت پوشش بيمه اي قرارگرفته و توليدكننده به هيچ وجه به هنگام بروزحوادث و خسارات آسيب نبيند.

29- وجود زمينهاي كشاورزي گسترده و باغات وسيع در شهرشهریار،شهرقدس ، اندیشه ، ملارد محصولات زراعي و باغي نمونه و بعضاً بي نظير، ما را موظف مي نمايد تا در جهت حمايت هر چه بيشتر از توليد مکانیزه و افزايش توليد و قطع وابستگي اقتصادي به بيگانگان و حمايت از كشاورز و باغدار تمام تلاش خود را به كار بنديم.به اعتقاد من كشاورزي محور رشد كشور است وبايد براي افزايش توليد و رونق هرچه بيشتركشاورزي راههاي ممكن راطي كرد..

30- تلاش براي فراهم آوردن زمينه احساس امنيت در سرمايه گذاران محترم و حمايت از صاحبان صنايع و رفع قوانين محدود كننده و كاستن بروكراسي دست وپاگير براي ايجاد زمينه هاي مناسب سرمايه گذاري هر چه بيشتر با ايجاد تعامل بين مديران بنگاههاي اقتصادي و كارخانجات.

31 - پيگيري ساماندهي مناطق گردشگری از قبیل توریسم گردشی ،توریسم سلامت .

32- باعنايت بوجود سرمايه هاي بي حد مادي (ثروت عظيم كشور) ومعنوي (اراده هاي آهنين مردان وزنان غيرتمند كشور) ونيروي انساني فعال وكارآمدوجوان الزاماً بايد به سمت كارآفريني وايجاد اشتغال پايدار پيش برويم.

33- تلاش براي جذب اعتبارات ملي و استاني هر چه بيشتر براي رونق در امور عمراني حوزه انتخابيه شهریار،شهرقدس ، اندیشه ، ملارد.

34- تلاش مجدانه با توانمندي وجسارت و بدون وحشت از فشارهاي سياسي نسبت به تغییر شهریار ، شهر قدس ، ملارد ، اندیشه  به استان در جهت بالا بردن خدمت به آحاد مردم  .

35- تلاش مستمر ومجدانه براي داشتن شورای راهبردی  فعال وكارآمددر شهریار ، شهر قدس ، ملارد ، اندیشه .چراكه نبود ارتباط نزدیک بين نماينده و مردم موجب تضييع حقوق مردم مي گردد.همچنين به اعتقاد اینجانب بايد باهماهنگي وارتباط نزديك مسائل راپيگيري وتمشيت نمود.

و در پایان پايبندي به اصول وارزشها ونترسيدن ونهراسيدن از هر موضوع وفشار سياسي باتوانمندي لازم وجسارت انقلابي با حمایت مردم به دور از هرگونه حزب و جناحی سیاسی سریعاً قابل اجرا می باشد .

معرفی شهریار و قدس وملارد و فرصتها و تهدیدهای آن

شهرستان شهريار با وسعتي حدود 310كيلومتري يكي از شهرستان هاي غرب استان تهران محسوب شده كه از شمال با شهرستان هاي كرج و شهر قدس، از شرق با شهر تهران، از سمت جنوب با شهرستانهاي رباط كريمو اسلامشهر و از غرب با ملارد همسايه است.
اين شهرستان با ويژگي هاي آب و هوايي، دارا بودن باغات سرسبز، نزديكي به كلان شهر تهران، مسير ارتباطي مناسب، آثار فرهنگي و تاريخي متعدد و مناطق بكر و تاريخي ( آتشكده تخت رستم، برج مقبره بابا محمود، قلعه دهشاد، پل هاي بادامك وبرخي امامزاده ها) مي تواند مكان بكر براي گردشگري نوروزي به حساب آيد.
كوه تخت رستم با ارتفاع 1318 متر در كنار ارتفاعات غربي شهر و در روستاي فجر قرار دارد كه اين كوه با شكل مخروطي خود و بارزترين ويژگي هاي طبيعي و باستاني در استان محسوب مي شود كه در دامنه آن بقاياي آتشكده ساساني را مي توان ديد.
همچنين يكي ديگر از بناهاي تاريخي شهريار را مي توان قلعه دهشاد نام برد كه شايد تنها قلعه روستايي استان تهران بوده كه كماكان سكونت در آن ادامه دارد، اين بناي تاريخي در روستاي دهشاد، با وسعتي 13هزار و 800متري در قسمت جنوب شهريار است.
همچنين از ديگر بناهاي اين شهر پلهاي دوران قاجاري بادامك، آبرسان بادامك و آبرسان ورامينك اشاره كرد كه اين جاذبه هاي گردشگري در مسير جاده سعيد آباد- شهريار، غرب روستاي بادامك و در روستاي ورامينك قرار گرفته اند.
شهرستان شهريار نيز داراي تپه هاي قديمي و تاريخي جوقين(مردم محلي قلعه يزدگرد سوم)، قره تپه و تپه فردوس است كه قدمت آنها مربوط به دوره ساساني، دوره پيش از تاريخ و سلجوقيه نسبت داده مي شود كه در محدوده بافت مركزي شهر، شرق شهريار و در شهر فردوسيه شهرستان جاي گرفته است.
اگر بخواهيم به ديگر بناهاي شاخص گردشگري شهريار اشاره اي كنيم بقعه متبرك خاتون(س) در روستاي ويره، برج مقبره باباب محمود در محله قصطانك در جنوب غربي شهرستان، امامزاده هاي اسماعيل(ع) در بافت داخلي شهر، امامزاده محسن و جعفر (ع) در روستاي خاوه، امامزاده قاسم(ع) در وحيديه، حمام قديمي يوسف آباد صيرفي در مركز شهر و چندين بناي قديمي و ارزشمند اين منطقه را نام برد كه در تعطيلات نوروزي مي تواند محيط هايي براي تفريح و زيارت مسافران باشد.
شهرستان شهريار داراي 20جاذبه تاريخي و طبيعي است.

جاذبه های فرهنگی و توریستی شهریار و قدس وملارد

تخت رستم

اثر باستانی تخت رستم یکی از آتشکده های مهم منطقه در دوران ساسانی بوده که در دهستان جوقین و در حدود ۲۰ کیلومتری غرب شهریار واقع است.

 

تپه جوقین

تپه جوقین از جمله آثار باستانی دوران ساسانی در شهریار است که علاوه بر اینکه یکی از کهن ترین آثار باستانی منطقه به شمار می آید، یکی از ناشناخته ترین آنان نیز هست، بخشی از آثار باستانی به دست آمده از آن در موزه ایران باستان نگهداری می شود، تپه جوقین یکی از مهمترین و بزرگترین بناهای خشتی منطقه است که برج و باروهای آن و مصالح و خشت های استفاده شده در آن آثار معماری پیش از اسلام را نشان می دهد.

قلعه دهشاد

قلعه دهشاد در روستایی به همین نام، در ۱۰ کیلومتری شرق شهریار و در محدوده شهر باغستان واقع است، این قلعه با قدمت بیش از ۲۰۰ ساله خود یکی از قلعه های متعدد شهرستان است، این قلعه به سبک معماری اوایل دوره قاجار ساخته شده و ابعاد آن ۱۰۰ در ۱۰۰ متر به شکل مربع است و در چهار گوشه آن برج دیدبانی قرار دارد

 

تپه باستانی بالکین

تا آنجا که می دانیم تپه باستانی بالکین یکی از محوطه های بزرگ و مهم استقراری عصر آهن در شمال مرکزی و بخصوص دشت شهریار است . آگاهی های اندک ما از محوطه های استقراری عصر آهن و دانسته های مختصر ما از گورستانهای این دوران تصویری بسیار کلی و ناقص از جنبه های زندگی آن مردمان در اختیار ما قرار داده است . محوطه بالکین با وسعتی بیش از ۱۰ هکتار یکی از محوطه های مهم استقراری عصر آهن به شمار می رود . مطالعه مقدماتی یافته های سطحی بالکین ، وسعت و موقعیت قرار گیری آن ، محوطه را به یکی از محوطه های کلیدی مطالعات فرهنگ های عصر آهن در منطقه مبدل کرده است . سفال های به دست آمده از بالکین نشان از استقرار فرهنگ عصر آهن ۱ ، ۲ و ۳ در محوطه است .

امامزاده عبدالله (ع) صباشهر

از نوادگان موسی بن جعفر (علیه السلام) می باشد. آستان امامزاده عبدالله (علیه السلام) در شهريار، صباشهر، مسير جاده رباط كريم به شهريار واقع شده است. بنای ساختمان بقعه قديمي و فاقد گلدسته و ديوارهاي آجري و همچنين گنبد آجري رنگ آميزي شده است، نماي داخلي آن سفيدكاري و فاقد تزیینات است. داراي ضريحي چوبي است و اطراف بقعه نیز به صورت چهارديواري است. بنا داراي الحاقات جانبي شامل مسجد، دفتر هيات امناء و آبدارخانه است و قبرستاني در بخشي از محوطه وجود دارد.

امامزاده یحیی (ع) ـ بکه

آستان امامزاده یحیی (علیه السلام) در شهرستان شهريار بخش مرکزی، شهر شهريار، جاده شهريار ـ رباط كريم، دهستان جوقین، روستای بكه واقع شده است. ساختمان بقعه بسيار قديمي و ديوارهاي آن آجري و داراي گنبدي از خشت و گل است.

امامزاده جعفر بن محسن (ع)

آستان امامزاده جعفر بن محسن (علیه السلام) در شهرستان شهريار، شهر شهريار، روستای خاوه، جاده کهنز واقع شده است. بنای ساختمان بقعه شامل بنايي قديمي است كه جزو آثار باستاني مي باشد. دیوارهای بقعه با آجرنما پوشیده شده، گنبد آن از خشت و گل ساخته شده و فاقد گلدسته، ضریح و دیگر الحاقات است. این بقعه در سالهای اخیر بازسازی گردیده است. طرح جامع بقعه مزبور آماده شده و در آینده نزدیک به مورد اجرا گذاشته خواهد شد.

امامزاده هادی کرشنه

بقعه اين امامزاده در روستای کرشته در شمال شهريار واقع شده است . گفته می شود آن حضرت از نوادگان امام حسن مجتبی (ع) است. اين بقعه قديمی در مساحتی حدود ۱۰۰۰ متر مربع قرارگرفته و دارای زيربنايی حدود ۱۰۰ متر مربع است .گنبدی از خشت و گل بر فراز بقعه قرار دارد . نمای داخل بقعه گچکاری و نقاشی شده و ضريحی چوبی بر روی مرقد قرار دارد .برای اين بقعه مشغول ساختن ضريح جديدی هستند.

قره تپه شهریار

از لحاظ باستان شناسی شهریار را عمدتا با محوطه معروف قره تپه می شناسند. این تپه در سال ۱۹۵۶ توسط برتون بروان از موزه لندن مورد مطالعه و اقدام به حفر گمانه های آزمایشی نموده و در سال ۱۹۷۹نتیجه آن را به چاپ رسانید . در حفر گمانه ها تعدادی ابزار سنگی ، تیغه های فلینت ، مهره سرودک و تعدادی ظروف منقوش سفالی را ضمن کاوش بدست آورد ولی در بررسی های همه جانبه و مطالعه سفالهای سطح تپه قدمت این تپه به هزاره های چهارم و پنجم پیش از میلاد می رسد.

 

 

مقبره بابا محمود

برج مقبره بابا محمود یکی از مقابر منحصر به فرد استان تهران است که در بخش مرکزی شهریار، محله قصطانک شهر وحیدیه قراردارد. برج مقبره بابامحمود بنائی است که یکپارچه از خشتهائی به ابعاد ۲۶*۲۶*۶ برآمده و شکل هندسی آن استوانة مایل به مخروطی است که قطر خارجی قاعده آن ۵/۱۰متر است و هرچه بالاتر میرود از قطر آن کاسته میشود. بنا فاقد پوشش است، و پیدا نیست از چه تاریخی پوشش آن فرو ریخته. بنای مدور برج مقبره با ارتفاع بیش از ۱۵ متر از سطح زمین با مصالح خشت و گل ساخته شده است . در داخل بنا محرابی به سمت قبله ساخته شده که از سطح زمین حدود ۵/۱ متر ارتفاع دارد . این بنادر دورۀ سلجوقی ساخته شده است .

 

 

 

امامزاده بی بی سکینه

امامزاده بی بی سکینه دختر گرامی امام موسی کاظم (ع) و خواهر بزرگوار امام رضا (ع) می باشد که در ۴۰ کیلوتری غرب شهریار در کنار جاده ترانزیتی ملارد- اشتهارد و در دهستانی به نام بی بی سکینه واقع است. این امامزاده با توجه به کرامات فراوانش و صفا و معنویتی که در آن موج میزند از گذشته های دور مورد توجه مردم بوده و از آن در کتب قدیمی نام برده شده است. همکنون هرساله پذیرای بیش از یک میلیون نفر زائر از سراسر کشور است. ساختمان اصلی بقعه با نمای خارجی سنگ، فضای داخلی به طور کامل آینه کاری بوده و بسیار اعجاب بر انگیز است. ضریح آن نقره ای و طلا کوب بوده و گنبد کاشی و دو گلدسته دارد. زایر سرایی با ۱۵ اتاق در کنار این امامزاده وجود دارد که با توجه به زایران زیاد امامزاده به هیچ وجه کافی نمی باشد و توجه بیشتر مسولین را می طلبد.