مجلس ایران دات كام
صفحه عمومی کاندیدا

مهندس احمد محرابی

مهندس احمد محرابی

نام: احمد

نام خانوادگی: محرابی

شهرت: مهندس احمد محرابی

کاندیدای کرج، اشتهارد و فردیس انتخابات مجلس شورای اسلامی

377 نفر

کاندیدای حوزه انتخابیه کرج، اشتهارد و فردیس

بیوگرافی (زندگینامه) مهندس احمد محرابی:

مهندس احمد محرابی در فروردین 1350 در شهرستان دزفول متولد شد. در سال 1369 تحصیلات متوسطه خود را در دبیرستان شهدا شهرستان اهواز در رشته علوم تجربی به پایان رساند و در سال 1370 در رشته مهندسی کشاورزی - رشته گیاهپزشکی در دانشکده کشاورزی دانشگاه شهید چمران پذیرفته و با موفقیت در سال 1374 فارغ التحصیل گردید. پس از فراغت از تحصیل از سال 1376 تاکنون در وزارت جهاد کشاورزی مشغول به انجام خدمت صادقانه و تخصصی در حوزه کشاورزی و منابع طبیعی می باشد. همچنین ایشان مقطع کارشناسی ارشد خود را در رشته مهندسی کشاورزی - مهندسی حشره شناسی کشاورزی در سال 1393 به پایان رساند.

سوابق اجرائی و مدیریتی مهندس احمد محرابی

 • عضویت فعال در نیروی بسیج مردمی از زمان جنگ تا سال 1375 و پس آن به صورت نیروی عادی
 • عضو سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی 
 • مدیر روابط عمومی و امور بین الملل مؤسسه تحقیقات جنگلها و مراتع کشور - از سال 87 تا 92
 • ناظر طرح های اشتغال زا و کارآفرینی در حوزه گیاهان دارویی در مناطق محروم - معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری - ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی
 • ناظر پیاده سازی و مجری سامانه نظارت الکترونیک بر مزارع تولید بذر - مؤسسه تحقیقات ثبت و گواهی بذر و نهال
 • همکاری در اجرای طرح های تحقیقاتی و اجرایی در حوزه تخصصی منابع طبیعی و کشاورزی در وزارت متبوع
 • کارشناس آزمایشگاه سلامت بذر و نهال - مؤسسه تحقیقات ثبت و گواهی بذر و نهال
 • رئیس واحد فناوری اطلاعات و ارتباطات (از سال 92 تا کنون) - مؤسسه تحقیقات ثبت و گواهی بذر و نهال
 • فعال و دوستدار محیط زیست​

افتخارات مهندس احمد محرابی

 • افتخار حضور در جبهه های حق علیه باطل در مقابل دشمن بعثی به عنوان نیروی داوطلب بسیجی
 • افتخاز حضور در عملیات های بدر - والفجر هشت - کربلای چهار - کربلای پنج
 • افتخار دریافت نشان جانبازی 
 • افتخار 22 سال خدمت صادقانه در حوزه تخصصی کشاورزی و منابع طبیعی در وزارت جهاد کشاورزی (موسسه تحقیقات جنگلها ومراتع کشور، موسسه تحقیقات ثبت و گواهی بذر و نهال)

برنامه های مهندس احمد محرابی پس از انتخاب شدن

- بزودی درج خواهد شد

معرفی کرج، اشتهارد و فردیس و فرصتها و تهدیدهای آن

کرج یکی از شهرستان های استان البرز است. این شهرستان در شرق استان البرز قرار دارد. این شهرستان پرجمعیت ترین شهرستان استان البرز است. مرکز این شهرستان، شهر کرج است. کرج شامل دو بخش است به نامهای بخش مرکزی و بخش آسارا.

اشتهارد به مرکزیت شهر اشتهارد یکی از شش شهرستان استان البرز ایران است. شهرداری شهر اشتهارد در سال ۱۳۳۱ تأسیس شد. شهر اشتهارد دارای قدمتی تاریخی می باشد.

فردیس به مرکزیت فردیس در تاریخ ۲۹ خرداد ۱۳۹۲ در تابعیت استان البرز ایجاد شد. حوزه کرج، اشتهارد و فردیس یکی از پر شورترین حوزه های انتخابیه در انتخابات مجلس است.

جاذبه های فرهنگی و توریستی کرج، اشتهارد و فردیس

کرج شهری بزرگ که مرکز استان البرز و در قسمت غربی کلان شهر تهران قرار گرفته است و به دلیل وجود رشته کوه های البرز آب و هوای خنک تر  و بهتری نسبت به تهران دارد ، همچنین به دلیل وجود منابع آبی فراوان رشته کوه البرز دارای خاک حاصلخیزتر و دشت های سرسبز می باشد .

شهر بزرگ کرج که در حال حاضر بخش بزرگی از فشار جمعیت و کم آبی و آلودگی تهران را تحمل میکند به یکی از شهرهای محبوب برای مهاجرت ساکنین شهرهای بزرگ و پرجمعیت تبدیل شده است .

کرج پر از جاذبه های طبیعی و گردشگری و تاریخی می باشد که در زیر به معرفی آنها میپردازیم :

جاده چالوس 

 

جاده چالوس یا همان جاده ۵۹ جاده ای مهم برای مردم کرج و تهران می باشد که با عبور ازین جاده میتوانند به شهر چالوس  یا به شهرهای شمال کشور ایران سفر کنند و دسترسی داشته باشند .

جاده چالوس از میانه ی شمال شهر کرج در استان البرز شروع  میشود و به چالوس در استان مازندران کرانه ی دریای خزر متصل می گردد .

محور کرج – چالوس با چشم اندازهای بکر و طبیعی و چهارفصل ، وجود رودخانه هاو چشمه های آب شیرین و آب معدنی ، غارها و آبشارهای و کوه های بلند و مرتفع ، پوشش گیاهی و جانوری متنوع و وجود درختان و گیاهان کهنسال یکی از زیباترین و رویایی ترین مناطق گردشگری کرج می باشد .

از دیدنی های این مسیر میتوان به سد کرج یا همان سد امیرکبیر اشاره کرد که میتوان در ان به ماهیگیری یا قایق سواری روی دریاچه سد پرداخت .

در آن سوی دریاچه سد امیرکبیر روستای بسیار زیبای واریان قرار گرفته که با پیمودن مسیر با قایق میتواند از آن دیدن کرد.

پس از پیمودن مسیر ۱۵ کیلومتری از سد امیرکبیر به روستای زیبای سپهسالار میرسیم ، روستایی که در آن امام زاده ابراهیم ، آبشار و تنگه زیبایی قرارگرفته است .

در مسیر زیبای جاده چالوس روستاهای بسیار با طبیعت بکر و متنوعی چون آبشار نوجان ، روستای خووارس ،دوروان ، آتشگاه ، آبشار خور ، خوزنکال ، ارنگه ، آسارا ، شهرستانک ، چشمه گله گیله ، قلعه دزدبند و درخت هورست  و اورست ، غار یخ مراد در منطقه آزادبر ، گچسر ، شاهپل و کهنده ، قله زیبای کرچان ، روستای میدانک ، دیزین ، دلکوه ، والیترود ، روستا و آبشار هریجان ، سیاه بیشه ، کلاردشت ، مازیچال ، جنگل ازو ، جنگل مجل ، جنگل عباس آباد ، آبشار آکاپل ، دریاچه ولشت ، کندلوس ، مرداب کندوچال و .. روبرو می شوید که در آینده به معرفی آنها خواهیم پرداخت .

 

باغ گیاه شناسی کرج

 

باغ گیاه شناسی کرج یکی از جاهای دیدنی و زیبا واقع در بوستان تفریحی شهید چمران کرج می باشد که بهترین فصل برای بازدید از این باغ فصل بهار بخصوص ماه زیبای اردیبهشت می باشد .

در باغ گیاه شناسی کرج کلکسیونی از گل های رز و گونه های مختلف گل و گیاه ، آبشار زیبا ، آمفی تئاتر سرباز ، قفس پرندگان مختلف ، آلاچیق ، رستوران ، کافی شاپ میتوان مشاهده کرد و یک روز در کنار خانواده در این محیط شگفت انگیز لذت برد .

یکی از جذاب ترین و زیباترین دیدنی های این باغ در شهر کرج فرش گل و گیاه آن می باشد که گل های دائمی، فصلی و پوششی در این فرش به چشم می خورند و مساحتی حدود ۲۷۰۰ متر مربع دارد  و در طراحی آن از نقش های خطیبی تبریز الهام گرفته شده است.

باغ گیاه شناسی کرج در خروجی پیکانشهر، بیست متری دوم سرو آزاد، بلوار مراتع، موسسه تحقیقات جنگل ها و مراتع کشور قرار گرفته است .

 

پارک چمران کرج

 

پارک چمران کرج واقع در میدان امام حسین کرج یکی از بزرگترین و زیباترین و متنوع ترین از نظر گونه های گیاهی در شهر کرج می باشد که آب و هوای مطبوع و دلنشینی دارد و  از جاذبه های بسیاری برای گذراندن یک روز خوب و دلنشین در کنار خانواده برخوردار است .

علاوه بر پوشش گیاهی متنوع و گل و گیاهان نادری که در پارک چمران کرج قرار دارد ، یک شهربازی نیز در این پارک قرار دارد که جزء شهر بازی های نمونه در ایران شناخته شده ، همچنین رودخانه کرج از میان پارک چمران عبور کرده و به جاذبه های این پارک افزوده است .

در ضلع غربی پارک چمران کرج یک سینما وجود دارد ، علاوه بر اینها باغ گل ها که در این پارک همراه با آبشار و آلاچیق و رستوران وجود دارد یک مکان تفریحی کامل برای یک آخر هفته ی زیبا می باشد .

 

باغ فاتح کرج

 

باغ فاتح کرج که با نام های باغ شهر و پارک تنیس نیز شناخته شده است و بنیان‌گذار باغ فاتح (و به طور کلی شهر کرج)، فردی به نام «حاج محمدصادق فاتح یزدی» بوده است ، باغی پر از درخت  و وسایل ورزشی کامل برای پیاده روی و ورزش  و بازی کودکان می باشد .

باغ فاتح کرج یکی از مناطق سرسبز و دیدنی واقع در بهترین منطقه کرج – جهانشهر کرج می باشد که در فصل بهار و پاییز به دلیل پوشش گیاهی متنوع و زیبایی که دارد بسیار چشم نواز است .

پارک تنیس واقع در باغ فاتح کرج تنها مجموعه تنیس در ایران است که زمین های آن تماما کفپوش می باشد ، این مجموعه بین المللی ۱۶۰۰۰ متر مربع مساحت دارد که دارای ۷ زمین تمرین  و یک زمین مختص مسابقات تنیس با ظرفیت ۱۲۰۰ نفر می باشد .

بخش های دیگر این مجموعه شامل ساختمان اداری ، فروشگاه ورزشی ، رستوران ،جایگاه ویژه جهت مقامات و اتاق داوران ، استراحتگاه موقت ورزشکاران ، سرویس های بهداشتی ، جایگاه ویژه خبرنگاران و محوطه فضای سبز است.

آدرس باغ در منطقه جهانشهر کرج، میدان سپاه، حاشیه بلوار جمهوری است. اگر به دنبال مکانی زیبا و آرام و چهارفصل با آب و هوای خوب برای پیاده روی و ورزش میگردید باغ فاتح کرج را پیشنهاد میکنیم مخصوصا در فصل زیبای پاییز که درخت ها به رگ های مختلف زرد و قرمز و نارنجی و ارغوانی درآمده اند .

 

طالقان یکی از محبوب ترین و زیباترین مکان های دیدنی کرج

 

یکی از قشنگترین و زیباترین جاهای دیدنی کرج طالقان می باشد که جاذبه های طبیعی چون کوه و دشت و رودخانه و دریاچه و مناظر بی نظیر و درخت های سر به فلک کشیده را در خود جای داده است که برای ورزش هایی چون دوچرخه سواری و کوهنوردی بسیار مناسب می باشد و اگر اهل ورزش نباشید میتوانید در کنار دریاچه و رودخانه و دشت زیبای طالقان به پیاده روی بپردازید .

در طالقان روستاهای آرام و زیبایی وجود دارد همچنین در منطقه طالقان چشمه های آب گرم و چند آبشار وجود دارد و وسوغاتی های محلی این منطقه عسل طبیعی و لبنیات محلی می باشد .

منطقه زیبای طالقان کرج در فصل زمستان بسیار سرد و در فصل بهار  و تابستان آب و هوای بسیار عالی دارد اگر قصد گشت و گذار در طالقان کرج را دارید توصیه میکنیم در فصل بهار و تابستان به آن جا بروید .

 

باغ لاله گچسر کرج

 

باغ لاله گچسر در فاصله کیلومتر ۵۲ کرج-چالوس در روستای گرما ب قرار گرفته است که هر سال در فصل اردیبهشت برای بازدید عموم باز است ، یکی از دلایل این اتفاق جلوگیری از آسیب رساندن به طبیعت بکر این روستا است .

علاوه بر باغ زیبای لاله گچسر و زیبایی چشمنواز و بکر آن در این منطقه چشمه آب معدنی نیز وجود دارد که رفتن به این محل برای درمان بیماری های تنفسی و روماتیسم توصیه می شود .

چشمه آب معدنی گچسر کرج در دو کیلومتری هتل گچسر قرار گرفته ، حتما زمان بازدید از باغ گل لاله به چشمه هم سری بزنید و از این همه زیبایی لذت ببرید .

 

غار یخ مراد کرج

 

یکی دیگر از جاذبه های طبیعی و بکر کرج که در منطقه گچسر و در مجاورت روستای کهنه ده واقع شده است غار یخ مراد می باشد .

غار یخ مراد کرج با ارتفاع حدود ۲۶۴۰ متر و قطر دهانه ۳ متر دارای شیب رو به پایین است که برای رفتن به غار باید به اعماق کوه بروید و چشمه های یخ زده کف آن را بازدید کنید .

بهترین زمان برای رفتن به غار یخ مراد فصل زمستان و فروردین می باشد که قندیل ها و یخ های آن در زیباترین و بهترین وضعیت خود قرار دارند  و اگر تمایل به بازدید کامل از غار یخ مراد را دارید حتما باید با وسایل و تجهیزات حرفه ای غارنوردی  به آنجا بروید .

اگر قصد سفر به این مکان زیبا را دارید نگران محل اقامت و سکونت خود نباشید چرا که در کیلومتر ۶۵ جاده کرج – چالوس هتل پارسیان گچسر جهت اقامت گردشگران احداث شده است .

 

پیست اسکی دیزین کرج – چالوس

 

یکی بزرگترین و محبوب ترین پیست های اسکی ایران که در سال ۱۳۴۸ تاسیس شده پیست اسکی دیزین می باشد که به دلیل داشتن شرایط و امکانات استاندارد یکی از پیست های اسکی معتبر در خاورمیانه می باشد .

پیست اسکی دیزین در کیلومتر ۷۴ جاده کرج – چالوس قرار گرفته که  امکان برگزاری مسابقات رسمی و بین المللی در این پیست وجود دارد.

این پیست در فصل زمستان برای اسکی روی برف و در فصل تابستان برای اسکی روی چمن یک انتخاب مناسب و عالی است .

در پیست دیزین علاوه بر اسکی میتوان به ورزش های دیگری چون دوچرخه سواری کوهستانی ، تیراندازی با کمان و کایت سواری پرداخت .

گردشگران و اسکی بازها نگران اقامت خود نباشند چراکه هتل مجلل و باشکوه دیزین جهت حال رفاه شما عزیزان احداث شده است .

 

روستای ارنگه کرج

 

یکی از زیباترین جاهای دیدنی کرج روستای تاریخی و زیبای ارنگه است که شامل روستاهای ابهرک، سیجان، چاران، خور، گوراب و سرزیارت‌چی است که به مجموع آنها ارنگه و به مرکز آنها نیز ارنگه بزرگ گفته می‌شود.

سفر به روستای ارنگه میتواند برای شما یک سفر کوتاه خاص را رقم بزند و میتوانید از مناطق زیبای آن چون آبشار ارنگه ، قبرستان تاریخی ارنگه و دره هفت چشمه دیدن کنید .

روستای ارنگه در کیلومتر ۱۸ جاده چالوس قرار گرفته و جاده ای با شیب تند و با ارتفاع از جاده چالوس دارد .

 

قبرستان تاریخی ارنگه

 

قبرستان تاریخی ارنگه قدمتی بسیار طولانی نزدیک به چند صد سال دارد که ساکنین روستا حفظ بافت تاریخی آن برایشان بسیار حائز اهمیت است و پذیرای گردشگرانی هستند که به این موارد توجه می کنند .

آبشار ارنگه

 

با آب و هوایی بی نظیر و دلپذیر نزدیک یک پرتگاه ترسناک قرار گرفته ، برای دسترسی به آبشار ارنگه ۵۰۰ متر که سمت انتهای غربی روستای ارنگه بروید صدای آبشار خور یا همان ارنگه را میشنوید .

اگر دوست دارید آبشار را از نزدیک ببینید باید با احتیاط به پرتگاه نزدیک شوید تا در امتداد جنوبی دره ، آبشار راببینید. اگر دوست دارید بالای آبشار بروید باید از لبه ی دره ترسناک به سمت جنوب و در نهایت به قسمت شرقی-غربی رودخانه بروید.