مجلس ایران دات كام
صفحه عمومی کاندیدا

دکتر احمد بوداغی

دکتر احمد بوداغی

نام: احمد

نام خانوادگی: بوداغی

شهرت: دکتر احمد بوداغی

کاندیدای قائمشهر، سوادکوه، جویبار، سوادکوه شمالی و سیمرغ انتخابات مجلس شورای اسلامی

130 نفر

کاندیدای حوزه انتخابیه قائمشهر، سوادکوه، جویبار، سوادکوه شمالی و سیمرغ

بیوگرافی (زندگینامه) دکتر احمد بوداغی:

احمد بوداغی در دی ماه ۱۳۵۸ هجری شمسی در شهرستان قائمشهر دیده به جهان گشود. پدر ایشان کارگر ذوب آهن زیرآب و مادر خانه دار بودند.

او تحصیلات ابتدایی را در مدرسه هدف گذرانده و تحصیل در راهنمایی در مدرسه شهید رزاقیان و در مقطع دبیرستان در دبیرستان علامه طباطبایی به تحصیل ادامه دادند، در حین تحصیل با توجه به اینکه پدر ایشان مربی کشتی در مقطع نونهالان و نوجوانان بودند در رشته کشتی نیز فعالیت داشته و دارای چندین مقام کشوری می باشند.

ایشان در دانشگاه و در چندین رشته میان رشته ای تحصیل نموده و دارای مدرک دکتری از دانشگاه تهران هستند. در کاردانی و کارشناسی در رشته کامپیوتر و نرم افزار، در مقطع کارشناسی ارشد در رشته مکاترونیک و در مقطع دکتری در رشته نانوشیمی تحصیل نمودند و با رساله ای با عنوان "بررسی رفتار ترشوندگی برخی از سطوح ابرآبگریز با استفاده از شبیه سازی دینامیک مولکولی" با درجه عالی فارغ التحصیل شدند.

سوابق اجرائی و مدیریتی دکتر احمد بوداغی

رئیس هیات مدیره شرکت مشاوره و طراحی نرم افزار هوشمند وسپار ایرانیان

موسس و مدیر آموزشگاه فن آوری اطلاعات تیزبین

 

افتخارات دکتر احمد بوداغی

-تاسیس دانشگاه رایگان رضوانی به منظور تربیت نسل جدیدی از دانشجویان 

-چاپ ۸ مقاله ISI در مجلات معتبر بین المللی

Investigation of the wettability of chemically heterogeneous smooth and rough surfaces using molecular dynamics simulation

Journal of Molecular Liquids, 2022 - Elsevier

Liquefaction of water on the hydrophobic surface of black phosphorene: A reactive molecular dynamics simulation

Journal of Molecular Liquids, 2022 - Elsevier

Controlled hydrophilization of black phosphorene: a reactive molecular dynamics simulation approach

Physical Chemistry Chemical P…, 2022

The shape of two-dimensional and three-dimensional drops on flat and curved hydrophilic substrates: variational, numerical and molecular dynamics simulation investigations

Journal of the Iranian Chemical Society

Experimental and molecular dynamics studies of an ultra-fast sequential hydrogen plasma process for fabricating phosphorene-based sensors

Scientific Reports, 2021 - nature.com

Introducing Structures from Hexagonal Borophene to Nitrophene and Their Thermal Conductivity Investigation Using a Reactive Molecular Dynamics Simulation

Langmuir, 2023 - ACS Publications

Fullerenes containing water molecules: a study of reactive molecular dynamics simulations

Physical Chemistry Chemical Physics

-دارنده دو مقام قهرمانی کشور در رده نوجوانان 

-چاپ دو کتاب در زمینه برنامه نویسی و گرافیک

-دارنده یک اختراع ثبت شده در زمینه تخلفات راهنمایی و رانندگی

برنامه های دکتر احمد بوداغی پس از انتخاب شدن

-تغییر در سبک آموزشی

-تغییر در سبک کسب درآمد

-ایجاد گردشگری تلفیقی سنتی،الکترونیک برای افزایش درآمد مردم 

-ایجاد زنجیره تامین در صنعت کشاوری و ...

که همگی این موارد منجر به افزایش نسبت بهره وری سود به سرمایه به همراه کسب درآمد دیجیتال میشوند

-تغییر قوانین قدیمی برای جلوگیری از فساد در کشور

با آرزوی روزهای خوش برای تمامی مردم عزیز سرزمینم ایران

بخصوص مردم خونگرم قائمشهر، سوادکوه، سوادکوه شمالی، جویبار و سیمرغ

احمد بوداغی

معرفی قائمشهر، سوادکوه، جویبار، سوادکوه شمالی و سیمرغ و فرصتها و تهدیدهای آن

شهرستان قائم شهر یکی از شهرستان های استان مازندران است. مرکز این شهرستان شهر قائم شهر می باشد.
سوادکوه یکی از شهرستان های استان مازندران در شمال ایران می باشد که در ناحیهٔ البرز مرکزی و در مجاورت استان سمنان قرار گرفته است. طبق سرشماری نفوس و مسکن سال ۱۳۹۵ جمعیت این شهرستان برابر با ۴۳٬۹۱۳ نفر و جمعیت منطقه ۶۸٬۷۴۷ نفر می باشد.
شهرستان جویبار یکی از شهرستان های مرکزی استان مازندران است. با ۶/۲ درصد جمعیت مازندران تا چند سال گذشته بخشی از شهرستان قائمشهر محسوب می شده است. مرکز این شهرستان شهر جویبار است.
شهرستان سوادکوه شمالی در سال ۱۳۹۲ به مرکزیت شهر شیرگاه در شهرستان سوادکوه ایجاد شد. سوادکوه شمالی از ترکیب بخش های نارنجستان و مرکزی در تابعیت استان مازندران است.
سیمرغ با مرکزیت شهر کیاکلا یکی از شهرستان های استان مازندران در شمال ایران است. شهرستان سیمرغ بیستمین شهرستان تأسیس شده در استان مازندران است.

این حوزه دارای یک منطقه همچنان بکر برای صنایع مختلف و همچنین کشاورزی و گردشگری میباشد.

جاذبه های فرهنگی و توریستی قائمشهر، سوادکوه، جویبار، سوادکوه شمالی و سیمرغ

قائمشهر

قائمشهر دارای جاذبه‌های گردشگری طبیعی و تاریخی بسیاری است که از جمله آنها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پارک جنگلی تلار: این پارک جنگلی یکی از بزرگترین پارک‌های جنگلی ایران است که در 20 کیلومتری جنوب قائمشهر قرار دارد. پارک جنگلی تلار دارای آب و هوای معتدل و طبیعتی زیبا است و از جمله مکان‌های محبوب برای گردشگری در استان مازندران محسوب می‌شود.
 • پل تاریخی بالاتجن: این پل تاریخی مربوط به دوره قاجار است و در روستای بالاتجن قائمشهر قرار دارد. پل بالاتجن بر روی رودخانه تجن ساخته شده است و یکی از آثار تاریخی مهم این شهرستان محسوب می‌شود.
 • قلعه اولاد: این قلعه تاریخی مربوط به دوره ساسانی است و در روستای اولاد قائمشهر قرار دارد. قلعه اولاد یکی از آثار تاریخی مهم استان مازندران محسوب می‌شود و از جمله مکان‌های محبوب برای گردشگری تاریخی در این استان است.
 • روستای کردیچال: این روستا یکی از روستاهای تاریخی استان مازندران است که دارای طبیعتی زیبا و آثار تاریخی بسیاری است. از جمله آثار تاریخی روستای کردیچال می‌توان به قلعه تاریخی کردیچال، آبشار کردیچال و حمام تاریخی کردیچال اشاره کرد.

جویبار

جویبار دارای جاذبه‌های گردشگری طبیعی و تاریخی بسیاری است که از جمله آنها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پل تاریخی آجری خرماکلا: این پل تاریخی مربوط به دوره قاجار است و در روستای خرماکلا جویبار قرار دارد. پل تاریخی خرماکلا بر روی رودخانه نکا ساخته شده است و یکی از آثار تاریخی مهم این شهرستان محسوب می‌شود.
 • پارک جنگلی طاهباز: این پارک جنگلی یکی از پارک‌های جنگلی استان مازندران است که در 15 کیلومتری جنوب جویبار قرار دارد. پارک جنگلی طاهباز دارای آب و هوای معتدل و طبیعتی زیبا است و از جمله مکان‌های محبوب برای گردشگری در استان مازندران محسوب می‌شود.
 • روستای برج خیل: این روستا یکی از روستاهای تاریخی استان مازندران است که دارای طبیعتی زیبا و آثار تاریخی بسیاری است. از جمله آثار تاریخی روستای برج خیل می‌توان به قلعه تاریخی برج خیل، پل تاریخی برج خیل و حمام تاریخی برج خیل اشاره کرد.
 • روستای تالاب کرچنگ: این روستا یکی از روستاهای زیبا و سرسبز استان مازندران است که دارای تالاب زیبا و منحصر به فردی است. تالاب کرچنگ یکی از زیستگاه‌های مهم پرندگان مهاجر در استان مازندران محسوب می‌شود.

سوادکوه

سوادکوه یکی از شهرستان‌های استان مازندران است که در جنوب این استان قرار دارد. این شهرستان از شمال با شهرستان قائمشهر، از غرب با شهرستان ساری، از جنوب با استان سمنان و از شرق با شهرستان سوادکوه شمالی همسایه است.

سوادکوه دارای جاذبه‌های گردشگری طبیعی بسیاری است که از جمله آنها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پارک ملی گلستان: این پارک ملی یکی از مهم‌ترین پارک‌های ملی ایران است که در 15 کیلومتری جنوب سوادکوه قرار دارد. پارک ملی گلستان دارای طبیعتی زیبا و بکر است و از جمله زیستگاه‌های مهم گونه‌های مختلف جانوری و گیاهی محسوب می‌شود.
 • رشته کوه البرز: رشته کوه البرز یکی از مهم‌ترین رشته کوه‌های جهان است که در شمال ایران قرار دارد. بخش‌هایی از رشته کوه البرز در شهرستان سوادکوه قرار دارد و از جمله مکان‌های محبوب برای گردشگری کوهنوردی و طبیعتگردی محسوب می‌شود.
 • دریاچه سد شهید رجایی: این دریاچه سد یکی از بزرگترین دریاچه‌های سدی ایران است که در 30 کیلومتری جنوب سوادکوه قرار دارد. دریاچه سد شهید رجایی دارای طبیعتی زیبا است و از جمله مکان‌های محبوب برای گردشگری و تفریح

این حوزه دارای جاذبه های بسیاری در زمینه های مختلف است که در یک کتاب نیز نمیتوان به صورت کامل آنها را شرح داد.