مجلس ایران دات كام
صفحه عمومی کاندیدا

دکتر افسانه جباری

دکتر افسانه جباری

نام: افسانه

نام خانوادگی: جباری

شهرت: دکتر افسانه جباری

کاندیدای کاشان و آران و بیدگل انتخابات مجلس شورای اسلامیکد انتخاباتی دکتر افسانه جباری 149 است.

کاندیدای حوزه انتخابیه کاشان و آران و بیدگل

بیوگرافی (زندگینامه) دکتر افسانه جباری:

 افسانه جباری 

خواهر شهید امیر سرتیپ حمید جباری

سوابق تحصیلاتی :

1- داراي مدرک ديپلم علوم تجربي دبيرستان علامه محمد قزوینی ./

2-  دارای مدرک کارشناسی علوم اقتصادی گرایش کشاورزی از دانشگاه علامه طباطبائی ./

3-   دارای مدرک کارشناسی ارشد علوم اقتصادی گرایش توسعه اقتصادی و برنامه ریزی از دانشگاه آزاد اسلامی ./.

4-  دکتری علوم اقتصادی نفت و گاز گرایش حقوق و قراردادهای نفت و گاز دانشگاه آزاد اسلامی  ./.

دوره هاي تخصصی  :

1-  تحلیل های آماری با استفاده از نرم افزار  STATA   دانشگاه تهران  ./

2- کاربردی تحلیل مؤثر سرمایه گذاری با استفاده از نرم افزار  COMFAR  دانشگاه تهران ./.

3- اعتبارات اسنادی  (L/C)  ( مدیریت خرید و سفارشات - اصول اعتبارات اسنادی )./. 

سوابق اجرائی و مدیریتی دکتر افسانه جباری

 

1- خبرنگار و مدیر مسئول اقتصادی خبرگزاری بسیج پرس از سال 1396 تا کنون  ./.

2-  مدرس علوم اقتصادی شاهد و ایثارگران   ./

3-  مشاوره اقتصادی مدیرعامل شرکت مهندسی زیست محیطی دومان 1388- 1390 ./

4-  معاونت اقتصادی و مشاور مدیرعامل شرکت طرح و آرایش بلور 1397 تا کنون ./.

5-  بازرس انتخابات استانداری استان تهران 1392 ./.

دوره های آموزشی :

1- روزنامه نگاری مقدماتی و پیشرفته ./.

2- مبانی اینترنت قرارگاه مجازی سپاه محمدرسول الله ./.

3- خبرنگاری قرارگاه مجازی سپاه محمدرسول الله ./.

4- عکاسی قرارگاه مجازی سپاه محمدرسول الله ./.

5- آشنایی با امور انتخابات دفتر آموزش و پژوهش معاونت توسعه و مدیریت منابع انسانی استانداری تهران ./.

 

 

افتخارات دکتر افسانه جباری

مقالات :

 

1- The Impac Of The Crisis On Government Spending In The IRAN, 1392

2-  ارائه مقاله بصورت سخنرانی با عنوان استراتژي فرهنگ سازي در مديريت پسماند شهري مقاله برتر در همایش دانشگاه تهران ./.

3- ارائه مقاله بصورت سخنرانی با عنوان بررسي اقتصادي در استراتژي تفکيک از مبدا زباله خانگي مقاله برتر در همایش دانشگاه تهران./.

 

برنامه های دکتر افسانه جباری پس از انتخاب شدن

 

قسمتی از برنامه های افسانه جباری کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی کاشان و آران بیدگل

 

اینجانب به عنوان یک جوان انقلابی جبهه نرفته ولی از یک خانواده انقلابی و ایثارگر آمده ام به جنگ کسانی که  در کشور اسلامی عزیزمان فقط به فکر منافع شخصی خود هستند و بعد از انتخاب و اینکه به مقام ومنصبی رسیدند دیگر قشر محروم وآسیب پذیر را فراموش کرده وبه دنبال جبران هزینه های تبلیغاتی خود در زمان قبل از پیروزی هستند . باشد که خداوند بزرگ  یار ویاور ما بوده وبتوانیم با پشتیبانی شما مردم فهیم وبزرگوار شهرستان کاشان ، آران و بیدگل و حومه  را به  آنچه که باید باشد برسانیم . 

مقدمه: 

جايگاه مجلس شوراي اسلامي در نظام مقدس جمهوري اسلامي جايگاهي بس رفيع و شأنيت آن در قانون اساسي ، به عنوان منشور حاكميت در كشور عزيز اسلاميمان ، كلام گهربارامام امت (ره) و مقام معظم رهبري (زيدعزه) بسيار بلند مرتبه است. در اصل هفتاد ويكم قانون اساسي نيز در خصوص جايگاه مجلس چنين آمده است كه : مجلس شوراي اسلامي در عموم مسائل در حدود مقرر در قانون اساسي مي تواند قانون وضع كند . در اصل هفتاد وششم قانون اساسي اين صراحت وجود دارد كه مجلس شوراي اسلامي حق تحقيق و تفحص در تمام امور كشور را دارد.

معمار كبيرانقلاب حضرت امام خميني(ره) در خصوص جايگاه ويژه مجلس چنين مي فرمايد.«: مجلس در رأس همه امور واقع است. و يا مي فرمايد: «مجلس تنها مرجعي است كه براي يك ملت است». مجلس قوه مجتمع يك ملت است مركز همه قانونها و قدرت مجلس است مجلس از همه مقاماتي كه در يك كشور هست بالاتر است».

رهبر معظم انقلاب نيز در خصوص جايگاه رفيع مجلس شوراي اسلامي چنين فرموده اند : مجلس شوراي اسلامي جايي است كه اميد ملت ما به آن نقطه است اين مجلس براي ملت سنگر است ، اما سنگري در مقابل دشمنان ، در مقابل آمريكا ،‌در مقابل ضد انقلاب .

اهداف و برنامه ها :

1- تشكيل مجلسي مقتدر ، مؤثر و كارآمد ، با رويكرد برقراري حاكميت قانون و اهتمام به اجراي قانون اساسي و عدالت خواهی  .

2- تلاش براي تحقق حقوق مردم کاشان و آران و بیدگل در سند چشم انداز توسعه بيست ساله كشور با عنايت به رهنمود ها و تأكيدات مقام معظم رهبري .

3- تلاش در جهت بستر سازي قانوني براي رفاه اجتماعي و ارتقاء سطح معيشتي مردم خصوصاً اقشار محروم و آسيب پذير کاشان وحومه.

4- تلاش براي ايجاد زمينه شورای راهبردی شهرستان کاشان و آران و بیدگل  با لحاظ كردن حضور فعال نيروهاي متدين پیشکسوت ومتخصص جامعه جوانان از زن و مرد با تأكيد بر توانمند سازي آنان براي مشاوره ترسیم و تصمیم گیری در برنامه های راهبردی شهرکاشان آران بیدگل .

5- تلاش براي بستر سازي در خصوص ارتقاء سطح سلامت و آرامش جامعه از طرق: بهبود خدمات بهداشت عمومي ، درمان عمومي و تقويت نهادهاي اجتماع تشکیل صندوق های حمایت از زنان و کشاورزان و صنعت گران و تولیدکنندگان .

6- تلاش مداوم براي ارائه برنامه هايي كه بتواند تورم و گراني را مهار و مشكلات اشتغال ، مسكن و ازدواج جوانان را حل نمايد.

7- ارتقاء سطح زندگي و معيشت دهكهاي پايين جامعه با رويكرد توزيع عادلانه ثروت عمومي كشور ( باتوجه به برنامه استخراجی از بند 4 ).

8- تلاش براي شفاف سازي روابط اقتصادي به منظور ريشه كني مفاسد اقتصادي،جذب سرمایه ها و سرمایه گذران کاشانی و آران بیدگلی های عزیز ، بازنگري قوانين مختلف در حوزه هاي متعدد و تلاش درجهت حذف قوانين ضعيف ناكارآمد و موازي با هدف ارتقاء اعتماد عمومي امنیت در سرمایه گذاری به قانون و رفتار عمومي و عدالت منطبق بر قوانين مترقي كشور.

 9- حفاظت وصيانت از حقوق ملي در عرصه هاي بين المللي با عنايت به سه اصل مهم عزت، حكمت ومصلحت كه در عرصه سياست خارجي توسط مقام معظم رهبري مورد تأكيد قرار گرفته است .

10- عنايت به گسترش فرهنگ ديني و نهادينه شدن فضايل اخلاقي در جامعه و پيگيري مبادلات فرهنگي با ساير كشورها با رويكرد حفظ هويت ملي واسلامي .

11- معتقدم همه امور در سايه امنيت و آسايش عمومي به سرانجام خواهد رسيد. لذا ارتقاء ضريب امنيت اجتماعي و پيشگيري ازبسط و گسترش جرائم و نابساماني هاي امنيتي و اجتماعي را داراي اولويت ويژه ميدانم.همچنين معتقدم براي دفاع از كشور و آرمانهاي مردم رشيد ايران اسلامي الزاماً مي بايست توان دفاع ملي را افزايش داد تا هيچ كشوري فكر تجاوز به آب وخاك ما را در سر نپروراند.

12- حمايت از كار آفريني واشتغال زائی استفاده از ثروت ملي و نيروهاي انساني كارآمد در اين جهت و تقويت فعاليت هاي بخش تعاون شهری و روستایی از برنامه هاي كاري اينجانب خواهد بود ( البته با لحاظ بند 4 و 8  ).

13-ايجاد بستر و زمينه های اقتصادی مناسب براي جذب سرمايه هاي داخلي وخارجي به منظورايجاد كار و اشتغال وبكارگيري نيروهاي جوان در اين زمينه  .

14- تلاش براي ايجاد انضباط هر چه بيشتر اداري و فراهم آوردن زمينه هاي انجام امور مطالبات مردم در ادارات و سازمانها در حداقل زمان.

15 - حمايت از ورزشهاي عمومي و ورزشكاران عزيزبراي بالاتر بردن ضريب سلامت جسمي و رواني جامعه و توجه به ورزش بانوان، ورزشهاي قهرماني، ورزش افراد ميانسال و سالخوردگان با ايجاد پاركها و ميادين اختصاصي ايشان.

16- حمايت از صنايع داخلي و جلوگيري از ورود بي حدوحصر كالاهاي وارداتي براي حمايت از توليدات داخلي.  

17- تلاش براي كم كردن حجم مكاتبات اداري و سرعت بخشيدن به انجام امور مردم در ادارات و سازمانها با نگاه به ( طرح تحول نظام ادراي كشور )  و برنامه هاي هفتگانه اين نظام.

18- توجه به اصل مهم شايسته سالاري و پرهيز از تبارگرايي و توجه به اصل ثبات مديريت كارآمد و ايجاد هماهنگي منطقي بين مديران دستگاههاي اجرايي همكار براي تحقق اصل تعامل و همكاري بين بخشي.

19- تأكيد بر اصلاح مقررات استخدامي و حذف قوانين هم عرض ، مقررات خنثي ، ناكارامد و تضييع كننده حقوق شاغلين (كارگران و كارمندان) .

20- تأكيد و تلاش در راستاي برقراري نظم وانضباط اداري و ارزيابي از عملكرد دستگاههاي اجرايي با نگاه تخصصي و كارشناسانه و بهبود روشها براي جلب رضايت وتكريم ارباب رجوع و كاهش هزينه هاي مترتب بر موضوع.

21- تلاش تأكيد وپیگیری بر اجراي قانون خدمات كشوري و توجه ويژه به حقوق حقه فرهنگيان- بازنشستگان و....

22- تلاش در جهت توانمندسازي دختران و زنان روستايي با تأكيد بر ارتقاء سطح دانش ، بينش و مهارت آنان از طريق : گسترش آموزشهاي فني و حرفه اي ،‌ترويجي ، ايجاد مزارع نمايشي ،‌ ايجاد كارگاههاي كوچك توليدي و مشاغل مولد

23- تأكيد بر توسعه و گسترش NGO هاي بانوان با كاركرد هاي اجتماعي ، فرهنگي و اقتصادي

24- ايجاد و حمايت آموزشي و مشاوره اي از صندوق اعتبارات کاشان و آران و بیدگل در جهت حمایت روستاها.

25- تلاش در جهت هر چه توانمند كردن نهاد مردمي شوراي اسلامي شهر و روستا و تقويت شوراهاي فرادستي

26- تلاش براي جذب اعتبارات لازم در خصوص نو سازي مساكن بافت ها فرسوده شهر و روستايي و درنظرگرفتن تسهيلات قابل توجه بانكي با يارانه مناسب براي روستاييان با ضمانت زنجيره اي.

27- تلاش براي بهره مندي كشاورزان ، دامداران و باغداران محترم و تلاشگر براي استفاده از تسهيلات بانكي ارزان قيمت ، تأمين و در اختيار گذاشتن نهاده هاي كشاورزي ( كود و سموم مورد نياز) به ميزان كافي و از بين بردن بازار سياه كه آسيب اصلي آن به توليدكننده مي رسد.

28- تلاش براي توسعه بيمه محصولات كشاورزي و استفاده عموم كشاورزان از كمكهاي دولتي به هنگام بروزخسارت و برداشتن محدوديت هاي موجود در اين خصوص به نحوي كه همه محصولات زراعي و باغي تحت پوشش بيمه اي قرارگرفته و توليدكننده به هيچ وجه به هنگام بروزحوادث و خسارات آسيب نبيند.

29- وجود زمينهاي كشاورزي گسترده و باغات وسيع در شهرستان کاشان و آران و بیدگل محصولات زراعي و باغي نمونه و بعضاً بي نظير، ما را موظف مي نمايد تا در جهت حمايت هر چه بيشتر از توليد مکانیزه و افزايش توليد و قطع وابستگي اقتصادي به بيگانگان و حمايت از كشاورز و باغدار تمام تلاش خود را به كار بنديم.به اعتقاد من كشاورزي محور رشد كشور است وبايد براي افزايش توليد و رونق هرچه بيشتركشاورزي راههاي ممكن راطي كرد..

30- تلاش براي فراهم آوردن زمينه احساس امنيت در سرمايه گذاران محترم و حمايت از صاحبان صنايع و رفع قوانين محدود كننده و كاستن بروكراسي دست وپاگير براي ايجاد زمينه هاي مناسب سرمايه گذاري هر چه بيشتر با ايجاد تعامل بين مديران بنگاههاي اقتصادي و كارخانجات.

31 - پيگيري ساماندهي مناطق گردشگری از قبیل توریسم گردشی ،توریسم سلامت .

32- باعنايت بوجود سرمايه هاي بي حد مادي (ثروت عظيم كشور) ومعنوي (اراده هاي آهنين مردان وزنان غيرتمند كشور) ونيروي انساني فعال وكارآمدوجوان الزاماً بايد به سمت كارآفريني وايجاد اشتغال پايدار پيش برويم.

33- تلاش براي جذب اعتبارات ملي و استاني هر چه بيشتر براي رونق در امور عمراني حوزه انتخابيه.

34- تلاش مجدانه با توانمندي وجسارت و بدون وحشت از فشارهاي سياسي نسبت به تغییر شهرستان کاشان و آران و بیدگل به استان در جهت بالا بردن خدمت به آحاد مردم شريف کاشان و آران و بیدگل .

35- تلاش مستمر ومجدانه براي داشتن شورای راهبردی  فعال وكارآمددر شهرستان کاشان و آران و بیدگل .چراكه نبود ارتباط نزدیک بين نماينده و مردم موجب تضييع حقوق مردم مي گردد.همچنين به اعتقاد اینجانب بايد باهماهنگي وارتباط نزديك مسائل راپيگيري وتمشيت نمود.

و در پایان پايبندي به اصول وارزشها ونترسيدن ونهراسيدن از هر موضوع وفشار سياسي باتوانمندي لازم وجسارت انقلابي با حمایت مردم به دور از هرگونه حزب و جناحی سیاسی سریعاً قابل اجرا می باشد .

 

با آرزوی روزهای خوش برای تمامی مردم عزیز سرزمینم ایران

بخصوص مردم خونگرم کاشان و آران و بیدگل

افـسانه جـباری

 

معرفی کاشان و آران و بیدگل و فرصتها و تهدیدهای آن

شهرستان کاشان بزرگترین و پر جمعیت ترین شهرستان استان اصفهان پس از مرکز استان است که دارای چهار بخش (مرکزی، قمصر، نیاسر و برزک) بوده و دارای هفت شهر (کاشان، قمصر، نیاسر، جوشقان قالی، کامو و چوگان، برزک و مشکات) است. در نیمه دوم سال ۱۳۵۷ شهرستان کاشان از استان مرکزی جدا شد و به استان اصفهان ملحق گردید.
آران و بیدگل از شهرستان های استان اصفهان و در شمالی ترین نقطه آن واقع شده است. شهرستان آران و بیدگل از طریق دو جاده اصلی به کاشان و شبکه راه های اصلی کشور مرتبط می شود. مرکز این شهرستان شهر آران و بیدگل است.

جاذبه های فرهنگی و توریستی کاشان و آران و بیدگل