مجلس ایران دات كام

قوانین و مقررات سایت مجلس ایران

آخرین تغییرات: 24 شهریورماه 1398
کلیه کاربرانی که قصد عضویت، خرید خدمات ، تبلیغات و درج هر گونه مطلبی در سایت مجلس ایران دات کام را دارند، باید مفاد این توافق‌نامه را کامل مطالعه و سپس اقدام به عضویت و گرفتن خدمات از سایت کنند. عضویت در سایت و یا خرید هر خدماتی از آن به منزله مطالعه و قبول شرایط خرید و عضویت و قوانین و مقررات مربوطه است. همچنین سایر مواردی که در این صفحه به آنها پرداخته نشده، تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران می باشد.

قوانین و مقررات:

بند 1: اولین و مهمترین قانون سایت مجلس ایران دات كام، رعایت شفافیت و رقابت در فضای برابر و توأم با احترام و به دور از تخریب است. خط قرمز مالکین سایت نیز این قانون است، که به محض مشاهده ی هر گونه افترا، تخریب، قضاوت بدون سند و مدرک، و هر گونه توهین، بدون اعلام قبلی مطالب مربوطه از سایت برداشته می شود و به کاربر خاطی تذکر داده می شود و در صورت تکرار، کاربر مذکور فورا از سامانه حذف و تمامی اعتبار ایشان ضبط می گردد، و فرد یا افراد خاطی حق هرگونه اعتراض را از خود سلب می نمایند.

بند 2: افراد برای عضویت در سایت مجلس ایران دات کام و اخذ خدمات از آن باید به قسمت عضویت مراجعه کنند. در این مرحله با وارد کردن اطلاعات لازم اعم از نام و نام خانوادگی، کد ملی، تلفن همراه ، رمز عبور و آدرس پست الکترونیکی، عضویت اولیه انجام شده که با تایید شماره تلفن همراه، مراحل عضویت را تایید می کنند.
تبصره 1: تنها اشخاص حقیقی و ایرانی حق عضویت در سایت را دارند، و می بایست شماره تلفن همراه خویش را (که شماره همراه ایرانی از یکی از اپراتورهای داخلی می باشد) وارد و با ارسال پیامک صحت آنرا تایید نمایند.
تبصره 2: صرف عضویت در سایت دلیل بر قبول و پذیرش مفاد موافقتنامه بوده و خلاف آن به هیچ وجه پذیرفته نیست.
تبصره 3: کاربر باید رمز عبور و نام کاربری خود را حفظ نموده و چنانچه آن را فراموش کند، می‌تواند برای اخذ کلمه عبور جدید اقدام کند.
تبصره 4: کاربر باید آدرس پست الکترونیک خود را به همراه سایر اطلاعات درخواستی به‌طور صحیح اعلام نموده و مسئولیت ثبت اشتباه و یا خلاف واقع بر عهده شخص کاربر است.
تبصره 5: عضویت در سایت رایگان است.
تبصره 6: به دلیل آنکه در برخی از موارد احراز هویت خریدار از طریق نام و نام خانوادگی ارائه شده در سایت امکان‌پذیر است، مسئولیت هرگونه مغایرت مشخصات فوق با هویت واقعی عضو بر عهده خود افراد بوده و سایت هیچ‌گونه مسئولیتی نسبت به مغایرت‌های احتمالی ندارد.

بند 3: کاربر، مسئول حفظ و نگهداری تمام تلفن‌ها، سخت‌افزار کامپیوتر و سایر ابزار ضروری برای دسترسی و استفاده از این سایت و تمام هزینه‌های مرتبط به آن است و سایت مجلس ایران دات کام مسئول صدمات ناشی از ابزار کاربر نمی‌باشد.

بند 4: افراد بالای 18 سال تمام حقوق عضویت و انجام معامله (خرید) را در سایت دارند.
تبصره 1: عضویت برای افراد بین 15 تا 18 سال با اجازه ولی و یا قیم امکان‌پذیر و معتبر است. افراد زیر 15سال، حق عضویت در سایت را ندارند.
تبصره 2: رعایت حکم این ماده و صحت و سقم ارائه اطلاعات بر عهده کاربر (عضو) بوده و مالکین سایت هیچ‌گونه مسئولیتی در این خصوص ندارد.

بند 5: اختلال در سرویس اینترنت و یا هر رویدادی که باعث شود خدمات سایت به طور موقت یا دائمی قطع گردد و از حدود اختیارات مالکین سایت خارج باشد، موجب ایجاد حق برای کاربر نمی‌شود. همچنین سایت مجلس ایران دات کام مسئولیتی در قبال خرابی‌ها و یا عدم سرویس‌دهی به دلیل اختلال در سرویس اینترنت و سایر زیرساخت های مورد نیاز ندارد.

بند 6: زمانیکه به منظور تعمیرات دوره‌ای این سایت به‌طور موقت غیرقابل دسترس می‌شود، کاربران حق اعتراض ندارند.
تبصره 1: سایت مجلس ایران دات کام این حق را داشته که در هر زمان کلیه فعالیت‌های سایت را متوقف نموده و با پرداخت باقی مانده حساب اعضا کلیه فرآیندهای سایت و فعالیت‌های مربوطه را به‌طور دائمی متوقف نماید و کاربر عضو حق هیچگونه اعتراضی نسبت به این امر را ندارد.
بند 7: سایت مجلس ایران دات کام از کلیه اطلاعات کاربران عضو اعم از اطلاعات دریافتی و ارسالی، (Backup) تهیه نموده و از آن نگهداری می‌کند تا در صورت بروز هرگونه خطری برای یک نسخه، نسخه دیگر مصون بماند.

بند 8: منظور از عبارت سایت مجلس ایران دات کام در این توافق نامه و قوانین و مقررات، تمامی مدیران و مسئولین حقیقی سایت، و منظور از عبارت کاربر، عضو، و مشتری ، تمامی افراد حقیقی بازدیدکننده از سایت مجلس ایران دات کام می باشد که به هر نحوی (مشاهده، خرید خدمات، تبلیغات، درج مطلب) از سایت مجلس ایران دات کام استفاده می کنند، می باشد.

بند 9: ممکن است به اقتضای زمان و برخورد با قوانین و مقررات و محدودیتهای جدید، این صفحه به روز رسانی گردد، بنابراین کاربران موظف به مطالعه و پذیرش این تغییرات می باشند.


سیاست‏‌های رعایت حریم شخصی:

- سایت مجلس ایران دات كام به اطلاعات خصوصی اشخاصى که از خدمات سایت استفاده می‏‌کنند، احترام گذاشته و از آن محافظت می‏‌کند.
- سایت مجلس ایران دات كام متعهد می‏‌شود در حد توان از حریم شخصی شما دفاع کند و در این راستا، تکنولوژی مورد نیاز برای هرچه مطمئن‏‌تر و امن‏‌تر شدن استفاده شما از سایت را، توسعه دهد.
- در واقع با استفاده از خدمات سایت مجلس ایران دات كام ، شما رضایت خود را از این سیاست نشان می‏‌دهید.
- همه مطالب در دسترس از طریق هر یک از خدمات سرویس ایران ، شامل موارد قابل دانلود و کپی، داده‌ها و کلیه محتوای تولید شده توسط سایت مجلس ایران دات كام جزئی از اموال سایت مجلس ایران دات كام محسوب می‏‌شود و حق استفاده و نشر تمامی مطالب موجود و در دسترس در انحصار سایت مجلس ایران دات كام است و هرگونه استفاده بدون کسب مجوز کتبی، حق پیگرد قانونی را برای سایت مجلس ایران دات كام محفوظ می‏‌دارد.
- اسکریپت‌ها، و اسامی خدمات قابل ارائه از طریق هر یک از خدمات ایجاد شده توسط سایت مجلس ایران دات كام و علائم تجاری ثبت شده نیز در انحصار سایت مجلس ایران دات كام است و هر گونه استفاده با مقاصد تجاری پیگرد قانونی دارد. کاربران مجاز به بهره‌‏برداری و استفاده از هر گونه مشتقات وب‏‌سایت و یا هر یک از خدمات و یا مطالب، دانلود یا کپی کردن اطلاعات با مقاصد تجاری، هر گونه استفاده از داده کاوی، روبات، یا روش‌‏های مشابه مانند جمع آوری داده‌‏ها و ابزارهای استخراج نیستند و کلیه این حقوق به صراحت برای سایت مجلس ایران دات كام محفوظ است.