مجلس ایران دات كام
حوزه زاهدان

حوزه انتخابیه زاهدان

درباره حوزه انتخابیه زاهدان

تعداد کرسی: دو کرسی

کاندیداهای پر طرفدار حوزه زاهدان

کاندیداهای احتمالی حوزه زاهدان

حوزه زاهدان

زاهدان شهرستان زاهدان از توابع استان سیستان و بلوچستان است مرکز آن شهر زاهدان است. این شهرستان در محدوده بلوچستان از استان سیستان و بلوچستان و در جنوب شرقی کشور ایران قرار دارد. شهر زاهدان مرکز این شهرستان است.
زاهدان تا قبل از دوره پهلوی روستایی به نام دزآب بود.دزآپ کلمه ای به زبان بلوچی است که از دز+آپ تشکیل شده است. آپ معادل آب در فارسی است. دزآب به معنی فرورفتن آب در مسیر و بالا آمدن مجدد آن است. بعدها توسط رضاشاه با توجه به وجود خرابه های تاریخی شهری به همین نام در اطراف دزآپ زاهدان نام گرفت.
حوزه زاهدان یکی از پر شورترین حوزه های انتخابیه در انتخابات مجلس است. تبلیغات انتخاباتی در این حوزه در موعد قانونی برگزار می شود و کاندیداهای حوزه زاهدان پس از ثبت نام در وزارت کشور (یا فرمانداریها) و تایید صلاحیت، به تبلیغات می پردازند. کاندیداهای احتمالی انتخابات مجلس یازدهم ( انتخابات مجلس 98 ) می توانند با ثبت نام در سایت مجلس ایران، از خدمات سایت اعم از معرفی (بیوگرافی کاندیدا، سوابق مدیریتی و اجرایی، برنامه های کاندیدا وغیره) ، ارتباط با کاندیدا ، اعلام طرفداری برای اطلاع رسانی به مردم شریف حوزه انتخابیه زاهدان استفاده کنند.حوزه زاهدان دارای دو کرسی یا صندلی در مجلس شورای اسلامی می باشد. انتخابات زاهدان در هر دوره انتخابات از مشارکت بالای مردم برخوردار است و امید می رود در انتخابات مجلس 98 یا همان انتخابات مجلس یازدهم مشارکت بالایی با فعالیت تبلیغات انتخاباتی کاندیداهای زاهدان داشته باشد.

تازه های زاهدان در مجلس

نظرات مردم زاهدان

مردم شریف حوزه انتخابیه زاهدان، می توانید در این قسمت نظرات و پیشنهادات، مشکلات و دغدغه های خود را در مورد زاهدان و انتظارات خود از کاندیداهای زاهدان بنویسید تا نمایندگان شما در مجلس یازدهم به این مسایل توجه بیشتری داشته باشند.