مجلس ایران دات كام
حوزه زاهدان

حوزه انتخابیه زاهدان

درباره حوزه انتخابیه زاهدان

تعداد کرسی: دو کرسی

کاندیداهای پر طرفدار حوزه زاهدان

کاندیداهای حوزه زاهدان

تبلیغات انتخاباتی
تبلیغات انتخاباتی

حوزه زاهدان

زاهدان شهرستان زاهدان از توابع استان سیستان و بلوچستان است مرکز آن شهر زاهدان است. این شهرستان در محدوده بلوچستان از استان سیستان و بلوچستان و در جنوب شرقی کشور ایران قرار دارد. شهر زاهدان مرکز این شهرستان است.
زاهدان تا قبل از دوره پهلوی روستایی به نام دزآب بود.دزآپ کلمه ای به زبان بلوچی است که از دز+آپ تشکیل شده است. آپ معادل آب در فارسی است. دزآب به معنی فرورفتن آب در مسیر و بالا آمدن مجدد آن است. بعدها توسط رضاشاه با توجه به وجود خرابه های تاریخی شهری به همین نام در اطراف دزآپ زاهدان نام گرفت.
حوزه زاهدان یکی از پر شورترین حوزه های انتخابیه در انتخابات مجلس است. تبلیغات انتخاباتی در این حوزه در موعد قانونی برگزار می شود و کاندیداهای حوزه زاهدان پس از ثبت نام در وزارت کشور (یا فرمانداریها) و تایید صلاحیت، به تبلیغات می پردازند. کاندیداهای انتخابات مجلس یازدهم ( انتخابات مجلس 98 ) می توانند با ثبت نام در سایت مجلس ایران، از خدمات سایت اعم از معرفی (بیوگرافی کاندیدا، سوابق مدیریتی و اجرایی، برنامه های کاندیدا وغیره) ، ارتباط با کاندیدا ، اعلام طرفداری برای اطلاع رسانی به مردم شریف حوزه انتخابیه زاهدان استفاده کنند.حوزه زاهدان دارای دو کرسی یا صندلی در مجلس شورای اسلامی می باشد. انتخابات زاهدان در هر دوره انتخابات از مشارکت بالای مردم برخوردار است و امید می رود در انتخابات مجلس 98 یا همان انتخابات مجلس یازدهم مشارکت بالایی با فعالیت تبلیغات انتخاباتی کاندیداهای زاهدان داشته باشد. تایید صلاحیت شده های قطعی زاهدان را در تایید صلاحیت زاهدان مجلس یازدهم دنبال کنید. تایید صلاحیت قطعی مجلس 98

تازه های زاهدان در مجلس

نظرات مردم زاهدان

مردم شریف حوزه انتخابیه زاهدان، می توانید در این قسمت نظرات و پیشنهادات، مشکلات و دغدغه های خود را در مورد زاهدان و انتظارات خود از کاندیداهای زاهدان بنویسید تا نمایندگان شما در مجلس یازدهم به این مسایل توجه بیشتری داشته باشند.
زینب وزهرا:

سلام لطفا درباره مسکن ملی و.بنگاههایی که قیمت اجاره های آن چنانی به صاحب خانه ها میدهند.وبه فکر مستاجرین نیستن رسیدگی شود


مدیر سایت:

دوست بزرگوار ، اطلاعات حوزه از دانشنامه هایی چون ویکی پدیا در مورد زاهدان گرفته شده و خدای ناکرده قصد بی احترامی و جسارت به تاریخ و فرهنگ و تمدن غنی سیستان و بلوچستان ، و مردم بزرگوار و عزیزمان در این خطه نبوده و از شما و دیگر عزیزان بابت چنین اشتباهاتی عذرخواهی می کنیم.


معادی:

دلیل‌نام گذاری دزداپ به زاهدان مطلب شمامبنی بردلیل‌مخروب های تاریخی اطراف شهربهیچ عنوان درست وقابل پذیرش‌نیست!؟ازانجایکه لباس محلی مردم بلوچ لباس زاهدان موردتوجه رضاشاه قرارمی گیرددزاپ رابعنوان زاهدان نام گزاری‌می کنند!!


محمدرضا عابدی:

سلام اطلاع رسانی حوزه انتخابی سیستان بلوچستان در باره رزومه وفعالیتهای نامزدهای مجلس خیلی اندک تقریبا هیچ است