مجلس ایران دات كام
حوزه زابل، زهک، هیرمند، نیمروز و هامون

حوزه انتخابیه زابل، زهک، هیرمند، نیمروز و هامون

درباره حوزه انتخابیه زابل، زهک، هیرمند، نیمروز و هامون

تعداد کرسی: دو کرسی

کاندیداهای پر طرفدار حوزه زابل، زهک، هیرمند، نیمروز و هامون

کاندیداهای حوزه زابل، زهک، هیرمند، نیمروز و هامون

توجه: لطفا اگر کاندیدای حوزه انتخابیه زابل، زهک، هیرمند، نیمروز و هامون که می شناسید هنوز در سایت ثبت نام نکرده اند، به ایشان اطلاع دهید.
تبلیغات انتخاباتی
تبلیغات انتخاباتی

حوزه زابل، زهک، هیرمند، نیمروز و هامون

شهرستان زابل یکی از شهرستان های استان سیستان و بلوچستان در جنوب شرقی ایران است. مرکز این شهرستان شهر زابل است. این منطقه در قدیم نیز جزء مهمی از ایران بزرگ بوده است که در شاهنامه فردوسی به نام زابلستان نیز یاد شده است. دریاچه هامون که بزرگ ترین دریاچه آب شیرین در ایران است، در این شهرستان واقع شده است. جمعیت این شهرستان بر طبق سرشماری سال ۱۳۹۷، برابر با ۳۲۹٬۳۱۷ نفر بوده است.
شهرستان زهک در شمال استان قرار دارد. این شهرستان دارای ۲۰۳ آبادی است. آب و هوای شهرستان زهک گرم و خشک است و از منابع آبی شهرستان می توان به رودخانه هیرمند، دریاچه هامون و چاه نیمه اشاره نمود. عمده ترین محصولات کشاورزی شهرستان زهک هندوانه، خربزه، گندم، جو، گوجه، خیار و انگور یاقوتی است.
هیرمند به مرکزیت دوست محمد در استان سیستان و بلوچستان قرار دارد. جمعیت کل شهرستان طبق سرشماری سال ۱۳۸۵، برابر با ۷۴۲۷۳ نفر بوده است.
شهرستان هامون یکی از شهرستان های استان سیستان و بلوچستان در شمال شرق استان است. مرکز این شهرستان شهر محمدآباد است که جمعیتی بالغ بر ۲۶۸۱نفر(۱۳۹۰)است.

حوزه زابل، زهک، هیرمند، نیمروز و هامون یکی از پر شورترین حوزه های انتخابیه در انتخابات مجلس است. تبلیغات انتخاباتی در این حوزه در موعد قانونی برگزار می شود و کاندیداهای حوزه زابل، زهک، هیرمند، نیمروز و هامون پس از ثبت نام در وزارت کشور (یا فرمانداریها) و تایید صلاحیت، به تبلیغات می پردازند. کاندیداهای انتخابات مجلس دوازدهم ( انتخابات مجلس 1402 ) می توانند با ثبت نام در سایت مجلس ایران، از خدمات سایت اعم از معرفی (بیوگرافی کاندیدا، سوابق مدیریتی و اجرایی، برنامه های کاندیدا وغیره) ، ارتباط با کاندیدا ، اعلام طرفداری برای اطلاع رسانی به مردم شریف حوزه انتخابیه زابل، زهک، هیرمند، نیمروز و هامون استفاده کنند.حوزه زابل، زهک، هیرمند، نیمروز و هامون دارای دو کرسی یا صندلی در مجلس شورای اسلامی می باشد. انتخابات زابل، زهک، هیرمند، نیمروز و هامون در هر دوره انتخابات از مشارکت بالای مردم برخوردار است و امید می رود در انتخابات مجلس 1402 یا همان انتخابات مجلس دوازدهم مشارکت بالایی با فعالیت تبلیغات انتخاباتی کاندیداهای زابل، زهک، هیرمند، نیمروز و هامون داشته باشد. تایید صلاحیت شده های قطعی زابل، زهک، هیرمند، نیمروز و هامون را در تایید صلاحیت زابل، زهک، هیرمند، نیمروز و هامون مجلس دوازدهم دنبال کنید. تایید صلاحیت قطعی مجلس 1402

تازه های زابل، زهک، هیرمند، نیمروز و هامون در مجلس

نظرات مردم زابل، زهک، هیرمند، نیمروز و هامون

مردم شریف حوزه انتخابیه زابل، زهک، هیرمند، نیمروز و هامون، می توانید در این قسمت نظرات و پیشنهادات، مشکلات و دغدغه های خود را در مورد زابل، زهک، هیرمند، نیمروز و هامون و انتظارات خود از کاندیداهای زابل، زهک، هیرمند، نیمروز و هامون بنویسید تا نمایندگان شما در مجلس دوازدهم به این مسایل توجه بیشتری داشته باشند.
یوسف‌کول:

سلام شمافقط‌به‌فکراب‌باشید‌که‌سیستان‌مرده‌اگرمسله‌اب‌حل‌شود‌بقیه‌مشکلات‌به‌خودی‌خودحل‌میشود‌وکار‌وکسب‌همه‌روبرا‌میشودتشکر