مجلس ایران دات كام
حوزه مسیحیان ارمنی جنوب ایران

حوزه انتخابیه مسیحیان ارمنی جنوب ایران

درباره حوزه انتخابیه مسیحیان ارمنی جنوب ایران

تعداد کرسی: یک کرسی
جنوب ایران

کاندیداهای پر طرفدار حوزه مسیحیان ارمنی جنوب ایران

کاندیداهای حوزه مسیحیان ارمنی جنوب ایران

توجه: لطفا اگر کاندیدای حوزه انتخابیه مسیحیان ارمنی جنوب ایران که می شناسید هنوز در سایت ثبت نام نکرده اند، به ایشان اطلاع دهید.
تبلیغات انتخاباتی
تبلیغات انتخاباتی

حوزه مسیحیان ارمنی جنوب ایران

پیوند ارامنه و ایرانیان به گذشته های باستانی بر می گردد. درست از آغاز تاریخ ایران، زیرا که ارامنه از خانواده بزرگ هندواروپایی هستند.
حوزه انتخاباتی مسیحیان ارمنی جنوب یکی از حوزه های اقلیت های دینی برای انتخابات مجلس شورای اسلامی است. این حوزه به مرکزیت اصفهان، یک نماینده دارد. طبق اصل ۶۴ قانون اساسی، زرتشتیان و کلیمیان هر کدام یک نماینده و مسیحیان آشوری و کلدانی مجموعاً یک نمایند و مسیحیان ارمنی جنوب و شمال هرکدام یک نماینده انتخاب می کنند.
حوزه مسیحیان ارمنی جنوب ایران یکی از پر شورترین حوزه های انتخابیه در انتخابات مجلس است. تبلیغات انتخاباتی در این حوزه در موعد قانونی برگزار می شود و کاندیداهای حوزه مسیحیان ارمنی جنوب ایران پس از ثبت نام در وزارت کشور (یا فرمانداریها) و تایید صلاحیت، به تبلیغات می پردازند. کاندیداهای انتخابات مجلس دوازدهم ( انتخابات مجلس 1402 ) می توانند با ثبت نام در سایت مجلس ایران، از خدمات سایت اعم از معرفی (بیوگرافی کاندیدا، سوابق مدیریتی و اجرایی، برنامه های کاندیدا وغیره) ، ارتباط با کاندیدا ، اعلام طرفداری برای اطلاع رسانی به مردم شریف حوزه انتخابیه مسیحیان ارمنی جنوب ایران استفاده کنند.حوزه مسیحیان ارمنی جنوب ایران دارای یک کرسی یا صندلی در مجلس شورای اسلامی می باشد. انتخابات مسیحیان ارمنی جنوب ایران در هر دوره انتخابات از مشارکت بالای مردم برخوردار است و امید می رود در انتخابات مجلس 1402 یا همان انتخابات مجلس دوازدهم مشارکت بالایی با فعالیت تبلیغات انتخاباتی کاندیداهای مسیحیان ارمنی جنوب ایران داشته باشد. تایید صلاحیت شده های قطعی مسیحیان ارمنی جنوب ایران را در تایید صلاحیت مسیحیان ارمنی جنوب ایران مجلس دوازدهم دنبال کنید. تایید صلاحیت قطعی مجلس 1402

تازه های مسیحیان ارمنی جنوب ایران در مجلس

نظرات مردم مسیحیان ارمنی جنوب ایران

مردم شریف حوزه انتخابیه مسیحیان ارمنی جنوب ایران، می توانید در این قسمت نظرات و پیشنهادات، مشکلات و دغدغه های خود را در مورد مسیحیان ارمنی جنوب ایران و انتظارات خود از کاندیداهای مسیحیان ارمنی جنوب ایران بنویسید تا نمایندگان شما در مجلس دوازدهم به این مسایل توجه بیشتری داشته باشند.