مجلس ایران دات كام
حوزه سراوان، سیب و سوران و مهرستان

حوزه انتخابیه سراوان، سیب و سوران و مهرستان

درباره حوزه انتخابیه سراوان، سیب و سوران و مهرستان

تعداد کرسی: یک کرسی

کاندیداهای پر طرفدار حوزه سراوان، سیب و سوران و مهرستان

کاندیداهای احتمالی حوزه سراوان، سیب و سوران و مهرستان

توجه: لطفا اگر کاندیدای حوزه انتخابیه سراوان، سیب و سوران و مهرستان که می شناسید هنوز در سایت ثبت نام نکرده اند، به ایشان اطلاع دهید.

حوزه سراوان، سیب و سوران و مهرستان

سَراوان یکی از شهرستان های استان سیستان و بلوچستان ایران است. مرکز این شهرستان، شهر سراوان است. این شهرستان در شرقی ترین نقطهٔ کشور واقع است و به زادگاه خورشید ایران شهرت دارد. وجود نخلستان های بسیار زیبا و سرسبزو آثار تاریخی مثل مسجد جامع دزک با قدمت هزار ساله و بیش از ۵۰ سنگ نگاره شناسایی شدهٔ باستانی در شهرستان سراوان باعث شده است که این شهرستان، لقب سرزمین نخل و نگاره را به خود اختصاص دهد.
شهرستان سیب و سوران به مرکزیت سوران در استان سیستان و بلوچستان قرار دارد. جمعیت کل شهرستان طبق سرشماری سال ۱۳۸۵، برابر با ۶۱۵۰۷ نفر بوده است.
مهرستان یکی از شهرستان های استان سیستان و بلوچستان ایران است. مرکز این شهرستان، شهر مهرستان است. بر طبق سرشماری عمومی نفوس و مسکن (۱۳۹۵) جمعیت این شهرستان ۷۰٫۵۷۹ نفر (در ۱۷٫۴۰۷ خانوار) بوده است. مهرستانی ها بلوچ هستند و به زبان بلوچی سخن می گویند.
حوزه سراوان، سیب و سوران و مهرستان یکی از پر شورترین حوزه های انتخابیه در انتخابات مجلس است. تبلیغات انتخاباتی در این حوزه در موعد قانونی برگزار می شود و کاندیداهای حوزه سراوان، سیب و سوران و مهرستان پس از ثبت نام در وزارت کشور (یا فرمانداریها) و تایید صلاحیت، به تبلیغات می پردازند. کاندیداهای احتمالی انتخابات مجلس یازدهم ( انتخابات مجلس 98 ) می توانند با ثبت نام در سایت مجلس ایران، از خدمات سایت اعم از معرفی (بیوگرافی کاندیدا، سوابق مدیریتی و اجرایی، برنامه های کاندیدا وغیره) ، ارتباط با کاندیدا ، اعلام طرفداری برای اطلاع رسانی به مردم شریف حوزه انتخابیه سراوان، سیب و سوران و مهرستان استفاده کنند.حوزه سراوان، سیب و سوران و مهرستان دارای یک کرسی یا صندلی در مجلس شورای اسلامی می باشد. انتخابات سراوان، سیب و سوران و مهرستان در هر دوره انتخابات از مشارکت بالای مردم برخوردار است و امید می رود در انتخابات مجلس 98 یا همان انتخابات مجلس یازدهم مشارکت بالایی با فعالیت تبلیغات انتخاباتی کاندیداهای سراوان، سیب و سوران و مهرستان داشته باشد.

تازه های سراوان، سیب و سوران و مهرستان در مجلس

نظرات مردم سراوان، سیب و سوران و مهرستان

مردم شریف حوزه انتخابیه سراوان، سیب و سوران و مهرستان، می توانید در این قسمت نظرات و پیشنهادات، مشکلات و دغدغه های خود را در مورد سراوان، سیب و سوران و مهرستان و انتظارات خود از کاندیداهای سراوان، سیب و سوران و مهرستان بنویسید تا نمایندگان شما در مجلس یازدهم به این مسایل توجه بیشتری داشته باشند.