مجلس ایران دات كام
حوزه قوچان و فاروج

حوزه انتخابیه قوچان و فاروج

درباره حوزه انتخابیه قوچان و فاروج

تعداد کرسی: یک کرسی

کاندیداهای پر طرفدار حوزه قوچان و فاروج

کاندیداهای احتمالی حوزه قوچان و فاروج

حوزه قوچان و فاروج

قوچان از شهرستان های شمالی استان خراسان رضوی است. مرکز این شهرستان شهر قوچان است. باجگیران دیگر شهر آن است. طبق آمارگیری سال ۱۳۹۵، جمعیت این شهرستان ۱۷۴٬۴۹۵ نفر برآورد شده است.
فاروج نیز از شهرستانهای استان خراسان شمالی است که در سال ۱۳۹۵، تعداد ۶۰٬۳۶۴ نفر جمعیت داشته است از فاروج به عنوان پایتخت آجیل ایران یاد می شود. بیشتر جمعیت این شهر را کردهای کرمانج، ترک ها و فارسها یا همان تاجیک و تات تشکیل می دهند.
حوزه قوچان و فاروج یکی از پر شورترین حوزه های انتخابیه در انتخابات مجلس است. تبلیغات انتخاباتی در این حوزه در موعد قانونی برگزار می شود و کاندیداهای حوزه قوچان و فاروج پس از ثبت نام در وزارت کشور (یا فرمانداریها) و تایید صلاحیت، به تبلیغات می پردازند. کاندیداهای احتمالی انتخابات مجلس یازدهم ( انتخابات مجلس 98 ) می توانند با ثبت نام در سایت مجلس ایران، از خدمات سایت اعم از معرفی (بیوگرافی کاندیدا، سوابق مدیریتی و اجرایی، برنامه های کاندیدا وغیره) ، ارتباط با کاندیدا ، اعلام طرفداری برای اطلاع رسانی به مردم شریف حوزه انتخابیه قوچان و فاروج استفاده کنند.حوزه قوچان و فاروج دارای یک کرسی یا صندلی در مجلس شورای اسلامی می باشد. انتخابات قوچان و فاروج در هر دوره انتخابات از مشارکت بالای مردم برخوردار است و امید می رود در انتخابات مجلس 98 یا همان انتخابات مجلس یازدهم مشارکت بالایی با فعالیت تبلیغات انتخاباتی کاندیداهای قوچان و فاروج داشته باشد.

تازه های قوچان و فاروج در مجلس