مجلس ایران دات كام
حوزه پیرانشهر و سردشت

حوزه انتخابیه پیرانشهر و سردشت

درباره حوزه انتخابیه پیرانشهر و سردشت

تعداد کرسی: یک کرسی

کاندیداهای پر طرفدار حوزه پیرانشهر و سردشت

کاندیداهای حوزه پیرانشهر و سردشت

توجه: لطفا اگر کاندیدای حوزه انتخابیه پیرانشهر و سردشت که می شناسید هنوز در سایت ثبت نام نکرده اند، به ایشان اطلاع دهید.
تبلیغات انتخاباتی
تبلیغات انتخاباتی

حوزه پیرانشهر و سردشت

شهرستان پیرانشهر از شهرستانهای استان آذربایجان غربی در شمال غربی ایران است. مرکز این شهرستان، شهر پیرانشهر است. گردکشانه دیگر شهر آن است. روستاهای پسوه، شین آباد، دربکه و جلدیان از گردکشانه بیشتر جمعیت دارند اما به صورت رسمی هنوز شهر نشده اند. به لحاظ تقسیم بندی مناطق کردستان، جزء منطقه مکریان می باشد. بر اساس آمار سال ۱۳۹۰ جمعیت این شهرستان ۱۲۳٬۶۳۹ نفر است.
شهرستان سردشت یکی از شهرستان های مرزی و کردنشین استان آذربایجان غربی است که در جنوب غربی این استان و امتداد جنوبی ارومیه قرار دارد و با شمال کشور عراق و اقلیم کردستان عراق همسایه است. مرکز این شهرستان، شهر سردشت بوده و مردم این شهرستان کردزبان می باشند و با با لهجه سورانی موکریانی صحبت می کنند.
حوزه پیرانشهر و سردشت یکی از پر شورترین حوزه های انتخابیه در انتخابات مجلس است. تبلیغات انتخاباتی در این حوزه در موعد قانونی برگزار می شود و کاندیداهای حوزه پیرانشهر و سردشت پس از ثبت نام در وزارت کشور (یا فرمانداریها) و تایید صلاحیت، به تبلیغات می پردازند. کاندیداهای انتخابات مجلس دوازدهم ( انتخابات مجلس 1402 ) می توانند با ثبت نام در سایت مجلس ایران، از خدمات سایت اعم از معرفی (بیوگرافی کاندیدا، سوابق مدیریتی و اجرایی، برنامه های کاندیدا وغیره) ، ارتباط با کاندیدا ، اعلام طرفداری برای اطلاع رسانی به مردم شریف حوزه انتخابیه پیرانشهر و سردشت استفاده کنند.حوزه پیرانشهر و سردشت دارای یک کرسی یا صندلی در مجلس شورای اسلامی می باشد. انتخابات پیرانشهر و سردشت در هر دوره انتخابات از مشارکت بالای مردم برخوردار است و امید می رود در انتخابات مجلس 1402 یا همان انتخابات مجلس دوازدهم مشارکت بالایی با فعالیت تبلیغات انتخاباتی کاندیداهای پیرانشهر و سردشت داشته باشد. تایید صلاحیت شده های قطعی پیرانشهر و سردشت را در تایید صلاحیت پیرانشهر و سردشت مجلس دوازدهم دنبال کنید. تایید صلاحیت قطعی مجلس 1402

تازه های پیرانشهر و سردشت در مجلس

نظرات مردم پیرانشهر و سردشت

مردم شریف حوزه انتخابیه پیرانشهر و سردشت، می توانید در این قسمت نظرات و پیشنهادات، مشکلات و دغدغه های خود را در مورد پیرانشهر و سردشت و انتظارات خود از کاندیداهای پیرانشهر و سردشت بنویسید تا نمایندگان شما در مجلس دوازدهم به این مسایل توجه بیشتری داشته باشند.
ابراهیم:

انتظار عموم مردم پیرانشهر و سردشت چیزی نیست جز راستگویی وندادن وعده های دروغین...