مجلس ایران دات كام
حوزه پیرانشهر و سردشت

حوزه انتخابیه پیرانشهر و سردشت

درباره حوزه انتخابیه پیرانشهر و سردشت

تعداد کرسی: یک کرسی

کاندیداهای پر طرفدار حوزه پیرانشهر و سردشت

کاندیداهای احتمالی حوزه پیرانشهر و سردشت

توجه: لطفا اگر کاندیدای حوزه انتخابیه پیرانشهر و سردشت که می شناسید هنوز در سایت ثبت نام نکرده اند، به ایشان اطلاع دهید.

حوزه پیرانشهر و سردشت

شهرستان پیرانشهر از شهرستانهای استان آذربایجان غربی در شمال غربی ایران است. مرکز این شهرستان، شهر پیرانشهر است. گردکشانه دیگر شهر آن است. روستاهای پسوه، شین آباد، دربکه و جلدیان از گردکشانه بیشتر جمعیت دارند اما به صورت رسمی هنوز شهر نشده اند. به لحاظ تقسیم بندی مناطق کردستان، جزء منطقه مکریان می باشد. بر اساس آمار سال ۱۳۹۰ جمعیت این شهرستان ۱۲۳٬۶۳۹ نفر است.
شهرستان سردشت یکی از شهرستان های مرزی و کردنشین استان آذربایجان غربی است که در جنوب غربی این استان و امتداد جنوبی ارومیه قرار دارد و با شمال کشور عراق و اقلیم کردستان عراق همسایه است. مرکز این شهرستان، شهر سردشت بوده و مردم این شهرستان کردزبان می باشند و با با لهجه سورانی موکریانی صحبت می کنند.
حوزه پیرانشهر و سردشت یکی از پر شورترین حوزه های انتخابیه در انتخابات مجلس است. تبلیغات انتخاباتی در این حوزه در موعد قانونی برگزار می شود و کاندیداهای حوزه پیرانشهر و سردشت پس از ثبت نام در وزارت کشور (یا فرمانداریها) و تایید صلاحیت، به تبلیغات می پردازند. کاندیداهای احتمالی انتخابات مجلس یازدهم ( انتخابات مجلس 98 ) می توانند با ثبت نام در سایت مجلس ایران، از خدمات سایت اعم از معرفی (بیوگرافی کاندیدا، سوابق مدیریتی و اجرایی، برنامه های کاندیدا وغیره) ، ارتباط با کاندیدا ، اعلام طرفداری برای اطلاع رسانی به مردم شریف حوزه انتخابیه پیرانشهر و سردشت استفاده کنند.حوزه پیرانشهر و سردشت دارای یک کرسی یا صندلی در مجلس شورای اسلامی می باشد. انتخابات پیرانشهر و سردشت در هر دوره انتخابات از مشارکت بالای مردم برخوردار است و امید می رود در انتخابات مجلس 98 یا همان انتخابات مجلس یازدهم مشارکت بالایی با فعالیت تبلیغات انتخاباتی کاندیداهای پیرانشهر و سردشت داشته باشد.

تازه های پیرانشهر و سردشت در مجلس

نظرات مردم پیرانشهر و سردشت

مردم شریف حوزه انتخابیه پیرانشهر و سردشت، می توانید در این قسمت نظرات و پیشنهادات، مشکلات و دغدغه های خود را در مورد پیرانشهر و سردشت و انتظارات خود از کاندیداهای پیرانشهر و سردشت بنویسید تا نمایندگان شما در مجلس یازدهم به این مسایل توجه بیشتری داشته باشند.