مجلس ایران دات كام
حوزه ارومیه

حوزه انتخابیه ارومیه

درباره حوزه انتخابیه ارومیه

تعداد کرسی: سه کرسی

کاندیداهای پر طرفدار حوزه ارومیه

کاندیداهای حوزه ارومیه

توجه: لطفا اگر کاندیدای حوزه انتخابیه ارومیه که می شناسید هنوز در سایت ثبت نام نکرده اند، به ایشان اطلاع دهید.
تبلیغات انتخاباتی
تبلیغات انتخاباتی

حوزه ارومیه

شهرستان ارومیه به مرکزیت کلانشهر ارومیه با جمعیتی بالغ بر ۱٬۰۴۰٬۵۶۵ نفر در استان آذربایجان غربی در شمال غرب ایران واقع شده است. ارومیه در گذشته چیچست نام داشت و در طول تاریخ یکی از آبادترین و در عین حال از پرحادثه ترین شهرهای آذربایجان شناخته می شود. به دلیل موقعیت ویژه شهرستان و قرار گرفتن در محل تلاقی و معبر منطقه قفقاز، ارمنستان، آسیای صغیر و بین النهرین، تحولات تاریخی مختلف به خود دیده است. اکثریت جمعیت شهرستان را ترک های آذربایجانی و عده ای را نیز کردها و مسیحیان آشوری و ارمنی تشکیل می دهند. زبان های رایج در میان مردم شهرستان ارومیه علاوه بر ترکی آذربایجانی عبارت است از :کردی و درصدی هم ارمنی و آشوری.
حوزه ارومیه یکی از پر شورترین حوزه های انتخابیه در انتخابات مجلس است. تبلیغات انتخاباتی در این حوزه در موعد قانونی برگزار می شود و کاندیداهای حوزه ارومیه پس از ثبت نام در وزارت کشور (یا فرمانداریها) و تایید صلاحیت، به تبلیغات می پردازند. کاندیداهای انتخابات مجلس دوازدهم ( انتخابات مجلس 1402 ) می توانند با ثبت نام در سایت مجلس ایران، از خدمات سایت اعم از معرفی (بیوگرافی کاندیدا، سوابق مدیریتی و اجرایی، برنامه های کاندیدا وغیره) ، ارتباط با کاندیدا ، اعلام طرفداری برای اطلاع رسانی به مردم شریف حوزه انتخابیه ارومیه استفاده کنند.حوزه ارومیه دارای سه کرسی یا صندلی در مجلس شورای اسلامی می باشد. انتخابات ارومیه در هر دوره انتخابات از مشارکت بالای مردم برخوردار است و امید می رود در انتخابات مجلس 1402 یا همان انتخابات مجلس دوازدهم مشارکت بالایی با فعالیت تبلیغات انتخاباتی کاندیداهای ارومیه داشته باشد. تایید صلاحیت شده های قطعی ارومیه را در تایید صلاحیت ارومیه مجلس دوازدهم دنبال کنید. تایید صلاحیت قطعی مجلس 1402

تازه های ارومیه در مجلس

نظرات مردم ارومیه

مردم شریف حوزه انتخابیه ارومیه، می توانید در این قسمت نظرات و پیشنهادات، مشکلات و دغدغه های خود را در مورد ارومیه و انتظارات خود از کاندیداهای ارومیه بنویسید تا نمایندگان شما در مجلس دوازدهم به این مسایل توجه بیشتری داشته باشند.
عادل اعظم انهر:

با سلام و تشکر
لطفا در سایت ، نظرات امام امت ـ رضوان الله تعالی علیه ـ و مقام معظم رهبری ، راجع به کاندیدای اصلح را نیز قرار دهید.