مجلس ایران دات كام
حوزه مسیحیان ارمنی شمال ایران

حوزه انتخابیه مسیحیان ارمنی شمال ایران

درباره حوزه انتخابیه مسیحیان ارمنی شمال ایران

تعداد کرسی: یک کرسی
شمال ایران

کاندیداهای پر طرفدار حوزه مسیحیان ارمنی شمال ایران

کاندیداهای حوزه مسیحیان ارمنی شمال ایران

توجه: لطفا اگر کاندیدای حوزه انتخابیه مسیحیان ارمنی شمال ایران که می شناسید هنوز در سایت ثبت نام نکرده اند، به ایشان اطلاع دهید.
تبلیغات انتخاباتی
تبلیغات انتخاباتی

حوزه مسیحیان ارمنی شمال ایران

حوزه انتخاباتیه مسیحیان ارمنی شمال یکی از حوزه های اقلیت های دینی برای انتخابات مجلس شورای اسلامی است. این حوزه به مرکزیت تهران، یک نماینده دارد. طبق اصل ۶۴ قانون اساسی، زرتشتیان و کلیمیان هر کدام یک نماینده و مسیحیان آشوری و کلدانی در مجموع یک نمایند و مسیحیان ارمنی جنوب و شمال هرکدام یک نماینده انتخاب می کنند.
مسیحیان ایران ۲ شاخه اصلی هستند: ارامنه ایران و آشوریان ایران.
حوزه مسیحیان ارمنی شمال ایران یکی از پر شورترین حوزه های انتخابیه در انتخابات مجلس است. تبلیغات انتخاباتی در این حوزه در موعد قانونی برگزار می شود و کاندیداهای حوزه مسیحیان ارمنی شمال ایران پس از ثبت نام در وزارت کشور (یا فرمانداریها) و تایید صلاحیت، به تبلیغات می پردازند. کاندیداهای انتخابات مجلس دوازدهم ( انتخابات مجلس 1402 ) می توانند با ثبت نام در سایت مجلس ایران، از خدمات سایت اعم از معرفی (بیوگرافی کاندیدا، سوابق مدیریتی و اجرایی، برنامه های کاندیدا وغیره) ، ارتباط با کاندیدا ، اعلام طرفداری برای اطلاع رسانی به مردم شریف حوزه انتخابیه مسیحیان ارمنی شمال ایران استفاده کنند.حوزه مسیحیان ارمنی شمال ایران دارای یک کرسی یا صندلی در مجلس شورای اسلامی می باشد. انتخابات مسیحیان ارمنی شمال ایران در هر دوره انتخابات از مشارکت بالای مردم برخوردار است و امید می رود در انتخابات مجلس 1402 یا همان انتخابات مجلس دوازدهم مشارکت بالایی با فعالیت تبلیغات انتخاباتی کاندیداهای مسیحیان ارمنی شمال ایران داشته باشد. تایید صلاحیت شده های قطعی مسیحیان ارمنی شمال ایران را در تایید صلاحیت مسیحیان ارمنی شمال ایران مجلس دوازدهم دنبال کنید. تایید صلاحیت قطعی مجلس 1402

تازه های مسیحیان ارمنی شمال ایران در مجلس

نظرات مردم مسیحیان ارمنی شمال ایران

مردم شریف حوزه انتخابیه مسیحیان ارمنی شمال ایران، می توانید در این قسمت نظرات و پیشنهادات، مشکلات و دغدغه های خود را در مورد مسیحیان ارمنی شمال ایران و انتظارات خود از کاندیداهای مسیحیان ارمنی شمال ایران بنویسید تا نمایندگان شما در مجلس دوازدهم به این مسایل توجه بیشتری داشته باشند.