مجلس ایران دات كام
حوزه ماکو و چالدران و پلدشت و شوط

حوزه انتخابیه ماکو و چالدران و پلدشت و شوط

درباره حوزه انتخابیه ماکو و چالدران و پلدشت و شوط

تعداد کرسی: یک کرسی

کاندیداهای پر طرفدار حوزه ماکو و چالدران و پلدشت و شوط

کاندیداهای حوزه ماکو و چالدران و پلدشت و شوط

توجه: لطفا اگر کاندیدای حوزه انتخابیه ماکو و چالدران و پلدشت و شوط که می شناسید هنوز در سایت ثبت نام نکرده اند، به ایشان اطلاع دهید.
تبلیغات انتخاباتی
تبلیغات انتخاباتی

حوزه ماکو و چالدران و پلدشت و شوط

شهرستان ماکو در شمال غرب ایران (استان آذربایجان غربی) قرار گرفته که از شمال به رودخانه قره سو و کشور ترکیه، از شرق به رودخانه ارس و جمهوری آذربایجان و از مغرب به کشور ترکیه و از جنوب به شهرستان شوط محدود است. منطقه آزاد ماکو به عنوان جوانترین منطقه آزاد کشور از نظر جغرافیایی بزرگترین منطقه آزاد ایران و دومین منطقه آزاد جهان بعد از منطقه شانگهای چین است.
شهرستان چالدران یکی از شهرستان های استان آذربایجان غربی است که در شمال غربی این استان قرار گرفته است. چالدران چهاردهمین شهرستان استان آذربایجان غربی است. مرکز این شهرستان، شهر سیه چشمه است. آواجیق دیگر شهر آن است.
شهرستان پلدشت یکی از شهرستان های استان آذربایجان غربی است. مرکز این شهرستان شهر پلدشت می باشد.
شهرستان شوط یکی از شهرستان های شمالی استان آذربایجان غربی در شمال غرب ایران است. مرکز سیاسی و اداری این شهرستان شهر شوط است. شهرستان شوط سیاسی ترین و محروم ترین شهرستان در استان آذربایجان غربی است که به دلیل قرار گرفتن در یک بن بست جغرافیایی از لحاظ اقتصادی از وضع مطلوبی برخوردار نیست.
حوزه ماکو و چالدران و پلدشت و شوط یکی از پر شورترین حوزه های انتخابیه در انتخابات مجلس است. تبلیغات انتخاباتی در این حوزه در موعد قانونی برگزار می شود و کاندیداهای حوزه ماکو و چالدران و پلدشت و شوط پس از ثبت نام در وزارت کشور (یا فرمانداریها) و تایید صلاحیت، به تبلیغات می پردازند. کاندیداهای انتخابات مجلس دوازدهم ( انتخابات مجلس 1402 ) می توانند با ثبت نام در سایت مجلس ایران، از خدمات سایت اعم از معرفی (بیوگرافی کاندیدا، سوابق مدیریتی و اجرایی، برنامه های کاندیدا وغیره) ، ارتباط با کاندیدا ، اعلام طرفداری برای اطلاع رسانی به مردم شریف حوزه انتخابیه ماکو و چالدران و پلدشت و شوط استفاده کنند.حوزه ماکو و چالدران و پلدشت و شوط دارای یک کرسی یا صندلی در مجلس شورای اسلامی می باشد. انتخابات ماکو و چالدران و پلدشت و شوط در هر دوره انتخابات از مشارکت بالای مردم برخوردار است و امید می رود در انتخابات مجلس 1402 یا همان انتخابات مجلس دوازدهم مشارکت بالایی با فعالیت تبلیغات انتخاباتی کاندیداهای ماکو و چالدران و پلدشت و شوط داشته باشد. تایید صلاحیت شده های قطعی ماکو و چالدران و پلدشت و شوط را در تایید صلاحیت ماکو و چالدران و پلدشت و شوط مجلس دوازدهم دنبال کنید. تایید صلاحیت قطعی مجلس 1402

تازه های ماکو و چالدران و پلدشت و شوط در مجلس

نظرات مردم ماکو و چالدران و پلدشت و شوط

مردم شریف حوزه انتخابیه ماکو و چالدران و پلدشت و شوط، می توانید در این قسمت نظرات و پیشنهادات، مشکلات و دغدغه های خود را در مورد ماکو و چالدران و پلدشت و شوط و انتظارات خود از کاندیداهای ماکو و چالدران و پلدشت و شوط بنویسید تا نمایندگان شما در مجلس دوازدهم به این مسایل توجه بیشتری داشته باشند.