مجلس ایران دات كام
حوزه خرم‌آباد و دوره

حوزه انتخابیه خرم‌آباد و دوره

درباره حوزه انتخابیه خرم‌آباد و دوره

تعداد کرسی: دو کرسی

کاندیداهای پر طرفدار حوزه خرم‌آباد و دوره

کاندیداهای حوزه خرم‌آباد و دوره

تبلیغات انتخاباتی
تبلیغات انتخاباتی

حوزه خرم آباد و دوره

شهرستان خرم آباد یکی از شهرستان های استان لرستان در غرب ایران ایران است و مرکز آن شهر خرم آباد است. این شهرستان قبل از سال ۱۳۸۸ دارای شش بخش بود که با تشکیل شهرستان دوره دو بخش از شهرستان خرم آباد به این شهرستان تازه تأسیس الحاق شد و شهرستان خرم آباد در حال حاضر دارای چهار بخش است. ساکنان خرم آباد به زبان لری خرم آبادی سخن می گویند.
شهرستان چگنی از شهرستان های تازه تأسیس استان لرستان می باشد. این شهرستان در اواخر سال ۱۳۸۶ با جدا شدن دو بخش چگنی و ویسیان از شهرستان خرم آباد، تأسیس شد. مرکز این شهرستان، شهر سراب دوره می باشد. شهر دیگر این شهرستان، شهر ویسیان است که مرکز بخش ویسیان می باشد. پس از تأسیس این شهرستان، بخش جدید چم پلک نیز در تابعیت آن ایجاد گردید. نام شهرستان در تاریخ ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ با تصویب نامه هیئت وزیران از شهرستان دوره به شهرستان چگنی تغییر نام پیدا کرده است.
حوزه خرم‌آباد و دوره یکی از پر شورترین حوزه های انتخابیه در انتخابات مجلس است. تبلیغات انتخاباتی در این حوزه در موعد قانونی برگزار می شود و کاندیداهای حوزه خرم آباد و دوره پس از ثبت نام در وزارت کشور (یا فرمانداریها) و تایید صلاحیت، به تبلیغات می پردازند. کاندیداهای انتخابات مجلس دوازدهم ( انتخابات مجلس 1402 ) می توانند با ثبت نام در سایت مجلس ایران، از خدمات سایت اعم از معرفی (بیوگرافی کاندیدا، سوابق مدیریتی و اجرایی، برنامه های کاندیدا وغیره) ، ارتباط با کاندیدا ، اعلام طرفداری برای اطلاع رسانی به مردم شریف حوزه انتخابیه خرم آباد و دوره استفاده کنند.حوزه خرم آباد و دوره دارای دو کرسی یا صندلی در مجلس شورای اسلامی می باشد. انتخابات خرم آباد و دوره در هر دوره انتخابات از مشارکت بالای مردم برخوردار است و امید می رود در انتخابات مجلس 1402 یا همان انتخابات مجلس دوازدهم مشارکت بالایی با فعالیت تبلیغات انتخاباتی کاندیداهای خرم آباد و دوره داشته باشد. تایید صلاحیت شده های قطعی خرم آباد و دوره را در تایید صلاحیت خرم آباد و دوره مجلس دوازدهم دنبال کنید. تایید صلاحیت قطعی مجلس 1402

تازه های خرم‌آباد و دوره در مجلس

نظرات مردم خرم‌آباد و دوره

مردم شریف حوزه انتخابیه خرم‌آباد و دوره، می توانید در این قسمت نظرات و پیشنهادات، مشکلات و دغدغه های خود را در مورد خرم‌آباد و دوره و انتظارات خود از کاندیداهای خرم‌آباد و دوره بنویسید تا نمایندگان شما در مجلس دوازدهم به این مسایل توجه بیشتری داشته باشند.