مجلس ایران دات كام
حوزه خوی و چایپاره

حوزه انتخابیه خوی و چایپاره

درباره حوزه انتخابیه خوی و چایپاره

تعداد کرسی: یک کرسی

کاندیداهای پر طرفدار حوزه خوی و چایپاره

کاندیداهای حوزه خوی و چایپاره

توجه: لطفا اگر کاندیدای حوزه انتخابیه خوی و چایپاره که می شناسید هنوز در سایت ثبت نام نکرده اند، به ایشان اطلاع دهید.
تبلیغات انتخاباتی
تبلیغات انتخاباتی

حوزه خوی و چایپاره

شهرستان خوی بزرگ ترین و پرجمعیت ترین شهرستان استان آذربایجان غربی بعد از ارومیه بوده و دومین شهر مهم استان آذربایجان غربی به حساب می آید. جمعیت شهرستان خوی طبق سرشماری سال (۱۳۹۵) برابر با۳۴۸٬۶۶۴نفر، که از این تعداد ۱۹۸٬۸۴۵نفر ساکن شهر خوی هستند. خوی یکی از قدیمی ترین مراکز تمدن در شمال غرب ایران است و بازار تاریخی خوی اوج تمدن شهرنشینی و شهرسازی در دوره اسلامی است.
شهرستان چایپاره یکی از شهرستان های استان آذربایجان غربی در شمال غربی ایران است. چایپاره در شمال خوی در دشتی هموار و تقریبا مسطح قرار دارد. ارتفاعات شمال مراکان، تپه های آهکی شمال قره ضیاءالدین و ارتفاعات واقع در جنوب چورس آن را محدود نموده اند. شهرستان چایپاره به مرکزیت قره ضیاءالدین بیشتر از ۷۰ آبادی دارد. بنابر سرشماری مرکز آمار ایران، در سال ۱۳۹۴ جمعیت شهرستان چایپاره ۵۰۰۰۰ نفر بوده است.
حوزه خوی و چایپاره یکی از پر شورترین حوزه های انتخابیه در انتخابات مجلس است. تبلیغات انتخاباتی در این حوزه در موعد قانونی برگزار می شود و کاندیداهای حوزه خوی و چایپاره پس از ثبت نام در وزارت کشور (یا فرمانداریها) و تایید صلاحیت، به تبلیغات می پردازند. کاندیداهای انتخابات مجلس دوازدهم ( انتخابات مجلس 1402 ) می توانند با ثبت نام در سایت مجلس ایران، از خدمات سایت اعم از معرفی (بیوگرافی کاندیدا، سوابق مدیریتی و اجرایی، برنامه های کاندیدا وغیره) ، ارتباط با کاندیدا ، اعلام طرفداری برای اطلاع رسانی به مردم شریف حوزه انتخابیه خوی و چایپاره استفاده کنند.حوزه خوی و چایپاره دارای یک کرسی یا صندلی در مجلس شورای اسلامی می باشد. انتخابات خوی و چایپاره در هر دوره انتخابات از مشارکت بالای مردم برخوردار است و امید می رود در انتخابات مجلس 1402 یا همان انتخابات مجلس دوازدهم مشارکت بالایی با فعالیت تبلیغات انتخاباتی کاندیداهای خوی و چایپاره داشته باشد. تایید صلاحیت شده های قطعی خوی و چایپاره را در تایید صلاحیت خوی و چایپاره مجلس دوازدهم دنبال کنید. تایید صلاحیت قطعی مجلس 1402

تازه های خوی و چایپاره در مجلس

نظرات مردم خوی و چایپاره

مردم شریف حوزه انتخابیه خوی و چایپاره، می توانید در این قسمت نظرات و پیشنهادات، مشکلات و دغدغه های خود را در مورد خوی و چایپاره و انتظارات خود از کاندیداهای خوی و چایپاره بنویسید تا نمایندگان شما در مجلس دوازدهم به این مسایل توجه بیشتری داشته باشند.