مجلس ایران دات كام
حوزه کرمانشاه

حوزه انتخابیه کرمانشاه

درباره حوزه انتخابیه کرمانشاه

تعداد کرسی: سه کرسی

کاندیداهای پر طرفدار حوزه کرمانشاه

کاندیداهای حوزه کرمانشاه

تبلیغات انتخاباتی
تبلیغات انتخاباتی

حوزه کرمانشاه

شهرستان کرمانشاه از شهرستان های استان کرمانشاه ایران است. مرکز این شهرستان، شهر کرمانشاه است که مرکز استان کرمانشاه نیز هست. جمعیت این شهرستان در سال ۱۳۹۵، برابر با ۱٬۰۸۳٬۸۳۳ نفر بوده است. در حوزهٔ شهرستان کرمانشاه دو شهرک صنعتی وجود دارد که بیش از ۲۵۶ واحد صنعت و تولیدی در آن احداث شده است. مردم کرمانشاه لک و کرد بوده و زبان آن ها لکی و کردی می باشد.
حوزه کرمانشاه یکی از پر شورترین حوزه های انتخابیه در انتخابات مجلس است. تبلیغات انتخاباتی در این حوزه در موعد قانونی برگزار می شود و کاندیداهای حوزه کرمانشاه پس از ثبت نام در وزارت کشور (یا فرمانداریها) و تایید صلاحیت، به تبلیغات می پردازند. کاندیداهای انتخابات مجلس دوازدهم ( انتخابات مجلس 1402 ) می توانند با ثبت نام در سایت مجلس ایران، از خدمات سایت اعم از معرفی (بیوگرافی کاندیدا، سوابق مدیریتی و اجرایی، برنامه های کاندیدا وغیره) ، ارتباط با کاندیدا ، اعلام طرفداری برای اطلاع رسانی به مردم شریف حوزه انتخابیه کرمانشاه استفاده کنند.حوزه کرمانشاه دارای سه کرسی یا صندلی در مجلس شورای اسلامی می باشد. انتخابات کرمانشاه در هر دوره انتخابات از مشارکت بالای مردم برخوردار است و امید می رود در انتخابات مجلس 1402 یا همان انتخابات مجلس دوازدهم مشارکت بالایی با فعالیت تبلیغات انتخاباتی کاندیداهای کرمانشاه داشته باشد. تایید صلاحیت شده های قطعی کرمانشاه را در تایید صلاحیت کرمانشاه مجلس دوازدهم دنبال کنید. تایید صلاحیت قطعی مجلس 1402

تازه های کرمانشاه در مجلس

نظرات مردم کرمانشاه

مردم شریف حوزه انتخابیه کرمانشاه، می توانید در این قسمت نظرات و پیشنهادات، مشکلات و دغدغه های خود را در مورد کرمانشاه و انتظارات خود از کاندیداهای کرمانشاه بنویسید تا نمایندگان شما در مجلس دوازدهم به این مسایل توجه بیشتری داشته باشند.