مجلس ایران دات كام
حوزه کلیمیان

حوزه انتخابیه کلیمیان

درباره حوزه انتخابیه کلیمیان

تعداد کرسی: یک کرسی
سراسر ایران

کاندیداهای پر طرفدار حوزه کلیمیان

کاندیداهای حوزه کلیمیان

توجه: لطفا اگر کاندیدای حوزه انتخابیه کلیمیان که می شناسید هنوز در سایت ثبت نام نکرده اند، به ایشان اطلاع دهید.
تبلیغات انتخاباتی
تبلیغات انتخاباتی

حوزه کلیمیان

حوزه انتخاباتی کلیمیان یکی از حوزه های اقلیت های دینی برای انتخابات مجلس شورای اسلامی است. این حوزه به مرکزیت تهران، یک نماینده دارد. طبق اصل ۶۴ قانون اساسی، زرتشتیان و کلیمیان هر کدام یک نماینده و مسیحیان آشوری و کلدانی مجموعا یک نمایند و مسیحیان ارمنی جنوب و شمال هرکدام یک نماینده انتخاب می کنند.
یهودیان ایران دارای تاریخ ۲٬۷۰۰ ساله هستند و برحسب آمار ۱۳۹۱،تعداد ۸٬۷۵۶ یهودی ساکن ایران هستند.
حوزه کلیمیان یکی از پر شورترین حوزه های انتخابیه در انتخابات مجلس است. تبلیغات انتخاباتی در این حوزه در موعد قانونی برگزار می شود و کاندیداهای حوزه کلیمیان پس از ثبت نام در وزارت کشور (یا فرمانداریها) و تایید صلاحیت، به تبلیغات می پردازند. کاندیداهای انتخابات مجلس دوازدهم ( انتخابات مجلس 1402 ) می توانند با ثبت نام در سایت مجلس ایران، از خدمات سایت اعم از معرفی (بیوگرافی کاندیدا، سوابق مدیریتی و اجرایی، برنامه های کاندیدا وغیره) ، ارتباط با کاندیدا ، اعلام طرفداری برای اطلاع رسانی به مردم شریف حوزه انتخابیه کلیمیان استفاده کنند.حوزه کلیمیان دارای یک کرسی یا صندلی در مجلس شورای اسلامی می باشد. انتخابات کلیمیان در هر دوره انتخابات از مشارکت بالای مردم برخوردار است و امید می رود در انتخابات مجلس 1402 یا همان انتخابات مجلس دوازدهم مشارکت بالایی با فعالیت تبلیغات انتخاباتی کاندیداهای کلیمیان داشته باشد. تایید صلاحیت شده های قطعی کلیمیان را در تایید صلاحیت کلیمیان مجلس دوازدهم دنبال کنید. تایید صلاحیت قطعی مجلس 1402

تازه های کلیمیان در مجلس

نظرات مردم کلیمیان

مردم شریف حوزه انتخابیه کلیمیان، می توانید در این قسمت نظرات و پیشنهادات، مشکلات و دغدغه های خود را در مورد کلیمیان و انتظارات خود از کاندیداهای کلیمیان بنویسید تا نمایندگان شما در مجلس دوازدهم به این مسایل توجه بیشتری داشته باشند.